Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2014/2015

17 sierpień:

ŚWIĘTO STRAŻKÓW

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w przekazaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżówce samochodu. Uroczyste spotkanie rozpoczęła msza św. polowa w intencji strażaków, część oficjalna- przemówienia, występ orkiestry. Spotkanie zostało zakończone programem artystycznym, przygotowanym przez naszych uczniów.

1 wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2014r. rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli w mszy świętej w Kościele parafialny w Jeżówce. Następnie wszyscy udali się do szkoły.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Po obejrzeniu części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas IV- VI głos zabrała pani dyrektor mgr Bożena Szatan, która przypomniała krótką historię 1 września 1939, przedstawiła kadrę pedagogiczną, przekazała informacje o najważniejszych zadaniach na nowy rok szkolny. Szczególną uwagę zwróciła na bezpieczeństwo w szkole i życzyła wszystkim sukcesów w nauce i pracy.

Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Organizatorzy: S. Kowal, D. Mól

<

5 wrzesień:

NARODOWE CZYTANIE "TRYLOGII" SIENKIEWICZA

W tym roku uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do trzeciej edycji akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Głównym celem organizacji przedsięwzięcia w naszej szkole była popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury. Publiczne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza odbywało się w całej Polsce 6 września 2014 roku. W naszej szkole czytanie fragmentów „Trylogii” odbyło się 5 września.

Uczniowie tworząc wystawkę dzieł Henryka Sienkiewicza poznali jego biografię. Czytane fragmenty powieści przez nauczycieli i uczniów przeplatane były fragmentami różnych ekranizacji „Trylogii”. Przyłączenie się do Narodowego Czytania „Trylogii” było dla uczniów świetną lekcją języka polskiego, historii, a przede wszystkim patriotyzmu.

Organizatorzy: M. Makowski, A. Wójcik

wrzesień:

DYPLOM MŁODEGO RATOWNIKA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Uczymy ratować”. Zajęcia prowadzili wykwalifikowani ratownicy medyczni. Podczas zajęć uczniowie wszystkich klas w formie praktycznych ćwiczeń, nauczyli się, jak bezpiecznie i skutecznie pomóc osobie, która w danym czasie i miejscu takiej pomocy potrzebuje.

W szkoleniu wykorzystano materiały dydaktyczne przygotowane przez ratowników: manekiny, dobrze wyposażone torby ratowników medycznych. Uczniowie przypomnieli sobie numery telefonów alarmowych, dowiedzieli się, do kogo mogą zwrócić się o pomoc, gdy znajdą się w niebezpiecznej sytuacji.

W trakcie praktycznych ćwiczeń uczyli się sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz układać ją w bezpiecznej pozycji. Wykorzystując manekin dzieci uczyły się, jak pomóc rannemu, który nie oddycha.

Podsumowaniem zajęć było wręczenie dzieciom dyplomów „Młodego Ratownika” . Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Uczniowie chętnie wzięli w nich udział. Pozytywnym efektem podjętych przez nas działań jest to, że już od najmłodszych lat dzieci oswajają się ze świadomością konieczności niesienia pomocy poszkodowanym.

wrzesień:

ODBLASKOWA SZKOŁA

Uczniowie naszej szkoły chcą być widoczni na drodze.

Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji "Odblaskowa Szkoła" promującej bezpieczeństwo dzieci na drodze, której głównym celem zwiększenie bezpieczeństwa. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym.

26 wrzesień:

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

26 września odbyła się VI edycja imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród dzieci oraz rodziców - ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA.

Uczniowie przybyli na uroczystość przynosząc ze sobą figurki wykonane z ziemniaków. Wesołe ludziki zachwycały różnorodnością. Przybyłych gości powitała Pani dyrektor Bożena Szatan, zapraszając wszystkich do świetnej zabawy i na degustację potraw.

Kolejnym punktem programu były zawody sportowe i konkursy plastyczne. Wykonane prace zachwyciły rodziców. W dalszej części uroczystości uczniowie degustowali pyszne, pieczone ziemniaki, które przygotowali rodzice.

Impreza zakończyła się balem. Wybrano KRÓLA I KRÓLOWĄ BALU. Piękne stroje skłoniły komisję do wybrania księżniczek. Zabawa była bardzo udana i pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

Organizatorzy: S. Kowal, A. Wójcik

wrzesień:

"MAM KOTA NA PUNKCIE MLEKA"

Nasza szkoła bierze udział w kampanii "Mam kota na punkcie mleka". W ubiegłym roku szkolnym w ramach kampanii uczniowie wzięli udział w konkursie literacko -plastycznym.

23 września 2014r. w Warszawie w Centrum Nauki Kopernik miało miejsce wydarzenie wieńczące tegoroczne zmagania w konkursie " Wypisz, wymaluj Super Kota" -wręczenie nagród laureatom oraz premiera książki będącej pokłosiem tego konkursu pt. "Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława" . W książce znalazło się 40 najciekawszych opowieści o kocie Mleczysławie, wśród nich komiks ucznia trzeciej klasy naszej szkoły Jakuba Nowaka. Bohaterowi książki Mleczysławowi zawsze towarzyszy apetyt na produkty mleczne ,z których czerpie siłę do stawiania czoła nowym przygodom.

Część oficjalną uświetnili znani aktorzy: Edyta Jungowska i Artur Barciś, którzy promowali książkę czytając wybrane utwory. Wszyscy laureaci wraz z opiekunami w ramach nagrody i podziękowania odwiedzili i skorzystali ze ścieżek edukacyjnych stosownych do swojego wieku ,samodzielnie odkrywając tajniki nauki i techniki.

Gratulujemy Kubie! Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej www.mamkotanapunkciemleka.pl .

Organizatorzy: E. Micyk

29 wrzesień:

DZIEŃ CHŁOPAKA

Obchodom DNIA CHŁOPAKA w naszej szkole towaryszyła świetna zabawa. Dziewczyny wyłoniły z grona wspaniałych PANÓW - CHŁOPAKA NR 1. Mężczyźni musieli wykazać się umiejętnością wiązania krawata, plecienia warkoczyka i malowania paznokci. Chłopcy otrzymali również wiele prezentów.

GDY KTOŚ CIĘ ZAPYTA - GDZIE CI MĘŻCZYŹNI PRAWDZIWI TACY

MY ODPOWIADAMY– TO NASI CHŁOPCY

NIE MA DZIEDZINY, W KTÓREJ CI WSPANIALI

WIEDZĄ LUB UMIEJĘTNOŚCIAMI BY SIĘ NIE WYKAZALI

KAŻDY Z NICH LICZNE MA TALENTY

KAŻDY UPRZEJMY I UŚMIECHNIĘTY

KAŻDY CIĘ MIŁO ZASKOCZYĆ MOŻE

KIEDY PO PROSTU CI W CZYMŚ POMOŻE

KTO WŚRÓD NICH ZAŚ PRYM WIEDZIE –SZYMON DUCH I KRYSPIN WITEK

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk

9 pażdziernik:

DZIEŃ PAPIESKI

W związku z kolejnym Dniem Papieskim uczniowie przygotowali uroczysty apel, podczas którego jeszcze raz przybliżyli postać świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w szkole zorganizowano również konkurs plastyczny oraz konkurs wiedzy o Janie Pawle II.

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie klas I- IV. Wykonane przez nich prace były na bardzo wysokim poziomie, dlatego aż sześć osób zajęło I miejsce: Julia Falkus, Kamil Gomułka, Jan Kyzioł, Jakub Makowski, Katarzna Pietrzyk, Zuzanna Rams.

Wyróżnienie otrzymała Martyna Prowancka.

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II

I miejsce zajęli: Michał Makowski, Magdalena Pypno, Natalia Sajdak.

II miejsce: Martyna Makowska, Damian Makowski, Karol Mazur, Jakub Soska.

III miejsce: Kinga Kowalczewska, Gabriela Maślisz, Paulina Misiek, Szymon Rosół.

Organizatorzy: E.Misiek

14 październik:

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia. W uroczystości uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i zaproszeni goście: ksiądz proboszcz Antoni Kazior, Radny Rady Miejskiej Józef Łysek, emeryci.

Pani Dyrektor, złożyła wszystkim nauczycielom oraz pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia i podziękowania. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez klasę szóstą i piątą. Uczniowie przedstawili humorystyczną scenkę z życia szkoły.

Wszystkim nauczycielom życzymy wiele radości w pracy. Dziękujemy za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.

Organizatorzy: E. Micyk, E. Misiek

17 październik:

ŚLUBOWANIE KLASY I

Bardzo ważnym i szczególnym dniem dla uczniów kasy I jest ślubowanie. Po powitaniu zebranych przez panią dyrektor Bożenę Szatani i wychowawczynię mgr Annę Barczyk, pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny. Pięknie śpiewali i recytowali.

Po uroczystym ślubowaniu nastąpiło pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce, którego dokonała pani dyrektor.

Wspaniałych sukcesów wszystkim pierwszakom życzyła Pani Dorota Świerczek, Naczelnik Wydziału Edukacji. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, "ROŻKI OBFITOŚCI” i drobne upominki od uczniów klasy VI. Pierwszakom życzymy, aby dotrzymali obietnic danych podczas ślubowania.

Organizatorzy: A. Barczyk

październik:

JESIEŃ W LESIE GRZYBY NIESIE

Szkolny etap konkursu " Jesień w lesie grzyby niesie"

Organizatorzy: A. Barczyk

październik:

ODBLASKOWA SZKOŁA

Zakończenie projektu "ODBLASKOWA SZKOŁA"

Od początku roku szkolnego  nasza szkoła brała udział w akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” promującej bezpieczeństwo dzieci na drodze.  Firma TRI POLAND tradycyjnie wręczyła najmłodszym uczniom odblaski w trosce o ich bezpieczeństwo. Odbyły się spotkania z przedstawicielami POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ. Funkcjonariusze zwracali uwagę, że pieszy, który porusza się po ciemnej drodze bez odblasków, jest praktycznie niewidoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości 20-30 metrów. Natomiast jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go już z ponad 150 m.

Uczniowie wzięli udział w konkursach:

KONKURS PLASTYCZNY ,,BEZPIECZNIE Z ODBLASKAMI

(KLASY 0-III) KTÓREGO ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI

I MIEJSCE MATEUSZ MAZUR KLASA III
II MIEJSCE JULIA SZYMCZYK KLASA 0
III MIEJSCE ZUZANNA RAMS KLASA III

KONKURS WIEDZOWY ,,JESTEM BEZPIECZNY-ZNAM PRZEPISY RUCHU DROGOWEGO (KLASY IV-VI) KTÓREGO ZWYCIĘZCAMI ZOSTALI

I MIEJSCE AGATA MAKOWSKA KLASA IV
II MIEJSCE KAROL MAZUR KLASA IV
III MIEJSCE KINGA KOWALCZEWSKA KLASA V

Celem wyżej wymienionych konkursów było zwrócenie uwagi dzieci na obowiązek noszenia odblasków, uświadomienie, że dzięki noszeniu elementów odblaskowych można uniknąć tragedii i uratować życie.

 

Organizatorzy: E. Micyk, H. Makowska

listopad:

KONKURS PIOSENKI LEGIONOWEJ

Uczennice naszej szkoły Gabriela Maślisz i Natalia Ptasińska po raz kolejny wzięły udział w Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Legionowej w Szkole Podstawowej w Bydlinie

Organizatorzy: E. Misiek

listopad:

KIERMASZ KSIĄŻKI - promujemy czytelnictwo!

Aktualne badania naukowe dowodzą, iż sięganie po książkę nie dla każdego jest oczywistym odruchem. Dzieci często nie posiadają tego nawyku. Dlatego należy promować czytelnictwo.

Akcja pod nazwą „KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI” ma już w naszej szkole kilkuletnią tradycję i z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie ze strony uczniów jaki i rodziców.

Głównym celem akcji jest oczarowanie dziecka książką, obcowaniem ze słowem pisanym. Uczniowie mogli kupić po promocyjnych cenach albumy, lektury, ciekawe powieści i bajki. Zainteresowanie kiermaszem było bardzo duże.

Organizatorzy: A. Wójcik

7 listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 7 listopada 2014 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez uczennice klasy piątej. Było to widowisko artystyczno-historyczne mówiące o odzyskaniu niepodległości przez Polaków i o powstaniu Państwa Polskiego w roku 1918 .

Na początku Pani dyrektor mgr Bożena Szatan wygłosiła krótkie przemówienie i odczytała list Prezydenta Bronisława Komorowskiego:

„ Drodzy Uczniowie! Urodziliście się już w wolnym kraju. Chciałbym, abyście obchodząc 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości poczuli, że jest ono Waszym świętem. Byście ciesząc się z wolności, która dla Was jest czymś naturalnym, przywołali emocje tych, którzy wywalczyli dla Polski niepodległość. Wolność, którą mamy na co dzień, trzeba szanować i pielęgnować. Jest ona naszą wspólną sprawą i naszym wspólnym zadaniem. Korzystać z wolności to rozumieć jej wartość, jej cenę i szanować tych, którzy umieli poświęcić dla niej wszystko”.

Cześć artystyczna składała się z trzech etapów. Wprowadzenia we wspomniane wydarzenia, część poetycko - patriotyczną i wspólny koncert pieśni patriotycznych. Całe przedstawienie bardzo efektownie i w dostępny sposób obrazowało całą historię Polski „ku pokrzepieniu serc”.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

7 listopad:

ŚNIADANIE DAJE MOC

„Śniadanie daje moc” to program promujący zasady zdrowego odżywiania. Przystąpienie do akcji miało na celu zwiększenie świadomości na temat roli pierwszego posiłku w diecie dziecka.

Nasza placówka bierze udział w realizacji tego projektu już po raz kolejny. Uczniowie klas 0- III wraz z wychowawczyniami, p. Anną Barczyk, Haliną Makowską, Danutą Mól i rodzicami przygotowywali pyszne i zdrowe śniadania. Dyskutowano w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany i jakie zalety płyną ze zdrowego odżywiania.

Organizatorzy: nauczyciele klas 0- III

11 listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Nasi uczniowie: Agata Makowska, Martyna Makowska i Damian Makowski wspólnie ze swoimi opiekunami Panią dyrektor B. Szatan, A. Wójcik i M. Makowskim uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości. Po mszy św. za ojczyznę wszyscy uczestniczyli w składaniu kwiatów pod pamiątkową tablicą wmurowaną w ścianę wolbromskiej strażnicy OSP, poświęconą Józefowi Piłsudskiemu z racji jego pobytu na Ziemi Wolbromskiej 100 lat temu.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

7 grudzień:

GÓRA GROSZA

W ramach kolejnej, XIII już edycji akcji "Góra Grosza", uczniowie naszej szkoły zbierali drobne monety, które zostaną przekazane na pomoc rodzinom zastępczym i placówkom pogotowia rodzinnego.

Zbiórka drobnych monet w naszej szkole trwała do 7 grudnia. Po sporządzeniu protokołu zapakowane odpowiednio monety zostaną odebrane przez kuriera i przesłane do firmy przeliczeniowej, a następnie przewiezione do banku, gdzie trafią na konto organizującego akcję Towarzystwa "Nasz Dom”.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują za wielkie zaangażowanie. W tym roku zebraliśmy kwotę: 121.69 zł.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

grudzień:  

AKCJA POMOCNA DŁOŃ

Samorząd Uczniowski już po raz szósty zorganizował przedświateczną pomoc dla OCHRONKI "BETLEJEM" w Wolbromiu. Akcja POMOCNA DŁOŃ miała na celu zbiórkę żywności. Zebrano kilka kartonów artykułów spożywczych, które opiekunowie SU przekazali dla Ochronki „ Betlejem”. Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

17 grudzień:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zorganizowanym „Konkursie plastycznym na kartkę świąteczną z logo DK Wolbrom”. Wśród nagrodzonych prac znalazły się również kartki uczennic z klasy IV. Prace uczniów wykonane musiały być z naturalnych materiałów z wykorzystaniem ciekawej techniki.

Decyzją Jury wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymują:

W kat. 7-10 lal

Katarzyna Pietrzyk, SP w Jeżówce – opiekun Agata Wójcik

Wiktoria Gajewska, SP w Jeżówce – opiekun Agata Wójcik

Zuzanna Kuś, SP nr 2 w Wolbromiu – opiekun Maria Szczygieł

W kat. 11-13 lat

Marta Ogonek, ZS w Dłużcu – opiekun Agata Piwowarczyk

W kat. 14-16 lat

Karolina Pogan, ZS w Dłużcu – opiekun Agata Piwowarczyk

Julia Czerwik, Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu – opiekun Anna Klich

Wyróżnionym uczennicom gratulujemy.

Organizatorzy: SP Jeżówka

19 grudzień:

WIGILIA

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Hasło jasełek „ PRZEŻYJ TO SAM…” i piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Zebrani goście, rodzice i dzieci mogli przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w ubogiej szopce. Ogromnym zaskoczeniem było zestawienie tradycyjnych kolęd, tekstów religijnych ze współczesnymi tematami dnia dzisiejszego. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Puentą biblijnej historii stały się słowa piosenki: „Przeżyj to sam, nie zamieniaj serca w twardy głaz...”

Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, Pani Dyrektor Bożeny Szatan i Prezesa OSP w Jeżówce Józefa Łyska. W dalszej części uroczystości wszyscy udali się na degustację potraw wigilijnych, które przygotowali rodzice.

Na zakończenie po raz drugi uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu.

Organizatorzy: A. Wójcik, E. Micyk, S. Kowal

grudzień:

PROGRAM EDUKACYJNY ,,KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła po raz pierwszy kolejny przystąpiła do programu edukacyjnego „KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA”. Program ten służy poprawie bezpieczeństwa najmłodszych – PIERWSZOKLASISTÓW. Program przygotowywany jest przez firmę Maspex wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i nauczycielami. Patronat honorowy sprawują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty.

Treść programu obejmował następującą tematykę:

• BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

• BEZPIECZEŃSTWO W SZKOLE

• BEZPIECZEŃSTWO W DOMU

• BEZPIECZNY ODPOCZYNEK

Zajęcia miały na celu poprawianie bezpieczeństwa dzieci: edukację, uświadomienie niebezpieczeństw czyhających na maluchy w drodze do i ze szkoły, na drodze, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Ważnym elementem zajęć było uczenie dzieci, jak unikać niebezpieczeństw i jak zachować się w razie ich wystąpienia. Uczniowie klas I wzięli udział w ogólnopolskim teście bezpieczeństwa wszystkie dzieci wypełniły go bezbłędnie.

Wiedza i umiejętności dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa uczniów, przekazywane i utrwalane w formie zabaw i ćwiczeń sprawiły dzieciom sporo radości. Uczniowie wykazywali się dużą aktywnością. Uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka” oraz broszury informacyjne dla rodziców.

Po zrealizowaniu zadań programu, a także udziale w Wielkim Teście Bezpieczeństwa nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Klubu Bezpiecznego Puchatka”.

Organizatorzy: A. Barczyk

grudzień:

JESIEŃ W LESIE GRZYBY NIESIE

Uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego "Jesień w lesie grzyby niesie", którego organizatorem był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Olkuszu, odbyło się 9 grudnia 2014r. w auli Zespołu Szkół nr 3.

Głównym celem konkursu było pogłębienie wiedzy na temat najbardziej popularnych grzybów występujących w lasach naszego powiatu, jak również nabycie umiejętności rozpoznawania gatunków grzybów jadalnych od niejadalnych i trujących.

Na konkurs wpłynęło 215 prac z 19 placówek powiatu olkuskiego. Nasi wychowankowie uczniowie klasy I Julia Falkus w kategorii praca przestrzenna zdobyła miejsce III oraz Mateusz Wrzesień w kategorii plakat również zdobył miejsce III. Serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: A. Barczyk

6 styczeń:

"PRZEŻYJ TO SAM" ... JASEŁKA W KOŚCIELE

W kościele parafialnym uczniowie naszej szkoły przedstawili jasełka. Nasi młodzi artyści zagrali przedstawienie, które zostało nagrodzone gromkimi brawami. Wszystkich zebranych zaskoczyła nie tylko dobra gra małych aktorów, ale również umiejętności muzyczne.

Scenariusz jasełek zazwyczaj kojarzy się nam z szopką, pasterzami, maleńkim Jezuskiem w żłobku, obok którego Święty Józef i Maryja czuwają nad snem Dzieciątka. Tekst szkolnych jasełek niósł ze sobą ogromne przesłanie, aby na swojej drodze życiowej zawsze dostrzegać potrzebującego człowieka.

Uczniowie zwrócili się z przesłaniem do wszystkich wiernych: „Życzymy wam, byście nie byli jedynie niemymi przechodniami, abyście odkryli w drugim człowieku obecność Chrystusa, byście z radością i prostotą dziecka świętowali narodziny Zbawiciela i niech to będą również wasze narodziny - narodziny nowego człowieka”

W przedstawieniu jasełkowym wystąpili:

Martynka Prowancka, Zuzanna Rams, Weronika Madej, Kamil Gomułka, Mateusz Bąk, Gabriela Maślisz, Natalia Sajdak, Paulina Misiek, Natalia Ptasińska, Kinga Kowalczewska, Magdalena Pypno, Oliwia Wróbel, Damian Makowski.

Oprawa muzyczna :

skrzypce- Zuzanna Rams, gitara- Gabriela Maślisz.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują księdzu proboszczowi Antoniemu Kazior za ciepłe przyjęcie i słodkości dla małych artystów. Ogromne podziękowania kierują do rodziców za pomoc w organizacji jasełek.

Organizatorzy: Agata Wójcik, Sylwia Kowal, Ewa Micyk

styczeń:

PRZEGLĄD GRUP JASEŁKOWYCH

Siedem grup jasełkowych wystąpiło w Miejsko-Gminnym Przeglądzie Grup Jasełkowych odbywającym się na scenie wolbromskiego Domu Kultury.

Jury w składzie: Pani Henryka Rogal, Pan Bogusław Gwiazda, Pani Ewa Barczyk oraz Pani Joanna Kajda zadecydowało, iż:
I miejsce zajął zespół szkoły Podstawowej w Kąpielach Wielkich ze swoim przedstawieniem pod tytułem „Nadziej blask”,
II miejsce przyznano dwóm przedstawieniom: „O betlejemskich wędrowcach” przygotowanym przez podopiecznych OREW Wolbrom oraz „Przeżyj to sam” uczniów Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce.

Organizatorzy: Agata Wójcik, Sylwia Kowal, Ewa Micyk.

styczeń:

ŻYWA HISTORIA

Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów ciszyła się zorganizowana na terenie szkoły lekcja historii. Życie królów, rycerstwa i ważne wydarzenia historyczne przedstawione zostały w sposób humorystyczny i bardzo ciekawy.

Daty ważnych wydarzeń, koronacji królów zapamiętano bardzo szybko. Uczniowie byli bardzo aktywni, a możliwość obejrzenia i dotknięcia eksponatów bardzo uatrakcyjniła spotkanie.

Organizator: M. Makowski

styczeń:

"Natura 2000 - POZYTYWNA INSPIRACJA"

29 stycznia odbyły się zajęcia dla uczniów klas 0 – 4 w ramach projektu "Natura 200 - Pozytywna inspiracja", realizowanego przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych. Najmłodsi uczniowie dowiedzieli się, dlaczego należy chronić przyrodę. Podczas gier, zabaw i rozwiązywania łamigłówek bliżej poznali zwierzęta znajdujące się pod ochroną. Szkoła otrzymała atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

Organizator: A. Barczyk

styczeń:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniu 31.01.2015 r. w naszej szkole odbyła się Choinka połączona z Dniem Babci i Dziadka. Uroczystość zaszczycili swą obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik oraz Posłanka na Sejm RP Pani Lidia Gądek.

Zaproszone babcie i dziadkowie licznie zjawili się, aby oglądać występy swoich wnucząt. Dla kochanych gości przygotowano wspaniały program artystyczny w wykonaniu uczniów klas 0-III. W pięknie udekorowanej sali dzieci zaprezentowały efektowne tańce, piosenki i wierszyki. Przedstawiły również widowisko pt. „ Cyrk” pełne sztuczek i magii. Należy pochwalić piękne stroje, w których wystąpili mali artyści oraz ich umiejętności muzyczne i aktorskie.

Po programie artystycznym Pani Dyrektor Bożena Szatan i zaproszeni goście złożyli życzenia babciom i dziadkom. Następnie dzieci wręczyły im upominki i zaprosiły do wspólnego tańca. Kochane mamy naszych uczniów przygotowały słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników imprezy.  

Organizatorzy: H. Makowska, A. Barczyk, D. Mól

luty:

POCZTA WALENTYNKOWA

Święto zakochanych już za nami. Samorząd Uczniowski w naszej szkole zorganizował pocztę walentynkową, za pomocą której można było obdarować innych wesołymi wierszykami, pięknie wykonanymi kartkami. W tym roku kartki walentynkowe uczniowie wykonywali samodzielnie w ramach zajęć technicznych, plastycznych i lekcji wychowawczych. Radość i zadowolenie gościły na twarzach tych, którzy zostali obdarowani niespodzianką. Walentynkowe niespodzianki otrzymali również nauczyciele i pracownicy szkoły. Było miło i radośnie. 14 lutego- poczta walentynowa na dobre zadomowił się na w naszej szkole.

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk, M. Makowski

marzec:

DZIEŃ KOBIET

8 marca w naszej szkole każda dziewczyna nuciła: „Być kobietą, być kobietą…” Mężczyźni wiedzą, że jest to marzenie każdej małej dziewczynki. Przymierzanie szpilek mamy, jej biżuterii czy strojów, makijaż to odwieczne zabawy małych kobietek. W tym dniu każda z dziewcząt mogła się poczuć jak prawdziwa kobieta. Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z panem Mateuszem Makowskim przygotowali dla każdej dziewczyny i pani wspaniałe prezenty.

organizator: M. Makowski

marzec:

"DNI PRZYJACIÓŁ LASU 2015".

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji DNI PRZYJACIÓŁ LASU 2015, którego honorowym patronatem był Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Akcja miała na celu przybliżenie wszystkim wiedzy o polskich lasach oraz ludziach, którzy o nie dbają. Cały projekt kierowany był do dzieci, które z pasją poznają polską przyrodę. Uczniowie oddziału przedszkolnego wzięli udział w konkursie plastycznym "Bajkowy Las". W swoich pracach dzieci miały przedstawić swoje wyobrażenie bajkowego lasu, jakie znają ze swoich ulubionych bajek i opowieści. Etap szkolny wygrała ALICJA SAJDAK.

Konkurs rysunkowy "Drzewa Naszych Lasów" skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Prace konkursowe na temat „Drzewa Naszych Lasów” należało wykonać w formie plakatu. Praca przedstawiała wybrany gatunek drzewa występujący na terenie Polski oraz przynajmniej jeden jego charakterystyczny szczegół (taki jak: owoce, liście, szyszki, nasiona). Etap szkolny konkursu wygrał PAWEŁ MAKOWSKI uczeń klasy II.

Konkurs multimedialny "Przyjaciel Lasu" skierowany był do uczniów klas IV- VI. Na konkurs należało zgłosić prace o temacie „Kto jest przyjacielem lasu”. Uczniowie musieli przedstawić, kto jest przyjacielem lasu i dlaczego. Prezentacje wykonała GABRIELA MAŚLISZ z klasy V.

Zwycięzcom etapu szkolnego konkursów gratulujemy.

Koordynator konkursu: Agata Wójcik

marzec:

BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI.

10 marca w naszej szkole odbyła się prelekcja prowadzona przez przedstawiciela KRUS na temat właściwego obchodzenia się ze zwierzętami. Celem prelekcji i pogadanki, która wywiązała się po omówieniu zagadnienia było upowszechnianie zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych i zwrócenie szczególnej uwagi na zagrożenia życia i zdrowia dzieci w otoczeniu pracy rolników. Prowadząca spotkanie zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy z przy obsłudze zwierząt gospodarskich. Bardzo serdecznie zachęciła wszystkie dzieci do konkursu: BEZPIECZNIE NA WSI – ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI.

marzec:

„EKOSZKOŁA 2015”

Na terenie naszej szkoły, odbyły się bardzo ciekawe lekcje wychowawcze poświęcone ekologii. Zajęcia prowadzili wychowawcy poszczególnych klas.

Głównym celem zajęć były zagadnienia poświęcone segregacji śmieci i konieczności ochrony środowiska, w którym żyjemy. Na koniec zajęć każda klasa wykonała gazetkę promującą tematy ekologiczne. Nasza szkoła nie pozostaje obojętna wobec problemów zagrożenia ekologicznego. Promowanie ekologii jest ważnym tematem.

Szkoła w dalszych zadaniach projektu „EKOSZKOŁA 2015” stara się motywować młodego obywatela do zdobywania wiedzy ekologicznej.

Koordynator projektu: A. Wójcik

marzec:

JUŻ PŁYWAM!

Bierzemy udział w kolejnej edycji programu JUŻ PŁYWAM!

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła po raz kolejny do projektu „Już pływam”. Cały projekt jest finansowany z trzech źródeł: środków z Urzędu Marszałkowskiego, wkładu Gminy Wolbrom oraz opłaty rodziców
w wysokości 100 zł. Dzieciom zapewniono instruktora, opiekuna oraz przejazd na basen. W kursie nauki pływania bierze udział 45 uczniów z klas I-VI. Utworzone zostały trzy 15-osobowe grupy. Opiekunami grup są panie: Anna Barczyk i Danuta Mól, a instruktorem pan Tomasz Szczepankiewicz. Dzięki udziale w zajęciach dzieci będą miały okazję oswoić się z wodą, podnieść poziom sprawności fizycznej, a przede wszystkim zdobyć ważną umiejętność, jaką jest pływanie.

Organizator: SP Jeżówka

marzec:

STACJA BAJEK

22 marca uczniowie naszej szkoły wspólnie z rodzicami spędzili niedzielne popołudnie w Domu Kultury w Wolbromiu. Dzieci obejrzały spektakl w ramach Stacji Bajek w wykonaniu Teatru ATENEUM. Przedstawienie „Najmniejszy bal świata” to ucząca opowieść o relacjach między dziećmi a rodzicami. W małej, niegrzecznej Migawce dzieci mogły odnaleźć swoje negatywne zachowania oraz poznać drogę prowadzącą do rozwiazywania problemów. Spotkanie z bajką zachwyciło uczestników.

Organizator: A. Wójcik

marzec:

POWITANIE WIOSNY

Radośnie i uroczyście uczniowie naszej szkoły powitali wiosnę. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny.

Podczas lekcji dzieci poznawały wiersze, piosenki i rymowanki o tematyce wiosennej. Szczególnie dużo radości sprawiło im wykonanie Marzanny. Nie były to tradycyjne kukiełki żegnające zimę. W ramach projektu „EKOSZKOŁA 2015” uczniowie przygotowali ekologiczne Marzanny.

Wreszcie nadszedł oczekiwany dzień... Po śniadaniu wszyscy uczniowie zebrali się przed szkołą i wyruszyli w trasę zimowo – wiosennej wędrówki. Grupę prowadzili najmłodsi uczniowie, którzy ze śpiewem szukali pierwszych oznak wiosny. Po wspólnym spacerze uczniowie zgromadzili się przed szkołą. Pożegnali zimę i radośnie powitali wiosnę. Przypomniano zasady właściwego segregowania odpadów. Poszczególne klasy posegregowały materiały, z których wykonane były Marzanny.

To już kolejna edycja takiego „ekologicznego topienia Marzanny”. Celem uroczystości było: poznawanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny i pożegnaniem zimy, nabywanie przez dzieci umiejętności na różnych płaszczyznach ich aktywności, kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie i podejmowania decyzji, integrowanie społeczności szkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie, rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody, nauka właściwej segregacji śmieci, angażowanie uczniów do aktywnego udziału w uroczystościach szkolnych, wdrażanie do kulturalnego zachowania podczas uroczystości i w ramach szkolnych wycieczek.

Koordynator projektu: A. Wójcik

marzec:

Z KUJAWSKIM POMAGAMY PSZCZOŁOM !

Dołączyliśmy do AKADEMII PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ. Celem nadrzędnym akcji „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” jest zmiana postaw społeczeństwa i promocja pozytywnych działań związanych z ochroną przyrody, w szczególności ochrony pszczół, których znaczenie dla człowieka i środowiska naturalnego jest kluczowe.

Koordynator: A. Barczyk.

marzec:

GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ

27 marca w naszej szkole odbyły się GMINNE ZAWODY W PIŁKĘ RĘCZNĄ. Nasi chłopcy zdobyli III miejsce. Gratulujemy!

Organizator: S. Kowal

kwiecień:

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Uczniowie klasy szóstej przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty, który składał się z dwóch części. O godzinie 9.00 rozpoczął się trwający 80 minut egzamin z języka polskiego i matematyki. Po przerwie uczniowie przystąpili do drugiej części sprawdzianu, którym był 45 minutowy test z języka angielskiego. Wszyscy na pewno z niecierpliwością czekają na wyniki sprawdzianu. Życzymy powodzenia.

kwiecień:

PISANKI, KRASZANKI I INNE JAJA…

Dom Kultury w Wolbromiu rozstrzygnął konkurs na pisanki i kraszanki wykonane różnymi technikami. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do pielęgnowania tradycji Świąt Wielkanocnych. Na konkurs wpłynęło 42 prace.

I tak w kategorii 7- 10 lat wyróżnienia otrzymują:

Tomasz Bochenek –ZS w Gołaczewach – op. Małgorzata Topolska

Oliwia Dela – ZS Pod Lasem- SP nr 2 – op. Jadwiga Wolańska

Amelia Żelazny – SP w Jeżówce – op. Agata Wójcik

Alicja Kwiatkowska – SP nr 5 w Olkuszu – op. Ewa Janczyk

W kategorii 11-14 lat:

Fabian Dyduch – SP w Chełmie – op. Ewa Fuglewicz

Karolina Żuchowicz – SP w Gołaczewach – op. Grażyna Dolezy

Michalina Janik – SP w Gołaczewach – op. Grażyna Dolezy

W kategorii 15 -18 lat

Karolina Niedziela – Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu – op. Anna Klich

Anna Basoń – Gimnazjum nr 2w Wolbromiu – op. Anna Klich

Organizator: Agata Wójcik, Anna Barczyk

kwiecień:

SPRZĄTAMY NASZĄ MIEJSCOWOŚĆ

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątamy naszą miejscowość”. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszej Planety rozpoczęli działania ekologiczne od swojej małej ojczyzny. Postanowili zadbać o czystość i porządek Jeżówki.

W akcji wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły podstawowej ze swoimi wychowawcami oraz chętnie współpracujący w tym przedsięwzięciu wychankowie Ośrodka OTU w Jeżówce. Uczestników podzielono na małe grupy i wyznaczono trasy sprzątania. Każdy uczestnik otrzymał rękawiczki oraz worki foliowe. Rezultatem przedsięwzięcia było znalezienie dzikich składowisk i zebranie kilkudziesięciu worków z odpadami.

Zorganizowana akcja uczy wszystkich uczestników odpowiedzialności za otaczający nas świat, motywuje do działania w ramach ekologii, a przede wszystkim jest pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Uczniowie wiedzą, że góra śmieci rośnie w zastraszającym tempie. Po zakończeniu akcji uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie: kto jest winny degradacji otaczającego nas środowiska. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili – człowiek. Może widok sprzątających dzieci zmusi wszystkich do myślenia i poprawi czystość naszej wioski.

Organizator : Agata Wójcik

kwiecień:

BEZPIECZNIE NA WSI- ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI

Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do V Ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Bezpiecznie na wsi- zwierzaki to nie pluszaki", którego organizatorem był KRUS. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki. Współorganizatorem jest Państwowa Inspekcja Pracy. Celem konkursu jest zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo pracy przy obsłudze zwierząt gospodarskich.

Organizator: D. Mól, E. Misiek, A. Wójcik

kwiecień:

PRZEGLĄD SZKOLNEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ 2015

W Przegląd Szkolnej Twórczości Artystycznej 2015 w Domu Kultury w Wolbromiu udział wzięła uczennica naszej szkoły Gabriela Maślisz. Zaprezentowała swoje umiejętności wokalne.

Jury konkursowe w składzie: Maciej Nabiałek –opiekun grupy teatralnej” Glutaminian Sodu” działającej Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu, Katarzyna Gałązka-Biedul –choreograf ,instruktor tańca przy DK Wolbrom, Anna Dudek-muzyk i wokalistka ,opiekun artystyczny zespołu” TESAMEE” GOK w Kluczach i zespołu „Rodaczanie” z Rodak, przyznało nagrody i wyróżnienia w kilku kategoriach:

W kategorii wokalnej:

I miejsce: Wiktoria Kieca ZS w Dłużcu

II miejsce: Dominika Sikora Gimnazjum nr 4 Wolbrom

Wyróżnienia:

Karolina Kozłowska ZS Wolbrom-Gimnazjum

Gabriela Maślisz SP Jeżówka

W kategorii teatralnej:

I miejsce: DK Wolbrom „W podwodnym świecie” ex aequo I miejsce: OREW -Dzieci Kwiaty – widowisko taneczne na motywach „Zaczarowanego ogrodu”

III miejsce: Koło teatralne SP nr 1 Wolbrom

W kategorii tanecznej:

I miejsca nie przyznano

II miejsce: Iskierki ZS w Zarzeczu -taniec do utworu M.Jacskona

III miejsce: Karmen SP nr 1-mix taneczny

Organizator: A. Wójcik

kwiecień:

SPOTKANIE Z HISTORIĄ

W dniu 14 kwietnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Po przyjeździe na Plac Matejki, przeszliśmy ulicą Floriańską na Rynek Główny, gdzie odwiedziliśmy Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, mieszczące się w Pałacu Krzysztofory.

Wizyta w muzeum poświęcona była Patronowi Szkoły – Tadeuszowi Kościuszce. W dwóch grupach uczestniczyliśmy w interaktywnych lekcjach muzealnych: Tadeusz Kościuszko – żołnierz wolności oraz Śladami Tadeusza Kościuszki w Krakowie.

Pracownicy muzeum przedstawili biografię Naczelnika, jego dokonania oraz wartości, jakimi kierował się w życiu. Podkreślali jego zasługi w walce o wolność dla Polski, a także dla Stanów Zjednoczonych. Zaprezentowali ciekawe eksponaty związane z postacią Tadeusza Kościuszki. Uczniowie obejrzeli obrazy przedstawiające sceny z Insurekcji kościuszkowskiej, mieli też możliwość wziąć do rąk oryginalną broń, którą posługiwali się kosynierzy.

Wizyta w muzeum zakończyła się zwiedzeniem najnowszej multimedialnej wystawy: Cyberteka Kraków – czas i przestrzeń, pokazującej rozwój Krakowa od czasów najdawniejszych do początku XX wieku. Uczniowie mogli zobaczyć jak wokół grodu wawelskiego tworzył się krakowski zespół osadniczy, na czym polegała lokacja miasta i jak rozrastało się ono w kolejnych wiekach. W jednym z pomieszczeń można było oglądać zrekonstruowany cyfrowo widok Krakowa z lotu balonem w czasach Tadeusza Kościuszki.

Po opuszczeniu muzeum udaliśmy się ulicą Grodzką na Wawel, gdzie skorzystaliśmy z przygotowanego z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Zamek Królewski na Wawelu programu: Wawel. Zacznij przygodę z historią.

Korzystając z tego programu mogliśmy pogłębić wiedzę na temat ojczystej przeszłości bezpłatnie zwiedzając z przewodnikami wnętrza Komnat Królewskich. Zwiedzanie zatytułowane Złote czasy Jagiellonów poświęcone było dynastii Jagiellonów, oraz architekturze i sztuce renesansu.

Zwiedzanie zamkowych wnętrz rozpoczęliśmy od apartamentów wielkorządców krakowskich, gdzie zachowały się renesansowe drewniane stropy. Następnie przez klatkę schodową Poselską przeszliśmy do reprezentacyjnych sal na drugim piętrze. Obejrzeliśmy między innymi Salę Turniejową, Salę Poselską i Salę Senatorską. Podziwialiśmy fryzy ścienne, renesansowe portrety władców, głowy wawelskie , a szczególnie wspaniałe arrasy z kolekcji króla Zygmunta Augusta, przedstawiające głównie sceny biblijne. Zobaczyliśmy też wystawę Sztuka Wschodu, gdzie mogliśmy podziwiać kobierce, uprząż i broń pochodzące z XVII wieku. Pobyt na Wzgórzu Wawelskim zakończyliśmy krótką wizytą w Katedrze.

Organizator: Mateusz Makowski

kwiecień:

„PIESKI ŚWIAT”- promocja ekologii.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sztuce promującej ekologię. Spektakl odbył się na sali widowiskowej Domu Kultury w Wolbromiu. Fundatorem interaktywnego przedstawienia był Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

Dla naszych uczniów była to kolejna akcja mająca na celu promocję właściwych zachowań ekologicznych. Prowadzone w szkole działania w ramach projektu „EKOSZKOŁA 2015” zostały utrwalone i powtórzone przez aktorów w sztuce „Pieski świat”. Głównym celem przedstawienia była edukacja ekologiczna: segregacja, recycling odpadów, opieka nad zwierzętami.

Udział w spektaklu był dla naszych uczniów świetną lekcją właściwych postaw.

kwiecień:

BEZPIECZNY W RUCHU DROGOWYM

17 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXXVIII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego . Czteroosobowa drużyna w składzie: Gabriela Maślisz, Paulina Misiek, Damian Makowski, Szymon Rosół rozpoczęła zmagania rozwiązaniem testu z zakresu bezpieczeństwie ruchu drogowego, po czym w hali MOSiR uczniowie zmierzyli się z rowerowym torem przeszkód. Korzystając z dramy zobrazowali udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.

Organizator: Ewa Micyk

kwiecień:

DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 28kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej w Jeżówce odbył się „ DZIEŃ PROFILAKTYKI” przy współudziale Centrum Edukacji i Profilaktyki Stowarzyszenia Epsilon z Bielska Białej. Realizowany program rekomendowany jest przez PARPA, Krajowe biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii , zgodnie z ogólnoeuropejskim standardem certyfikacji programów profilaktycznych EDDRA.

W ramach modułu pracy grupy uczniów z klas 1-3 oraz 4-6 ,wzięły udział w 3-godzinnych warsztatach profilaktycznych. Zajęcia metodą dramy prowadzili trenerzy: Dorota Mularz i Marcin Drzazga.

Młodsi uczniowie wcielili się w rolę kosmonautów udających się w podróż na daleka planetę, starsi zaś poznali historię miasta, w którym ludzie przestali być dla siebie życzliwi. Uczniowie wcielając się w różne role aktywnie przeżywali problemy bohaterów i poszukiwali możliwych rozwiązań, wykorzystując umiejętność współpracy i empatii oraz doświadczali grupowego sukcesu. Dzięki dramie mogli przeżyć sytuację podobną jak w życiu pod okiem dbających o bezpieczeństwo –profilaktyków.

Z trenerami spotkali się również nauczyciele oraz rodzice. Nauczyciele podczas kilkugodzinnej super wizji doskonalili umiejętność pracy z grupą klasową. Rodzice zaś mieli możliwość pracy warsztatowej na temat wytyczania granic własnym dzieciom.

Kontynuacją tych działań jest ponowne przystąpienie do ogólnopolskiej kampanii „ POSTAW NA RODZINĘ” pod hasłem „Poznajmy się lepiej”. Forma zajęć w szczególny sposób aktywizująca każdego uczestnika bardzo przypadła do gustu wszystkim uczestnikom.

Realizacja tego programu odbyła się na terenie Gminy Wolbrom po raz pierwszy, przez co jako uczestnicy przedsięwzięcia czujemy się wyróżnieni. Już czekamy na ciąg dalszy!

Dziękujemy panu Rafałowi Romankowi za pilotaż całego przedsięwzięcia, które jest finansowane ze środków w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorzy: E. Micyk, H. Makowska

kwiecień:

Podsumowanie programu " EKOSZKOŁA 2015"

Sprawozdanie podsumowujące działania programu ekologicznego w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce w roku szkolnym 2014/2015.

Nasza szkoła od wielu lat nie pozostaje obojętna na problemy związane z zagrożeniami ekologicznymi. Ważnym zadaniem nauczycieli, wychowawców i rodziców jest motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy ekologicznej i wyrabianie w nich poczucia odpowiedzialności za stan otaczającego nas środowiska. Ważne aby dzieci rozpoczęły wdrażanie postaw ekologicznych w swojej małej ojczyźnie –Jeżówce.

Realizacja edukacji ekologicznej w naszej szkole prowadzona była w różnych formach i na wielu płaszczyznach. Przystępując do podejmowania wielu ekologicznych przedsięwzięć mieliśmy na uwadze wiele ważnych celów:

• uświadomienie potrzeby i konieczności ochrony środowiska,

• uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby środowiska,

• bogacenie ich wiedzy ekologicznej,

• wskazywanie piękna i różnorodności przyrody.

Realizując program ekologiczny „Jestem EKO”, podjęliśmy nowe i kontynuowaliśmy stare działania, które spowodowały i cały czas powodują zmiany w podejściu do problemów ekologicznych, a przede wszystkim zmianę zachowań. Program ekologiczny „Jestem EKO” adresowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Jeżówce, mieszkańców wsi, a nawet gminy. Najważniejszym celem planu działań opracowanego w ramach projektu był wzrost świadomości ekologicznej uczniów, którzy swoją aktywną postawą przyczynią się do ochrony przyrody i otaczającego środowiska.

Zadania realizowane w programie „Jestem EKO” uczestnicy mogli realizować w różnego rodzaju działaniach ekologicznych: konkursy plastyczne, fotograficzne i wiedzy o ekologii, programy artystyczne o treści ekologicznej, lekcje wychowawcze, wycieczki, udział w przedstawieniu teatralnym, zbiórki makulatury, nakrętek, zużytych baterii, sprzątanie miejscowości, zagospodarowanie skarpy, sadzenie krzewów. Wszystkie zorganizowane przedsięwzięcia motywowały całą społeczność szkolną i środowisko lokalne do podtrzymania naturalnej potrzeby poznawania środowiska oraz ukierunkowanie ich aktywności poznawczej na te obszary, które są istotne z racji edukacji środowiskowej. Realizowane formy programu dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i satysfakcji. Wzbogacona została nie tylko wiedza ekologiczna, ale rozwój różnych cech osobowości i intelektu młodego człowieka.

W ramach programu przeprowadzono następujące zadania:

1. Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej.

2. Zbiórka zużytych baterii, makulatury, nakrętek.

3. Najpiękniejsze okazy naturalne mojej miejscowości- konkurs fotograficzny.

4. Konkurs plastyczny na plakat: „EKOPRZEDSZKOLE”

5. Wycieczki.

6. Zagospodarowanie skarpy, sadzenie krzewów.

7. Akcja- „Sprzątamy naszą miejscowość”.

8. Dzień Ziemi. 9. Lekcje wychowawcze o tematyce ekologicznej np. Na czym polega segregacja. Jestem małym ekologiem. Co to jest oczyszczalnia ścieków?

10. Powitanie wiosny- ekologiczne MARZANNY.

11. Konkurs na gazetkę klasową o tematyce ekologicznej.

12. Udział w przedstawieniu teatralnym utrwalającym wiedzę ekologiczną.

EFEKTY:

Realizując projekt „JESTEM EKO” – „EKOSZKOŁA 2015” dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce systematycznie poszerzały swoją wiedzę o ekologii i dbały nie tylko o otoczenie własnej szkoły, ale sprzątały i promowały czystość w swojej miejscowości. Dzięki pracy dzieci, nauczycieli, rodziców została zagospodarowana skarpa. W klasach i na szkolnych korytarzach dzieci opiekowały się roślinami doniczkowymi. Uczniowie troszczyli się o ład i porządek zielonych terenów znajdujących się w pobliżu szkoły. Zimą, dokarmiali także ptaki.

Pogłębili i poszerzyli swoją wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. W wyniku prowadzonych lekcji, obserwacji, konkursów, uroczystości i spektakli uświadomili sobie, że istnieje ścisła zależność między ich działaniem, środowiskiem i zdrowiem. Uczestnicy projektu brali udział w różnego rodzaju akcjach i przedsięwzięciach promujących ekologiczną postawę młodego człowieka: Dzień Ziemi, „Sprzątamy naszą miejscowość”. Podczas tych zajęć uczniowie nabyli nawyki dbania o otaczający nas świat, dostrzegli negatywne skutki zanieczyszczenia środowiska. Utrwalili nawyki segregowania śmieci. Uświadomili sobie, jakie znaczenie w życiu codziennym ma segregacja śmieci, jak szkodliwy dla ludzi jest nieprawidłowo składowany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Partnerami przedsięwzięć w naszej szkole był Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, Ośrodek Terapii Uzależnień w Jeżówce, Rada Rodziców.

Udział w wycieczkach przyczynił się do rozwijania naturalnych zainteresowań dzieci, kształtując w nich troskliwy i opiekuńczy stosunek do roślin i zwierząt. Przede wszystkim nabyli umiejętność dostrzegania piękna w otaczającym nas środowisku. Dostrzegli w swojej miejscowości wiele okazów naturalnych, które zostały sfotografowane i udostępnione mieszkańcom Jeżówki.

Osiągnięto główny efekt ekologiczny w postaci wzrostu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, kształtowania postaw proekologicznych wśród uczestników zadania. Wiedza, zabawa w zrealizowanym projekcie uświadomiła wszystkim, że Ziemię mamy tylko jedną i od nas zależy jak będzie wyglądać w przyszłości. Koordynator programu: Agata Wójcik

Koordynator programu: Agata Wójcik

maj:

3 Maj

Z okazji Święta Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy piątej przygotowali uroczysty apel, podczas którego przypomnieli znaczenie wydarzeń, które miały miejsce w 1791 roku. Sejm Czteroletni uchwalił wtedy pierwszą polską Konstytucję. Mimo katastrofy rozbiorów, która dotknęła Rzeczpospolitą, dzieło Sejmu Wielkiego pozostało na zawsze symbolem odrodzenia i mądrości Polaków. Dziś przypominamy karty historii po to, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości, które pozwalały naszemu narodowi przetrwać trudne czasy niewoli.

Organizatorzy: Ewa Micyk, Mateusz Makowski, Agata Wójcik

 

Wspólnie z Panią dyrektor Bożeną Szatan, Agatą Wójcik i Panem Mateuszem Makowskim w niedzielę 3 maja poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie Agata Makowska, Martyna Makowska i Damian Makowski brał udział w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pochód, wartościowe kazanie o ojczyźnie, koncert orkiestry dętej to główne punkty obchodów.

maj:

"TRYPTYK WIELKANOCNY"

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w plastycznym konkursie diecezjalnym na "Tryptyk Wielkanocny" pod patronatem biskupa Piotra Skuchy. Konkurs odbył się w kategoriach kl. I-III i IV-VI. Julia Falkus z klasy I zdobyła wyróżnienie, a Mateusz Makowski, Agata Makowska, Martyna Makowska uczniowie kl. V-VI za udział otrzymali dyplomy i upominki.

Organizatorzy: E. Misiek

maj:

,,NIE PAL PRZY MNIE, STOKROTNIE PROSZĘ”

Nasi uczniowie w ramach realizacji przedszkolnego programu edukacji antytytoniowej ,,CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS” oraz interwencji nieprogramowej ,,ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2015” wzięli udział w konkursie plastycznym dla dzieci 5-6 letnich pod hasłem ,,NIE PAL PRZY MNIE STOKROTNIE PROSZĘ” organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Olkuszu . Pierwszy etap został przeprowadzony w naszej szkole wzięło w nim udział 5 uczniów z oddziału przedszkolnego. Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do powiatowego etapu. Celem konkursu jest uświadomienie dzieciom, a za ich pośrednictwem ich rodzicom i opiekunom niebezpieczeństw zdrowotnych wynikających z czynnego palenia oraz przebywania w otoczeniu dymu tytoniowego. Ponadto poprzez konkurs promujemy zasady zdrowego i aktywnego stylu życia wolnego od uzależnień.

Organizatorzy: H. Makowska

maj:

LAURKA DLA MAMY

LAURKA DLA MAMY-DBAMY O ZDROWIE NASZYCH MAM

Uczniowie ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO w naszej szkole dnia 26.05.2015 roku wzięli udział w organizowanym z okazji „DNIA MATKI” EVENCIE ,,MAMO ZADBAJ O SIEBIE”. Wydarzenie polegało na pokolorowaniu laurki i podarowaniu jej swojej mamie. Głównym celem przeprowadzonego eventu jest zachęcenie kobiet do prowadzenia zdrowego stylu życia bez nałogów oraz wykonywania regularnych badań profilaktycznych.

/Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęły: lek. med. Lidia Gądek-Posłanka Na Sejm RP i lek. med. Agata Knapik-Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Olkuszu./

Organizator: Halina Makowska

maj:

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU "EKOSZKOŁA 2015"

Posumowano i wręczono dyplomy i nagrody w ramach projekty "EKOSZKOŁA 2015".

Najaktywniejsza we wszystkich działaniach ekologicznych była kasa VI.

Tytuł najlepszego zbieracza makulatury otrzymała Oliwia Wróbel.

Tytuł najlepszego zbieracza nakrętek otrzymała Gabriela Maślisz.

Tytuł najlepszego zbieracza baterii otrzymał Mateusz Bąk.

Koordynator: Agata Wójcik

maj:

Festiwalu Nauki

Uczniowie klasy 6 skorzystali z zaproszenia Zespołu Szkół w Wolbromiu (ul. Pod Lasem 1) i 19 maja wzięli udział w zorganizowanym tam Festiwalu Nauki. Podczas imprezy można było obejrzeć ciekawe pokazy, eksponaty i doświadczenia. Festiwal Nauki rozpoczęła część chemiczna, która wzbudziła duże zainteresowanie uczestników. Zaprezentowano na niej widowiskowe eksperymenty z wykorzystaniem różnych reakcji chemicznych. Efektowny był zwłaszcza wybuch kostki metalicznego sodu, zawiniętej w bibułę filtracyjną, po wrzuceniu do wody. W dalszej części imprezy uczniowie odkrywali wiedzę z biologii, fizyki i informatyki. Mogli przekonać się, że przedmioty te, mające opinię trudnych, w rzeczywistości mogą być bardzo pasjonujące.

Opiekunowie: Elżbieta Misiek, Danuta Mól, Mateusz Makowski

czerwiec:

PRZEGLĄD DOROBKU ARTYSTYCZNEGO W DOMU KULTURY W WOLBROMIU

W niedzielę 7 czerwca 2015 roku w sali widowiskowej DK Wolbrom odbyła się prezentacja dorobku artystycznego kół, sekcji i zespołów działających w Domu Kultury w Wolbromiu. Udział w prezentacji wzięli: ZPiT „Wolbromiacy”, soliści i sekcja wokalno-instrumentalna, kółko teatralne, formacja 7th step, Actus Animi, chór UTW, zespół „Mali Wolbromiacy”, Ognisko Muzyczne Żaczek oddział Wolbrom, Mała Akademia Muzyki. W ramach przeglądu zostały wręczone nagrody dla uczniów biorących udział w szkolnym przeglądzie grup artystycznych. Nasza uczennica Gabriela Maślisz odebrała dyplom i statuetkę za wyróżnienie w kategorii wokalnej.

Opiekun: Agata Wójcik

czerwiec:

XXV Festiwalu Kultury

Gabriela Maślisz wzięła udział w XXV Festiwalu Kultury, którego organizatorem było Centrum Kultury w Bolesławiu. 8 czerwca uczennica kasy piątej odebrała nagrodę za III miejsce w konkursie plastycznym Festiwal Strachów Polnych. Na konkurs na etapie powiatowym nadesłano 120 prac w formie plastycznej płaskiej i przestrzennej. Celem konkursu było wskrzeszenie tradycji stawiania polskich strachów polnych. Zrobiony przez Gabrielę strach „Jeżowiaczek” prezentował się wspaniale.

Opiekun: Agata Wójcik

czerwiec:

ZIELONA SZKOŁA

Uczniowie z klas III- VI pod opieką pani dyrektor Bożeny Szatan i Elżbiety Misiek przebywali na "Zielonej Szkole" w zaprzyjaźnionym Ośrodku Kolonijno-Wczasowym "Węgielek" w Ustroniu Morskim. Celem wyjazdu było lepsze poznanie się poprzez wspólne zabawy, rozrywkę, wypoczynek, poznawanie nowych miejsc, roślinności i zabytków, przebywanie na świeżym powietrzu, spacery. Dzieci uczestniczyli w wycieczkach do Kołobrzegu, Międzyzdrojów i Gąsek . W Kołobrzegu zwiedzili Starówkę, płynęli statkiem oraz spacerowali po molo. Międzyzdroje to piękny kurort wypoczynkowy ,dzieci zachwyciła " Aleja Gwiazd" , "Gabinet Figur Woskowych" oraz spacer po pięknym molo. W Gąskach zwiedzali Latarnię Morską. W kolejnych dniach byliśmy w Skansenie Chleba i wysłuchaliśmy pięknej legendy o poszanowaniu chleba, Dzieci miały okazję przejażdżki konno w "WESTERN PARKU ". Chociaż pogoda była chłodna to dzieci miały bardzo dużo ciepła i nie brakowało im pogody ducha. Świetnie się integrowały z grupami dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Cichego koło Lublińca. Wspólne dyskoteki, gry w piłkę nożną, siatkową, wspólne wyjazdy na wycieczki oraz ognisko. Wszyscy zdrowi i pełni wrażeń wrócili do domu.

Organizatorzy: Bożena Szatan, Elżbieta Misiek

czerwiec:

,,JEŻÓWKA - „EKOSZKOŁA 2015””

12 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce z panią dyrektor Bożeną Szatan i Agatą Wójcik z rąk Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksandra Palczewskiego odebrali nagrodę za zajęcie II miejsca w projekcie „EKOSZKOŁA 2015”, konkurs na sprawozdanie pisemne i prezentację multimedialną z przebiegu działań w zakresie projektu.

W Auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyła się konferencja podsumowująca Wojewódzki Projekt Ekologiczny „Ekoszkoła, Ekoprzedszkole 2015”. Projekt realizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Borzęcinie i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dolnym. Patronat nad imprezą objęli: Jerzy Miller - Wojewoda Małopolski, Marek Sowa -Marszałek Województwa Małopolskiego, Andrzej Potępa - Starosta Powiatu Brzeskiego, Janusz Kwaśniak - Wójt Gminy Borzęcin, Jerzy Zawartka – Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego oraz wiele instytucji. Projekt obejmował liczne przedsięwzięcia ekologiczne mające na celu propagowanie wiedzy ekologicznej. Adresowany był do wszystkich typów szkół.

Do konkursu zgłosiły się 73 przedszkola, 31 szkół podstawowych oraz 7 gimnazjów z Małopolski. Realizacja projektu „EKOSZKOŁA 2015” w Szkole Podstawowej w Jeżówce prowadzona była w różnych formach i na wielu płaszczyznach. Przystępując do podejmowania wielu ekologicznych przedsięwzięć organizatorzy mieli na uwadze wiele ważnych celów: uwrażliwienie młodego człowieka na potrzeby środowiska, bogacenie ich wiedzy ekologicznej, wskazywanie piękna i różnorodności przyrody. Szkoła podjęła nowe i kontynuowała stare działania, które spowodowały i cały czas powodują zmiany w podejściu do problemów ekologicznych.

Program ekologiczny „Jestem EKO” adresowany był do uczniów Szkoły Podstawowej w Jeżówce, mieszkańców wsi, a nawet gminy. Najważniejszym celem planu działań opracowanego w ramach projektu był wzrost świadomości ekologicznej uczniów, którzy swoją aktywną postawą przyczynią się do ochrony przyrody i otaczającego środowiska. Wszystkie zorganizowane przedsięwzięcia motywowały całą społeczność szkolną i środowisko lokalne do podtrzymania naturalnej potrzeby poznawania środowiska oraz ukierunkowanie ich aktywności poznawczej na te obszary, które są istotne z racji edukacji środowiskowej. Realizowane formy programu dostarczyły wszystkim uczestnikom dużo emocji, radości i satysfakcji. Wzbogacona została nie tylko wiedza ekologiczna, ale rozwój różnych cech osobowości i intelektu młodego człowieka.

W ramach programu przeprowadzono następujące zadania.

1. Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej.

2. Zbiórka zużytych baterii, makulatury, nakrętek.

3. Najpiękniejsze okazy naturalne mojej miejscowości- konkurs fotograficzny.

4. Konkurs plastyczny na plakat: „EKOPRZEDSZKOLE”

5. Wycieczki.

6. Zagospodarowanie skarpy, sadzenie krzewów.

7. Akcja- „Sprzątamy naszą miejscowość”.

8. Dzień Ziemi.

9. Lekcje wychowawcze o tematyce ekologicznej.

10. Powitanie wiosny- ekologiczne MARZANNY.

11. Konkurs na gazetkę klasową o tematyce ekologicznej.

12. Udział w przedstawieniu teatralnym utrwalającym wiedzę ekologiczną- DK Wolbrom („Pieski świat”).

Partnerami przedsięwzięć był Urząd Miasta i Gminy Wolbrom, Ośrodek Terapii Uzależnień w Jeżówce, Rada Rodziców. Osiągnięto główny efekt ekologiczny w postaci wzrostu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, kształtowania postaw proekologicznych wśród uczestników zadania. Wiedza, zabawa w zrealizowanym projekcie uświadomiła wszystkim, że Ziemię mamy tylko jedną i od nas zależy jak będzie wyglądać w przyszłości. Więcej informacji i relacji z projektu znajduje się na stronie internetowej szkoły.

Koordynator projektu: Agata Wójcik

 

czerwiec:

,,PIKNIK RODZINNY, JEŻÓWKA 2015”

PIKNIK RODZINNY- JEŻÓWKA 2015 „POSTAW NA RODZINĘ” pod takim hasłem odbyła się IV edycja Pikniku Rodzinnego w Jeżówce. Głównym celem imprezy był sport, rozrywka i integracja wszystkich mieszkańców wsi i sąsiednich miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas Ksiądz proboszcz Antoni Kazior, Poseł na Sejm RP Lidia Gądek, Burmistrz Miasta i Gminy Adam Zielnik, Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolbromiu Dariusz Gorgoń oraz liczni goście i sponsorzy.

O godzinie 15-tej pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, dzieci i życzyła wspaniałej zabawy. Wśród wielu zorganizowanych atrakcji znalazły się: występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, liczne konkursy sportowe dla rodziców i dzieci , które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą okazały się dmuchane zamki, kucyki, stoiska z watą cukrową i lodami.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska gastronomiczne naszych „Jeżowianek” Nie zabrakło również innych smakołyków. Zaś całą imprezę uświetnił zespół muzyczny SCENIC.

Okazało się jednak, że najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołały konkurencje, w których zaangażowani byli rodzice ze swoimi pociechami. Ojcowie pokazali swoją siłę, spryt i umiejętności taneczne w konkursach: bieg z balonem, „Mój tata szuka domu, rzut gumiakiem do beczki. Mamy wykazały się wyjątkową zręcznością w tańcu i innych konkurencjach. Festyn rodzinny stał się dla wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Ponadto przyczynił się do zacieśniania więzi rodzinnych, sąsiedzkich i umożliwił wykorzystanie wolnego czasu mieszkańców w sposób aktywny i efektywny.

W ramach zorganizowanej imprezy środowiskowej prowadzona była kampania „Postaw na rodzinę”, która świetnie wpisał się w program pikniku. Pomysłodawcą kampanii jest Krakowska Akademia Profilaktyki w Krakowie, która od lat współpracuje z samorządami w całej Polsce. W gminie Wolbrom głównym organizatorem kampanii jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który wspierał nasz udział w tak ważnym przedsięwzięciu. Realizując główne cele kampanii i zorganizowanej imprezy środowiskowej promowaliśmy najważniejsze wartości, które chcieliśmy przekazać wszystkim uczestnikom imprezy. Materiały edukacyjne kampanii stanowiły świetną bazę pomagającą w osiągnięciu zamierzonych celów. Należy pamiętać, że wspieranie rodziny na wszystkich płaszczach ma ogromny sens. Z ogromną niecierpliwością wszyscy zebrani czekali na ogłoszenie wyników.

Po podsumowaniu punktacji Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik wręczył nagrody dla „NAJLEPSZEGO SPORTOWCA”, które otrzymali: Bartłomiej Posyłek, Gabriela Maślisz i Agata Makowska. Pozostałym gościom przypadł również zaszczyt wręczenia pucharów w kategorii „ NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA RODZINA”. Tytuł ten otrzymali: Aneta, Andrzej Bak, Joanna, Robert Maślisz Agata, Dariusz Makowscy. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Pan Jacek Soska wręczył puchar Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jeżówce, za ogromne zaangażowanie w życie szkoły i społeczności lokalnej. Na zakończenie uczniowie szkoły zaprezentowali śmieszny program artystyczny, który został nagrodzony ogromnymi brawami. Wspólne biesiadowanie i zabawa był pełne radości i rodzinnego ciepła.

Dziękując wszystkim za wspaniałą zabawę Pani dyrektor Bożena Szatan podkreśliła, że mimo iż szkoła była organizatorem pikniku, to w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy włączyli się liczni sponsorzy ( kolejność losowa).

 

Sponsorzy:

1. Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik.

2. Posłana na Sejm RP Lidia Gądek.

3. Dyrektor MOPS Tadeusz Posełek.

4. Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska.

5. Ksiądz proboszcz Antoni Kazior.

6. Przewodniczący Rady Sołeckiej Robert Stojek.

7. Prezes OSP Józef Łysek. 8. Druhowie OSP Jeżówka.

9. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeżówce Bożena Szatan.

10. Radna Rady Miejskiej Agata Wójcik

11. Sołtys wsi Jeżówka Iwona Żelazny.

12. Sklep „Anna” – Anna Kotnis.

13. Firma Remontowo – Budowlana Haberka.

14. Planeta – Charsznica.

15. Sklep- Dorota i Władysław Mędrek.

16. Piotr i Elżbieta Nowak

17. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Jeżówce.

18. Henryk Granda.

19. Zespół muzyczny SCENIC.

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ UDZIELONĄ POMOC !!!

Koordynatorzy: M. Makowski, A. Wójcik, E. Micyk

czerwiec:

,,ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015 ”

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 jak co roku rozpoczęło się mszą świętą w kościele parafialnym, którą odprawił ks. proboszcz Antoni Kazior. Po skończonej mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły gdzie na sali gimnastycznej nastąpił ciąg dalszy uroczystości.

Absolwenci szkoły przekazali sztandar szkoły uczniom klasy piątej. Część artystyczną przedstawili uczniowie klasy szóstej. Był, był to ich ostatni występ w szkole. Po programie artystycznym głos zabrała pani dyrektor Bożena Szatan, pożegnała uczniów i wręczyła im świadectwa oraz nagrody.

Pierwszaki również pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki , natomiast uczniowie klasy szóstej podziękowali rodzicom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Na zakończenie pani dyrektor pożegnała absolwentów szkoły i życzyła im dalszych sukcesów już w gimnazjum. Nauczycielom życzyła miłego wypoczynku w czasie wakacji. Klasa szósta wzięła udział w 3-dniowej wycieczce do Wisły.

Organizatorzy: E. Misiek

 

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik