Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2016/2017

1 wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2016 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2016 / 2017. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego oraz przypomnienia 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych a potem oddała głos uczniom, którzy przygotowali program artystyczny.
Uczniowie zaprezentowali przedstawienie oraz różnorodne wiersze i piosenki. Niektóre utwory wyrażały tęsknotę za mijającym latem i wakacyjnym luzem, inne utrzymane były w nastroju radosnego powrotu do szkoły. Zatem, cytując fragment tekstu Tadeusza Kubiaka:
Witaj nam, szkoło radosna,
grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła.
Lesie i łąko – dobranoc.

Po zakończeniu programu artystycznego głos ponownie zabrała Pani Dyrektor, która przekazała informacje o najważniejszych zadaniach w nowym roku szkolnym. Zwróciła ponadto uwagę na bezpieczeństwo oraz życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy.

 

Organizatorzy: A. Barczyk, E. Misiek

wrzesień:

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej Planety uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „ SPRZĄTANIE ŚWIATA”.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej ze swoimi wychowawcami. Uczestników podzielono na małe grupy i wyznaczono trasy sprzątania. Każdy uczestnik otrzymał rękawiczki oraz worki foliowe. Rezultatem przedsięwzięcia było znalezienie dzikich składowisk i zebranie kilkudziesięciu worków z odpadami. To już kolejna akcja uczniów ucząca odpowiedzialności za otaczający nas świat.

30 wrzesień:

DZIEŃ ZIEMNIAKA

30 września 2016 roku w naszej szkole odbyła się kolejna edycja „DNIA ZIEMNIAKA”. Nauka, rozrywka i zabawa to główne cele imprezy.

Pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała rodziców, dzieci i życzyła wspaniałej zabawy. Wśród wielu zorganizowanych atrakcji znalazły się: konkursy plastyczne, dyskoteka oraz DZIEŃ CHŁOPAKA. Dużym zainteresowaniem cieszył się klasowy konkurs plastyczny „Odblaskowy ziemniak”. W czasie wykonywania prac uczniowie przypomnieli sobie zasady właściwego poruszania się po drogach.

Pięknie prezentowali się uczniowie, którzy wystąpili w jesiennych strojach. Wybrano KRÓLA (Dorian Wróbel) I KRÓLOWĄ JESIENI ( Nikola Konieczna). Piękne stroje skłoniły komisję do wybrania również księcia (Kryspin Witek) i księżniczki (Klaudia Nowak). Uczennica Magdalena Dziubdziela otrzymała nagrodę publiczności. Po skończonych konkurencjach wszystkie klasy zostały nagrodzone za wysiłek i dobrą zabawę.

W dalszej części spotkania dziewczyny wręczyły chłopcom upominki z okazji DNIA CHŁOPAKA. Piękna pogoda sprawiła, że wszyscy uczniowie mogli uczestniczyć w degustacji pysznych, pieczonych ziemniaków na świeżym powietrzu. Zabawa była bardzo udana i pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspaniałej uroczystości.

 

Organizatorzy: H. Makowska, A, Wójcik

październik:

DZIEŃ PAPIESKI

Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony pod hasłem "Bądźcie Świadkami Miłosierdzia". Uczniowie klasy V i III uczcili ten dzień pięknym śpiewem i przypomnieli krótki życiorys naszego świętego Jana Pawła II.

Organizatorzy: A. Barczyk, E. Misiek

paździenik:

KIERMASZ KSIĄŻKI

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w kiermaszu taniej książki.

Głównym celem akcji jest tworzenie mody na czytanie wśród dzieci i rodziców. Możliwość obejrzenia i wybrania ciekawej lektury jest dobrym początkiem do promowania czytelnictwa. „ Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Dobrze gdy rozwojowi zainteresowań czytelniczych towarzyszą rodzice."Najlepszą rzeczą jaką rodzice mogą zrobić dla szczęścia i przyszłości swego dziecka, jest codzienne głośne czytanie mu dla przyjemności i radykalne ograniczenie telewizji" I. Koźmińska, E. Olszewska "Wychowanie przez czytanie"

Organizatorzy: A. Wójcik

październik:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym promującym zdrowy tryb życia. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno- Przedszolny w Łobzowie. Uczennica klasy VI Sandra Stojek zdobyła II miejsce, a Julia Szymczyk z klasy II wyróżnienie. Gratulujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik, D. Mól

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu ,,ODBLASKOWA SZKOŁA’’, którego celem jest promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym oraz wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe.

W ramach akcji uczniowie biorą udział w konkursie plastycznym klasy I-III oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa w klasach IV- VI. Celem tych konkursów jest zwrócenie uwagi uczniów na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym oraz dbania o swoje bezpieczeństwo na drodze.

13 października odbyła sie na terenie naszej szkoły prelekcja w ramach projektu z udziałem zaproszonych funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Funkcjonariusze z zespołu ds. Nieletnich mł. asp. Małgorzata Chojnacka oraz starszy sierżant Marika Guzik- Gajda w trakcie prelekcji przypomniały naszym uczniom ważne kwestie dotyczące ich bezpieczeństwa. Jesienna aura, coraz szybciej zapadający zmrok sprzyjają wypadkom drogowym z udziałem pieszych. Dlatego każdy uczestnik ruchu drogowego powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo stosując się do obowiązku noszenia kamizelek i znaków odblaskowych.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

pażdziernik:

ŚLUBOWANIE KLASY I, DZIEŃ NAUCZYCIELA

14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela oraz Ślubowanie klasy I. Mały test, występy i ślubowanie pierwszaków to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego pierwszoklasisty. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

Najmłodsi bardzo pięknym programem artystycznym udowodnili, że zasługują na miano pierwszoklasisty. Wspólnie ze starszymi koleżankami wzięli udział w przedstawieniu, w którym pięknie śpiewali i recytowali. Po złożeniu ślubowania dyrektor szkoły – Bożena Szatan dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Bardzo miłą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów, prezentów od rodziców i upominków przygotowanych przez uczniów klasy VI. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej.

W tym dniu uczniowie klasy szóstej przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły z trud nauczania i wychowania.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud i wręczyła nagrody. Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali: E. Misiek, D. Mól, H. Makowska.

 

Organizatorzy: D. Mól, A. Wójcik

październik:

NOŚ ODBLASKI!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce w ramach projektu „ ODBLASKOWA SZKOŁA” zorganizowali happening na temat bezpieczeństwa pieszych pod hasłem „ NOŚ ODBLASK”. Zorganizowana akcja powinna na długo pozostać w pamięci uczniów, mieszkańców i kierowców. Dzieci mają nadzieję, że happening odniesie pozytywny efekt.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

W ramach prowadzonego w szkole KONKURSU ODBLASKOWA SZKOŁA uczniowie wszystkich klas wykonali gazetki ścienne. Celem w/w akcji było aktywne włączenie i zaangażowanie wszystkich uczniów w tak ważną dla wszystkich inicjatywę noszenia odblasków – w celu poprawy bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

 

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

Wyniki konkursu plastycznego ,,Noś odblaski-bądź widoczny”

I miejsce Aleksandra Misiek

II miejsce Julia Szymczyk

III miejsce Magdalena Dziubdziela Dominika Konieczna

Wyniki Konkursu wiedzowego ,,Stosuj się do zasad w ruchu drogowym”

I miejsce Kamil Kotnis

II miejsce Katarzyna Pietrzyk

III miejsce Jan Kyzioł

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

 

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

27 października w naszej szkole odbył się apel podsumowujący KONKURS ODBLASKOWA SZKOŁA. Uczniowie na apel przybyli w kamizelkach odblaskowych. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie zaprezentowali piosenkę o bezpieczeństwie ,,W drodze do szkoły”. Uczniowie przypomnieli jak należy zachować się przy przechodzeniu przez jezdnie, podkreślili rolę i znaczenie odblasków dla pieszych i kierowców. Pani dyrektor Bożena Szatan wręczyła nagrody książkowe wyróżnionym uczniom, którzy brali udział w konkursie plastycznym oraz pisały test o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Na zakończenie zostało zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

 

październik:

JESIEŃ- KONKURS

Uczennice oddziału przedszkolnego Gabriela Seweryn i Kornelia Gawinek wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno Technicznym pt. ,,Jesienne Dekoracje”. Konkurs ma na celu utrwalenie wiedzy na temat cech charakterystycznych dla pory roku – jesieni. Organizatorem konkursu był zespół Szkolno Przedszkolny w Kąpielach Wielkich. Gabriela Seweryn otrzymała wyróżnienie.

Organizatorzy: H. Makowska

listopad:

„ŚNIADANIE DAJE MOC”

„Śniadanie daje moc” to ogólnopolska akcja edukacyjna promująca zasady zdrowego stylu życia. Jak co roku udział w niej wzięła także nasza szkoła. 8 listopada dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III przygotowały wspólnie z nauczycielami i rodzicami pyszny i zdrowy posiłek, który dał nam energię i moc na cały poranek. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w naszym wspólnym spotkaniu przy stole. Była to świetna okazja nie tylko do poznania zasad zdrowego żywienia, ale także do wspólnego spędzenia czasu. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków w swoich domach i uczestniczyli w tematycznej dyskusji z wychowawcami. Akcja dała nam dużo radości i zwiększyła świadomość uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka. Nie możemy się doczekać finału kolejnej edycji w przyszłym roku.

Organizatorzy:wychowawcy klas 0-III

 

listopad:

MOJA OJCZYZNA POLSKA. MÓJ PATRIOTYZM

Sandra Stojek i Magdalena Dziubdziela wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Krakowie pt. „MOJA OJCZYZNA POLSKA. MÓJ PATRIOTYZM”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań historią Polski, pielęgnowanie tradycji obchodów najważniejszych świąt państwowych oraz kształtowanie świadomości postaw patriotycznych poprzez formy przekazu artystycznego.

Organizatorzy: A. Barczyk, A. Wójcik

 

listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie klasy VI: Weronika Madej, Wiktoria Gajewska, Mateusz Bąk pod opieką pani A. Wójcik i pana M. Makowskiego wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości w Wolbromiu. Uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie słowno – muzyczne opowiadające o walecznej drodze Polaków do odzyskania niepodległości.

Organizatorzy:E. Micyk, M.Makowski, A.Wójcik

 

listopad:

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Dnia 18 listopada 2016r. uczniowie kl. 0-III w ramach realizacji zadań wynikających z konkursu ,,Odblaskowa szkoła’’ wzięli udział w zajęciach edukacyjnych. Zajęcia prowadził pan Piotr Serwatka-funkcjonariusz Straży Miejskiej w Wolbromiu wraz z przedstawicielami firmy TRI Poland. Ciekawy wykład połączony z ćwiczeniami praktycznymi sprawił, że uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach, a wyniesiona wiedza, w razie konieczności będzie zastosowana w praktyce. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali odblaski ufundowane przez firmę TRI POLAND.

Organizatorzy:H. Makowska, E. Micyk

 

listopad:

WYCIECZKA DO TEATRU GROTESKA W KRAKOWIE

Dnia 21.11.2016 uczniowie z klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Teatru Groteska w Krakowie. Obejrzeli tam spektakl ,,O Kasi co gąski zgubiła” na motywach utworu Marii Kownackiej. Uczestnikom bardzo podobała się bajka w wykonaniu aktorów, jak również scenografia oraz wszelkie efekty dźwiękowo-muzyczne.

Następną atrakcją wycieczki było odwiedzenie ,,Ciuciu’’ – fabryki ręcznie robionych słodyczy. Mieliśmy okazję zobaczyć jak powstają cukierki o smaku truskawkowym. Po pokazie dzieci spróbowały dopiero co zrobionych cukierków, które trzeba przyznać smakowały wyśmienicie.

Wycieczka ta była również okazją do przybliżenia historii Krakowa. Dzieci spacerowały ulicami miasta, odpoczywały na rynku, widziały Barbakan, Sukiennice i Kościół Mariacki. Wyjazd dostarczył nam wielu pozytywnych emocji, wzbogacając o nowe doświadczenia z dziedziny kultury i sztuki.

Organizatorzy: H.Makowska, A. Barczyk, D. Mól

 

listopad

SREBRNE MIASTO - OLKUSZ

Uczniowie klas IV – VI 23 listopada zwiedzili wiele ciekawych miejsc Olkusza. Zabytkowy ryneczek, Bazylika św. Andrzeja Apostoła, Baszta przy Mennicy to wstęp do zwiedzania bogatych w eksponaty muzeów.

Muzeum Afrykanistyczne zachwyciło dużą ilością eksponatów prezentujących sztukę i kulturę Czarnego Lądu. Przedmioty zgromadzone w gablotach przybliżyły uczniom życie codzienne, kulturę, tradycje i wierzenia plemion Afryki Zachodniej i Środkowej.

Na szczególną uwagę zasługiwała piękna kolekcja minerałów Ziemi Olkuskiej i skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Główne eksponaty to pochodzące z kopalń olkuskich unikatowe i piękne okazy rud cynku i ołowiu oraz minerały. Uzupełnieniem kolekcji był zbiór skamieniałości Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Kolejne muzeum, które odwiedzili nasi uczniowie mieści się w zabytkowej XVI-wiecznej kamienicy. Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu gromadzi zbiory z dziedziny etnografii, górnictwa, historii, numizmatyki. Najciekawsze eksponaty są związane z historią olkuskiego górnictwa.

Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej zainteresowało chłopców. Uczniowie podziwiali bogate i unikatowe w swoim rodzaju zbiory sprzętu strażackiego, samochodów, konnych sikawek, hełmów, pasów, toporów i mundurów strażackich. Jednym z najcenniejszych eksponatów muzeum był dzwon alarmowy z 1642 roku.

Na zakończenie wycieczki uczniowie odwiedzili Rabsztyn.

Organizatorzy:A. Wójcik, E. Micyk

listopad:

ANDRZEJKI

Wszyscy wiedzą: że jak sobie pościelisz w życiu, tak się wyśpisz. Nic jednak nie zaszkodzi w wigilię świętego Andrzeja, tradycyjnie odprawić "Andrzejki". Dawniej był to wieczór wróżb przeznaczony wyłącznie dla niezamężnych dziewcząt. Dziewczęta z wróżb przepowiadały sobie przyszłość i wierzyły, że przepowiednie się sprawdzą. Uczniowie kasy szóstej przygotowali wiele ciekawych wróżb dla swoich kolegów i koleżanek.

Organizatorzy:A. Wójcik

grudzień:

MIKOŁAJKI

Chociaż za oknami mało śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Świąteczne dekoracje, miła atmosfera wpłynęła pozytywnie na każdego ucznia i pracownika szkoły. Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat, przede wszystkim za sprawą pewnego Gościa. Dzieci rozpoznały Go od razu - to Mikołaj. Zapewnił św. Mikołaja, że były grzeczne i zasłużyły na prezenty. Mikołaj dotarł do szkoły z dużą ilością prezentów, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie. Zabawie towarzyszyły liczne konkursy. W pracy Mikołaja pomagali uczniowie klasy szóstej. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

Organizatorzy:A. Wójcik

grudzień:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie klasy szóstej wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Centrum Kultury w Bolesławiu. Konkurs związany był z obrzędami i tradycją Świąt Bożego Narodzenia. Tematem był łańcuch choinkowy. Prace konkursową wykonywali wszyscy uczniowie. Wykazali się ogromną pomysłowością w użyciu różnych technik. Zajęli II miejce. Gratulujemy!

Organizatorzy:A. Wójcik

grudzień:

ZIEMIA JEST PIĘKNA!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastyczny zorganizownym przez Społeczną Szkołę Podstawową w Porębie Górnej. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno ziemi oraz na negatywne zjawiska związane z niszczeniem naturalnego środowiska. Uczennica kasy szóstej Sandra Stojek zdobyła wyróżnienie. Opiekunem pracy była A. Wójcik.

Organizatorzy: A. Barczyk, E. Micyk, A. Wójcik

grudzień:

GÓRA GROSZA

Nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do akcji „Góra Grosza”, której celem jest zbierania monet w całej Polsce. Organizatorzy przedsięwzięcia są bardzo dumni, z tego ze pomagamy potrzebującym. Pomagacie dzieciom, które z różnych powodów nie mogą wychowywać się w swoich biologicznych rodzinach. W tym roku uczniowie naszej szkoły usypali dużą górę grosza. Zebrano 111zł. Dziękujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

grudzień:

POMOCNA DŁOŃ

Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom i pracownikom szkoły za pomoc rzeczową dla Ochronki w Wolbromiu. Okazane wsparcie pozwoli podopiecznym spędzić święta w radości, wiedząc, że jest ktoś kto pomaga. Sens istnienia takich miejsc i pomocy oddaje cytat ze strony internetowej Ochronki:„To miejsce ubóstwa, ale i miejsce radości z odnalezienia sensu życia i swej godności. To miejsce akceptacji i miłości. W «Betlejem» pragniemy zająć się dziećmi, dając im propozycje zabaw i spędzenia wolnego czasu, a także wspierając je w nauce. Pragniemy naszym wychowankom pomóc w odkrywaniu ich godności, tego, co jest w nich i piękne, i słabe, doprowadzając do Jezusa Eucharystycznego”.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

grudzień:

KONKURS BIBLIJNY

XXII Konkurs biblijny dla szkół podstawowych odbył się 1 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół w Wierzchowisku. Uczennice przygotowywały się do konkursu czytając Ew. św. Mateusza i na etapie szkolnym zdobyły odpowiednią ilość punktów aby zakwalifikować się na etap dekanalny. Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem" Ty jesteś Mesjasz Syn Boga żywego". Uczennice: Karina Kleczko zajęła IV miejsce, Sandra Stojek zajęła V miejsce, Weronika Madej zajęła VI miejsce. Aby zdobyć tak dużą liczbę punktów musiały wykazać się znajomością Ewangelii św. Mateusza.

Organizatorzy:E. Misiek

grudzień:

WIGILIA

"Wigilia w szkole"- szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej. W tym roku w naszej szkole odbyła się pod hasłem "Betlejem jest w Nas".

22 grudnia 2016 roku panowało wielkie poruszenie, od rana czuć było świąteczną atmosferę. O godzinie 9:30 uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście zebrali się w przepięknie udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie czuć było rodzinny i świąteczny nastrój. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ksiądz Proboszcz Antoni Kazior, Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik, Posłanka na Sejm RP Lidia Gądek, Społeczny Doradca Burmistrza M i G Wolbrom Bożena Konieczna, Dyrektor Biura Poselskiego L.Gądek Tomasz Bargieł, Prezes OSP w Jeżówce Józef Łysek, Sołtys Wsi Iwona Żelazny, Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

Na początku głos zabrała pani dyrektor Bożena Szatan, która przywitała wszystkich i zaprosiła do obejrzenia Jasełek w wykonaniu uczniów klasy V i VI. W przepięknych strojach, z wielkim przejęciem i zaangażowaniem młodzi artyści odegrali swoje role. Uświadomili nam, że codzienne zabieganie, pieniądze i brak czasu przysłania to, co powinno być w życiu ważne. Całość przeplatana była piosenkami i pastorałkami. Występ i cała oprawa zrobiły na wszystkich duże wrażenie i zostało nagrodzone wielkimi brawami.

Po Jasełkach pani dyrektor Bożena Szatan nawiązując do ich przesłania przytoczyła wiersz " ZAWSZE WTEDY, JEST BOŻE NARODZENIE" Matki Teresy
z Kalkuty oraz złożyła wszystkim zebranym świąteczne i noworoczne życzenia. Następnie uczestnicy uroczystości tradycyjnie przełamali się opłatkiem
i zasiedli do wspólnej wieczerzy, podczas której delektowali się potrawami przygotowanymi przez nieocenionych rodziców. Po wspólnym kolędowaniu, świątecznych życzeniach, wyśmienitym posiłku i spędzonych radosnych chwilach w doskonałych nastrojach rozeszliśmy się do domów, aby udając się na przerwę świąteczną wrócić w nowym 2017 roku w pełni sił, z nową energią do pracy i nauki. Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy pomagali w przygotowaniu tej przepięknej uroczystości.

Organizatorzy: E.Misiek

styczeń:

PRZEGLĄD GRUP JASEŁKOWYCH

11 stycznia odbył się w DK coroczny Przegląd Grup Jasełkowych. W tym roku wzięło udział 6 grup . Głównym przesłaniem było pokazanie magii Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie zespoły przeglądu w bardzo niezwykły i wzruszający sposób przypomniały , że święta to czas wzajemnej miłości, życzliwości i przebaczenia.

Z naszej szkoły wzięli udział uczniowie klasy V i VI: KLeczko Karina, Makowski Jakub, Mazur Mateusz, Stojek Martyna, Prowancka Martyna, Rams Zuzanna, Gajewska Wiktoria, Gomułka Kamil, Bąk Mateusz, Madej Weronika, Stojek Sandra, Pietrzyk Katarzyna, Żelazny Amelia. Jury w składzie: Joanna Kajda, Bogusław Gwiazda, Krystyna Kiwior i Anna Osmęda oceniały występy.

Uczniowie naszej szkoły otrzymali WYRÓŻNIENIE za przedstawienie pod tytułem " BETLEJEM jest w Nas". Jury przyznało również wyróżnienie indywidualne za piękny śpiew uczennicy klasy V ZUZI RAMS.

Finał Przeglądu Grup Jasełkowych 2017, odbędzie się 15 stycznia w sali widowiskowej DK.

JASEŁKA W PARAFIALNYM KOŚCIELE

BETLEJEM JEST W NAS - to przedstawienie jakie zaprezentowali uczniowie klasy VI i V w miejscowym kościele. Nasi młodzi aktorzy przybliżyli magię świąt Bożego Narodzenia. Myślą przewodnią tegorocznych jasełek była "miłość" jaką powinniśmy się obdarowywać na wzajem. Występy młodych aktorów zostały nagrodzone długimi brawami.

Serdeczne podziękowania księdzu proboszczowi Antoniemu Kazior za serdeczne przyjęcie i ciepłe słowa skierowane do występujących oraz słodki upominek.

Organizatorzy: E. Misiek

styczeń:

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole w Kąpielach Wielkich Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowała Kornelia Gawinek i Gabriela Seweryn. Uczestnicy zostali nagrodzeni brawami, aniołami z gipsu i dyplomami.

Organizatorzy: H. Makowska

styczeń:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym konkursie plastycznym „ Kartka świąteczna w nowoczesnym wydaniu” organizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu. W kategorii szkoła podstawowa klasy 4-6 nagrody zdobyli: Mateusz Bąk (II miejsce) oraz Kamil Gomułka (wyróżnienie). Gratulujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik

styczeń:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W sobotę 28 stycznia o godzinie 15:00 w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji DNIA BABCI I DZIADKA połączona z CHOINKĄ. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Bożena Szatan, która serdecznie przywitała przybyłych gości i złożyła życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom.

W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Występy bardzo się podobały o czym świadczyły gromkie brawa. Następnie dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnych zabaw i tańców przy muzyce zespołu ,,Matiz’’ Pana Andrzeja Koniecznego. Dla kochanych gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i herbaty. Nasi uczniowie zarówno ci zupełnie mali jak i ci starsi oddali się w rytm muzyki. Zabawa choinkowa udała się doskonale, a dzieci i uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów.

Dziękujemy:Panu Andrzejowi Koniecznemu za oprawę muzyczną i Radzie Rodziców za współpracę i współudział w organizacji tej uroczystości

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól, A. Barczyk

SPOTKANIE ZE SZTUKĄ

Teatr jest rodzajem sztuki, w której aktorzy przedstawiają pewną rzeczywistość celem wywołania u odbiorcy określonych wrażeń. Oglądanie sztuki teatralnej przez dzieci to nie tylko rodzaj rozrywki, która oprócz swojej roli kulturalnej może spełniać także funkcje pedagogiczne. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt. „ Kot w butach”, które wzbogaciło ich wyobraźnię i pozwoliło zrozumieć czym jest dobro a czym zło. Co powinniśmy nagradzać, a z czym walczyć i naprawiać.

Organizatorzy: SP Jeżówka

„ CHCĘ ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM”.

Na terenie naszej szkoły uczniowie wzięli udział w prelekcji w ramach akcji edukacyjnej prowadzonej przez Eko- doradcę Urzędu Miasta i Gminy w Wolbromiu w ramach projektu zintegrowanego LIFE- Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego- Małopolska w zdrowej atmosferze.

Od 1 lipca 2017 roku w Małopolsce zacznie obowiązywać uchwała antysmogowa dla całego regionu. Wszyscy mieszkańcy województwa małopolskiego będą musieli się dostosować do jej przepisów.

Gminny Eko-doradca Pani Katarzyna Barczyk- Łyczak przeprowadziła prelekcję na temat właściwych zachowań, które w konsekwencji pozwolą w naszej gminie oddychać czystym powietrzem. Każda klasa otrzymała dyplom za udział w lekcji „ Chcę oddychać czystym powietrzem”.

Organizatorzy: SP Jeżówka

marzec:

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” – prelekcja.

Na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami KRUS –u, w ramach którego uczniowie obejrzeli i wysłuchali prelekcji na temat właściwego postępowania w gospodarstwie rolnym. W ramach spotkania omówiono cel VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

Celem konkursu jest promowanie pozytywnych związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, który wskazuje na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Organizatorzy: SP Jeżówka

marzec:

” Chcemy oddychać czystym powietrzem” - konkurs

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji pt.” Chcemy oddychać czystym powietrzem”. Kolejnym etapem przedsięwzięcia, którego patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika oraz Ekodoradca Katarzyny Barczyk-Łyczak był ogłosiła konkurs pt. "Przegoń Smogosmoka z Wolbromia". Nasi uczniowie na wykonanie prac mieli dwa tygodnie. Oddano 31 prac wykonanych różna techniką.

Zwycięzcy:

1 miejsce - Sandra Stojek

2 miejsce - Natalia Misiek

3 miejsce - Mateusz Mazur

Organizatorzy: SP Jeżówka

marzec:

WIOSNA!

Od lat w naszej szkole zgodnie z tradycją świętuje się nadejście wiosny. Organizatorem tegorocznej zabawnej był Samorząd Uczniowski . Uczniowie wykonali symbol wiosny – Marzannę. Cel imprezy - przegonienie zimy, by w końcu mogła zawitać wiosna został osiągnięty, ponieważ spacerując po okolicy uczniowie odnaleźli pierwsze zwiastuny wiosny.

Organizatorzy: M. Makowski, A. Barczyk, A. Wójcik

marzec:

„ jesteśmy tym co jemy, jemy to co wyrośnie, wyrośnie takie jak gleba, gleba taka jak o nią dbamy i co do niej wrzucamy”

Uczennica klasy szóstej Sandra Stojek wzięła udział w konkursie plastyczno- ekologicznym pod hasłem „ Chrońmy źródła wody”. Organizatorem I edycji konkursu było Stowarzyszenie Teatralno – Literackie i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu. Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych, uwrażliwianie na aktualne problemy dotyczące czystości wody i gleby oraz gospodarki ściekowej.

Organizatorzy: A. Wójcik

marzec:

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach świątecznych w Witowicach. Znajduje się tam Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa. Podstawowym zadaniem zakładu jest rehabilitacja zawodowa poprzez umożliwienie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wspólnie z podopiecznymi nasi uczniowie wykonali wielkanocne zajączki. Zachwyciła ich przede wszystkim cierpliwość i staranność jaką wkładają te osoby w wykonywaną pracę. Dla naszych uczniów był to wspaniały dzień nauki tolerancji.

Organizatorzy: SP Jeżówka

kwiecień:

„DBAMY O NASZE MIASTO- WALCZYMY ZE SMOGIEM”- KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej „Dbamy o nasze miasto- walczymy ze smogiem” organizowanym przez Prywatną Szkołę Podstawową w Krakowie. Cele konkursu jest zainteresowanie uczniów problematyką smogu i konsekwencji z nim związanych, kreowanie aktywnych postaw proekologicznych u dzieci i młodzieży, rozwijanie świadomości związanej z zanieczyszczeniem powietrza i promowaniem wiedzy, jak przeciwdziałać temu zjawisku.

 

Organizatorzy: A. Wójcik

kwiecień:

AKCJA EKOLOGICZNA – SZKOLE POMAGAMY I ŚWIAT OCZYSZCZAMY!

Jeżeli przechowujesz w domu, garażu czy na podwórku zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przekaż go na rzecz akcji szkolnej, która trwa od 18 do 21 kwietnia 2017 roku. Niepotrzebne elektrośmieci należy dostarczyć na teren przy szkole w wyżej wymienionym terminie. Za wsparcie akcji bardzo dziękujemy. Drodzy Mieszkańcy przekazując zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny przyczyniacie się do ochrony otaczającego nas środowiska. Dzięki zorganizowanej w Szkole Podstawowej w Jeżówce akcji zbiórki elektroodpadów otrzyma ona ekwiwalent, dzięki któremu będzie mogła uzyskać pomoce dydaktyczne, wyposażenie sal lekcyjnych, sprzęt sportowy oraz wiele innych ciekawych nagród. W zbiórce może brać udział cała rodzina, sąsiedzi czy znajomi. Głównym celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie wiedzy na temat ochrony środowiska.

Organizatorzy: SP Jeżówka

kwiecień:

DZIEŃ PROFILAKTYKI W SZKOLE

W dniu 24.04.2017. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce przeprowadzono warsztaty profilaktyki uzależnień behawioralnych w ramach” Dnia profilaktyki w szkole”. Działania warsztatowe skierowano do uczniów, nauczycieli i rodziców . Zajęcia zorganizowano z udziałem Stowarzyszenia Gminy Zielonki a prowadzili je : pani Karolina Gubała, pani Katarzyna Łatka oraz pan Tomasz Gubała –twórca gry planszowej CUDER, którą wykorzystano w czasie zajęć. Uczniowie naszej szkoły w czasie trzech godzin lekcyjnych aktywnie uczestniczyli w zajęciach .Na początku wyjaśniono im hasło CUDER –Ciało, Umysł, Duch, Emocje, Relacje.

Podczas zajęć w czytelny sposób dowiedzieli się , że te wszystkie sfery człowieka trzeba przez całe życie rozwijać. „Kim jesteś?” „Gdzie jesteś?” „Po co jesteś?”- te pytania i próby odpowiedzi na nie uświadomiły celowość pracy nad wszystkimi sferami człowieka. Fragmenty znanych filmów animowanych zainicjowały ważne rozmowy ukazujące uzależnienia, pułapki jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu i sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, którego bardzo ważnym elementem są mądrzy dorośli.

Trzecia część warsztatów to włączenie wszystkich biorących udział klas w grę planszową CUDER. Główną ideą gry było jak najszybsze rozwijanie swojego pionka w każdej ze sfer w równomierny sposób. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej klasowej rywalizacji obmyślając efektywne strategie. Nie małą rolę odegrał „ los” [tak jak w życiu] , który rzutem kostki na liczbę nieparzystą był nieprzychylny dla grającej drużyny.

Zajęcia prowadzone były w przyjaznej atmosferze, której nie zabrakło również podczas pracy z rodzicami i nauczycielami. Zajęcia z rodzicami prowadził sam twórca gry CUDER ,pan Tomasz Gubała, który w interesujący sposób przekazał wiedzę dotyczącą uzależnień behawioralnych; jak poważny jest to problem i jak być pomocnym swojemu dziecku w przypadku uzależnienia, czy też korzystania problematycznego z komputera.

Komputer i Internet nie jest ani dobry, ani zły, trzeba tyko we właściwy sposób z niego korzystać.

Organizatorzy: H. Makowska, E. Micyk

kwiecień:

KONKURS: WIELKANOCNY ZAJĄC

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie gminnym zorganizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu pt."WIELKANOCNY ZAJĄC". Gabriela Seweryn zajęła I miejsce. Gratulujemy.

Organizatorzy: H. Makowska, A. Wójcik, D. Mól, A. Barczyk

kwiecień:

WYCIECZKA DO KRAKOWA

25 kwietnia uczniowie pod opieką swoich wychowawców udali się na wycieczkę do Krakowa. Z Placu Jana Matejki przez Bramę Floriańską przespacerowali na Rynek Główny, gdzie w zabytkowym Pałacu Krzysztofory mieści się Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.

W muzeum uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych postaci Patrona Szkoły Tadeusza Kościuszki. Pracownicy muzeum przybliżyli dokonania naszego narodowego bohatera, jego zasługi w walce o wolność Polaków i Amerykanów. Niewątpliwą atrakcją okazała się możliwość dokładnego obejrzenia muszkietu oraz innych eksponatów muzealnych związanych z czasami Kościuszki. Z gościnnych wnętrz muzeum uczniowie udali się do kina, gdzie oglądając film "Dzieciak rządzi", mogli przekonać się o wartości rodziny i przyjaźni w życiu człowieka.

Organizatorzy: M. Makowski, A. Wójcik, H. Makowska

maj:

KONSTYTUCJA 3 MAJA

W naszej szkole odbyły się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa piąta przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie klasy 0 recytowali wiersze. Na zakończenie odśpiewano pieśni o tematyce patriotycznej. Nie zabrakło także odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych.

Przedstawiciele szkolnej społeczności wraz ze sztandarem pod opieką Pani Dyrektor Bożeny Szatan, Pani Agaty Wójcik i Pana Mateusza Makowskiego uczestniczyli w Wolbromiu w gminnych obchodach 226 Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Organizatorzy: M. Makowski, A. Wójcik

maj:

Konkurs plastyczny Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem rozstrzygnięty.

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 2 i Prywatne Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie zorganizowały konkurs plastyczny Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem. Konkurs skierowany był do uczniów klas 0-3 i 4-6 szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie plastycznym Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem udział wzięli uczniowie z 40 szkół podstawowych oraz 18 gimnazjów. 26 kwietnia 2017 r. jury w składzie: pan profesor Piotr Jargusz, pani Małgorzata Bzowska oraz pani Bożena Cieślik wyłoniło najlepsze prace, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Konkurs „Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem” klasy 4-6 ( nagrodzeni w kolejności alfabetycznej):

Izabela Synowiec, Marcelina Bidzińska Szkoła Podstawowa w Sieprawiu

Jan Klimek Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 107 w Krakowie

Ewa Kliszcz Zespół Szkół Społecznych nr 3 w Krakowie Katarzyna Strzebak Szkoła Podstawowa w Sieprawiu

Wiktoria Wątroba Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej

Monika Wnęk Szkoła Podstawowa nr 1 w Muszynie

Amelia Żelazny Szkoła Podstawowa w Jeżówce.

Gratulujemy!

 

Organizatorzy: A. Wójcik

maj:

VII OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI „BEZPIECZNIE NA WSI TO PODSTAWA – ŚRODKI CHEMICZNE TO NIE ZABAWA”

Etap powiatowy VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” został rozstrzygnięty. Celem konkursu było promowanie pozytywnych związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”, które ma zwrócić uwagę uczniów wiejskich szkół podstawowych na zagrożenia związane z obecnością w gospodarstwie rolnym substancji chemicznych, w tym przede wszystkim substancji żrących, paliw, chemicznych środków ochrony roślin, nawozów (szczególnie wapna palonego) i rozpuszczalników organicznych, a także substancji szkodliwych powstających w procesie produkcji rolniczej.

Amelia Żelazny- miejsce II

Sandra Stojek – wyróżnienie.

Prace uczennic klasy szóstej zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy.

Organizatorzy: A. Wójcik

maj:

ZAWODY SPORTOWE

Gratulujemy chłopcom naszej szkoły świetnego wyniku w miejsko- gminnych zawodach w piłkę nożną. Zajęli III miejce.

Organizatorzy: H. Makowska

maj:

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństaw, którą zorganizowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wolbromiu. W czasie spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji na temat bezpieczeństwa, poznali zasady fukkcjonowania jednostki i obejrzeli nowoczesny sprzęt.

Organizatorzy: SP Jeżówka

maj:

KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 11 maja 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowała Powiatowy Konkurs Plastyczny „Rezerwat przyrody PAZUREK – bajkowy zakątek Babci Reni”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3 ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. W konkursie wzięło udział 42 uczestników z 21 szkół. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej techniką pasteli olejnych do wierszy Ireny Włodarczyk, czytanych przez autorkę. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej: Aleksandra Misiek i Julia Szymczyk.

Organizatorzy: D. Mól

maj:

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Dzień Niezapominajki

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól, A. Barczyk

JUŻ PŁYWAM !

Uczniowie klas I-III naszej szkoły brali udział w lekcjach nauki pływania. Zajęcia odbywały się dzięki Gminie Wolbrom, która przystąpiła do współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski projektu „Już pływam”. Opiekunem grupy była pani Anna Barczyk, a instruktorem pani Anna Adamek. Dzięki udziale w zajęciach dzieci miały okazję oswoić się z wodą, podnieść poziom sprawności fizycznej, a przede wszystkim zdobyć ważną umiejętność, jaką jest pływanie.

Organizatorzy: A. Barczyk

KONKURS OMNIBUS- wiem wszystko

22.03.2017 w Szkole Podstawowej nr 1 w Wolbromiu odbył się etap gminny konkurs Omnibus – wiem wszystko. Mateusz Wrzesień, uczeń klasy III zdobył III miejsce! 16 maja 2017 r. podczas oficjalnego spotkania laureatów konkursu z Burmistrzem Adamem Zielnikiem Mateusz odebrał pamiątkowy dyplom oraz upominki. Gratulujemy!

Organizatorzy: A. Barczyk

maj:

DZIEŃ PATRONA

W ramach działań związanych z przypadającymi w tym roku obchodami 200 rocznicy śmierci Patrona Szkoły - Tadeusza Kościuszki, uczniowie z Jeżówki wzięli udział w międzyszkolnym konkursie humanistycznym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 113 w Krakowie. Tytuł konkursu to: "Tadeusz Kościuszko - symbol walczącej Polski i obrońca Ameryki. Przymierze polsko-amerykańskie". Rywalizowano w różnych kategoriach.

W konkursach plastycznych: „Z zabawy nauka”. Ilustracje do bajek Ignacego Krasickiego wyróżnienie zdobyła Natalia Misiek z klasy I

„Narodów drogi do wolności”. Ilustracje do wydarzeń historycznych związanych z ruchami wolnościowymi w Polsce i Ameryce w XVIII wieku . I miejsce zdobyła praca Martyny Prowanckiej z klasy V, a praca Katarzyny Pietrzyk z kl. VI zdobyła wyróżnienie. Prace konkursowe pod opieką pani Agaty Wójcik.

W konkursie wiedzy historycznej obejmującym życie Tadeusza Kościuszki, z elementami wiedzy o Stanach Zjednoczonych Ameryki swoich sił próbował zespół w składzie: Mateusz Bąk, Mateusz Mazur i Maciej Wymazała, pod opieką pana Mateusza Makowskiego. Rywalizacja w tym konkursie była bardzo zacięta i wyrównana. Chłopcy znaleźli się na V miejscu i okazali się godnymi przeciwnikami dla drużyn wystawionych przez najlepsze szkoły krakowskie.

W konkursie recytatorskim poezji patriotycznej i wolnościowej doby oświecenia i romantyzmu "Polaków drogi do wolności" naszą szkołę reprezentowała Weronika Madej z kl. VI.

 

Organizatorzy: M. Makowski, A. Wójcik

maj:

KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

26 maja w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się finał IV Gminnego Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas I-III. Wśród 20 finalistów znaleźli się najlepsi uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych położonych na terenie gminy Wolbrom. Szkołę Podstawową w Jeżówce reprezentował Mateusz Wrzesień z kl. III, który konkursowe zmagania ukończył na 9 miejscu. Gratulujemy!

Organizatorzy: M. Makowski

maj:

KONKURS RECYTATORSKI

30.05.2017r. nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w KONKURSIE RECYTATORSKIM ,,PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA’’ w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Wolbromiu. Gabrysia Seweryn i Dawidek Nowak za udział otrzymali książki i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.

 

Organizatorzy: H. Makowska

maj:

KONKURS PLASTYCZNY

Nagrody w VII etapie powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” został wręczone 29 maja 2017 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Wolbrom. Burmistrz Adam Zielnik witając przybyłych laureatów wraz z opiekunami oraz organizatorami konkursu na czele z kierownikiem Placówki Terenowej KRUS Michałem Mrówką docenił zaangażowanie uczniów i ciekawą interpretacje trudnego tematu. Podziękowania za udział dzieci i zaangażowanie nauczycieli otrzymały dyrekcje szkół: SP Jeżówka : Bożena Szatan, SP w Trzyciąż: Anna Kieca, ZSP Kąpiele Wielkie : Anna Świerczek , ZS Wierzchowisko : Lepold Straszak.

Amelia Żelazny- miejsce II

Sandra Stojek – wyróżnienie.

Organizatorzy:A. Wójcik

maj:

KONKURS WIEDZY O PIŁCE NOŻNEJ

31 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ,,KONKURSIE WIEDZY O PIŁCE NOŻNEJ” zorganizowanym przez PODOKRĘG PIŁKI NOŻNEJ W OLKUSZU. Mateusz Mazur – II miejsce Kamil Kotnis – III miejsce Gratulujemy.

Mateusz i Kamil będą reprezentować Podokręg Piłki Nożnej Olkusz w finale wojewódzkim w Krakowie. Życzymy powodzenia.

Organizatorzy: H. Makowska

czerwiec:

DBAMY O NASZE MIASTO - WALCZYMY ZE SMOGIEM

2 czerwca w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 2 im. Noblistów Polskich w Krakowie odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastyczny Dbamy o nasze miasto - walczymy ze smogiem. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego, Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, Rady Dzielnicy IV Prądnik Biały. W konkursie plastycznym udział wzięli uczniowie z 40 szkół podstawowych oraz 18 gimnazjów. Amelia Żelazny zajęła III miejsce. Gratulujemy!

Organizatorzy:A. Wójcik

czerwiec:

ZAPROSZENIE

Dyrektor, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, uczniowie

serdecznie zapraszają na PIKNIK RODZINNY JEŻÓWKA 2017,

który odbędzie się 11. 06. 2017 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Jeżówce.

HARMONOGRAM PIKNIKU RODZINNEGO JEŻÓWKA 2017

15.00 – 15.15 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE.

15.30 – 17.30 ZAWODY SPORTOWE: TOR PRZESZKÓD DLA DZIECI, MAMA, TATA I JA- WYŚCIG NIESPODZIANKA, BIEG PRZEŁAJOWY CHŁOPCÓW, BIEG PRZEŁAJOWY DZIEWCZĄT, PRZECIĄGANIE LINY, DZIEŃ ROLNIKA Z JEŻÓWKI.

17.30 –18.00 WYSTĘPY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTWOWEJ W JEŻÓWCE.

18.00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW, WRĘCZENIE NAGRÓD.

WSPÓLNA ZABAWA. Dodatkowe atrakcje: obsługa gastronomiczna, oprawa muzyczna, zamek dmuchany, kiermasze.

DLA WYGODY WŁÓŻ STRÓJ SPORTOWY!

 

Organizatorzy:SP Jeżówka

czerwiec:

PIKNIK RODZINNY JEZÓWKA 2017

11 czerwca odbył się RODZINNY PIKNIK w Szkole Podstawowej w Jeżówce, który był już szóstą edycją wspólnej integracyjnej zabawy. Popularyzacja zdrowego trybu życia, integracja mieszkańców to ważne cele imprezy. Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz Proboszcz Antoni Kazior, Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Bożena Konieczna, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół Dorota Świerczek, Prezes OSP w Jeżówce Józef Łysek, Sołtys Wsi Iwona Żelazny, Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

O godzinie 15-tej pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, dzieci i życzyła wspaniałej zabawy. Występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, liczne konkursy sportowe dla rodziców i dzieci cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą okazały się dmuchane zamki, wesołe konkurencje i wspólna zabawa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne naszych „Jeżowianek”. Całą imprezę uświetnił zespół muzyczny MATIZ.

Okazało się jednak, że najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołały konkurencje, w których zaangażowani byli rodzice ze swoimi pociechami. Mamy pokazały swoją moc i siłę w przeciąganiu liny. Nie zabrakło konkursów dla najmłodszych: bieg przełajowy, tor przeszkód. Niezwykłą zręcznością wykazały się rodziny w konkurencji „Wyścig na nartach”, „ Dzień z życia rolnika z Jeżówki”. Festyn rodzinny stał się dla wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy.

Po podsumowaniu punktacji Pani Bożena Konieczna wręczyła nagrody dla „NAJLEPSZEJ RODZINY”, które ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Tytuł najbardziej usportowionej rodziny otrzymali: Miejsce I- Jerzy, Wioleta, Kamil, Daniel Kotnis Miejsce II – Jacek, Ewelina, Bartosz, Maciej Wymazała Miejsce III- Andrzej, Aneta, Mateusz Bąk

Na zakończenie uczniowie szkoły zaprezentowali program artystyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami. Wspólna zabawa był pełna radości i rodzinnego ciepła.

Organizatorzy pikniku bardzo serdecznie dziękują wszystkim sponsorom: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska. Ksiądz proboszcz Antoni Kazior. Firma ANTRANS Anna i Ireneusz Pacia Firma IWTRANS Iwona i Rafał Kałwa Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżówce Bożena Szatan. Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik Grono Pedagogiczne SP Jeżówka Sołtys wsi Jeżówka Iwona Żelazny. Sklep „Anna” – Anna Kotnis. Sklep- Dorota i Władysław Mędrek. Piotr i Elżbieta Nowak Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jeżówce. Zespół muzyczny MATIZ. OUTLINE COMPUTERS Tomasz Płaszczyk

 

Organizatorzy: A. Wójcik, E.Micyk, M. Makowski

czerwiec:

WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Zwiedzali piękne, górskie zakątki Tatr, centrum Zakopanego. W promieniach słońca wędrowali wraz z przewodnikiem Doliną Gąsienicową do Czarnego Stawu Gąsienicowego i malowniczą Doilną Strążyską. Atrakcją dla dzieci był wyjazd kolejką i długi spacer przez Gubałówkę do Zębu.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

czerwiec:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Wreszcie wyczekiwane wakacje! W dniu 23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W uroczystości oprócz uczniów udział wzięli nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice. Uczniowie uczestniczyli we mszy świętej, dziękując Bogu za opiekę, prosząc o szczęśliwe i bezpieczne wakacje.

Pani dyrektor Bożena Szatan przywitał zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Wręczyła książki i dyplomy najbardziej pracowitym uczniom. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji. Najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy szóstej. Pokazali w zabawny sposób jak wygląda trudna praca ucznia. W tym roku nie żegnano absolwentów, klasa siódma zostaje w murach Szkoły Podstawowej w Jeżówce. Na zakończenie uczniowie podziękowali nauczycielom za ich wysiłek oraz życzyli wszystkim pięknych wakacji.

Organizatorzy: A. Wójcik

 

 

 

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik