Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2012/2013

1 wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

3 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013. Wszyscy uczniowie, Grono Pedagogiczne i rodzice wzięli udział w mszy świętej, którą celebrował nasz proboszcz Antoni Kazior. Na terenie szkoły odbyły się dalsze uroczystości.

Na początku wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn. Pani dyrektor Bożena Szatan powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów. W oficjalnym przemówieniu gorąco powitał całą społeczność szkolną, a w sposób szczególny najmłodsze dzieci, które w tym roku rozpoczynają naukę w naszej szkole. Przypomniała również ważne wydarzenia historyczne dotyczące 1 września 1939 roku. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć tych, którzy polegli za naszą Polskę.

Pani dyrektor poinformował o przydziale wychowawstw, zmianach w szkolnictwie i przedsięwzięciach na nowy rok. Życzyła wszystkim uczniom, aby przychodzili do szkoły z uśmiechem. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce.

 

28 wrzesień:

DZIEŃ CHŁOPAKA

Kobietki naszej szkoły pamiętały, że 30 września wypada Dzień Chłopaka. To stosunkowo niedawno ustanowione święto jest znakomitą okazją do przypomnienia bliskiemu znajomemu, przyjacielowi czy ukochanemu o tym, że jest wyjątkowy. Koleżanki z klas przygotowały swoim kolegom drobne upominki. Życzyły naszym PANOM, aby czyści i pachnący byli, sale wietrzyli, śmieci wynosili, do szkoły po nauki w radosnych podskokach pędzili.

Organizatorzy: A. Barczyk, A Wójcik, M. Makowski.

  

 

3 październik:

LEKCJA ŻYWEJ PRZYRODY

Pająki – najliczniejszy rząd pajęczaków, należy do niego ponad 40 tys. opisanych gatunków. Są to zwierzęta typowo lądowe. Mają ciało podzielone na dwie części: głowotułów i odwłok. Prawie wszystkie pająki posiadają jad, jednak jad tylko trzech procent z nich może być szkodliwy dla człowieka. Takie informacje uczniowie naszej szkoły zdobyli na lekcji przyrody. Mogli poznać życie pająków i obejrzeć je z bliska. Pokaz okazał się ogromną atrakcją dla wszystkich dzieci.

 

 

7 październik:

JESTEM BEZPIECZNY!

Na terenie naszej szkoły odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze i nie tylko. Współorganizatorami spotkania były Straż Miejska, UMIG oraz firma TRI- Poland. Funkcjonariusz Straży Miejskiej przekazał najmłodszym uczniom jak bezpiecznie zachowywać się na drodze do oraz ze szkoły i na spacerze, w czasie jazdy na rowerze, a nawet w przypadku ataku psa. Celem prelekcji było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw z jakimi mogą się spotkać na co dzień i nauczenie ich jak sobie radzić w sytuacjach zagrożenia. Na spotkaniu nie zabrakło również prezentów w postaci znaczka odblaskowego, który dla każdego dziecka został ufundowany przez firmę TRI Poland.

 

8 październik:

BEZPIECZEŃSTWO W SIECI

Surfowanie w Internecie może być świetną zabawą oraz formą spędzania czasu. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Z tego powodu w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w sieci.

    • Bądźcie dyskretni.
    • Bądźcie anonimowi.
    • Zachowajcie dystans.
    • Bądźcie uprzejmi.
    • Uważajcie na wirusy.
    • Zachowajcie bezpieczeństwo.
    • Zachowajcie prywatność.

Pamiętajcie, że wszystko zależy od was. Sami decydujecie, w jakie działalności się zaangażować i jakie informacje udostępnić.

 

12 październik:

DZIEŃ NAUCZYCIELA

 

„ SPEŁNIENIA WSZYSTKICH OCZEKIWAŃ I NADZIEI RADOŚCI Z CODZIENNEGO NAUCZYCIELSKIEGO TRUDU, SŁOŃCA NA SZLAKACH MĄDREGO WYCHOWANIA PO NIEPRZEBYTYCH ŚCIEŻKACH WIEDZY I WSZYSTKIEGO, CZEGO NIE POTRAFIĄ WYRAZIĆ NASZE SŁOWA.”

12 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystej akademii spotkali się nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie naszej szkoły. Wśród zaproszonych gości był nasz proboszcz Antoni Kazior. Uczniowie klasy trzeciej i szóstej przedstawili część artystyczną, w której wierszem, życzeniami i piosenkami podziękowali z trud i pracę, jaką wkładają w ich nauczanie i wychowanie nauczyciele i pracownicy szkoły. Pani dyrektor podziękowała za ich codzienny trud i wręczyła nagrody.
Nagrodę dyrektora szkoły otrzymali: E. Misiek, D. Mól, S. Kowal, M. Makowski .
Pani A. Wójcik otrzymała nagrodę Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom.
Na koniec były życzenia i drobne, własnoręcznie wykonane upominki.

Organizatorzy: A. Barczyk, E. Micyk

 

14 październik:

WYCIECZKA DO OLKUSZA

14 października uczniowie klas IV- VI pod opieką swoich wychowawców zwiedzili Olkusz i działające na jego terenie muzea.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się eksponaty Muzeum Afrykanistycznego im. Bogdana Szczygła. Przybliżono uczestnikom kulturę i sztukę Czarnego Lądu. Muzeum powstało dzięki darom przekazanym przez Bogdana Szczygła - założyciela placówki (w 1971 roku), olkuskiego lekarza, pisarza, który spędził kilkanaście lat życia w Afryce. Znaleźć tu można: maski rytualne, instrumenty muzyczne, kilimy, broń, ubiory, bransolety i inne ozdoby, rzeźby z drewna, odlewy z brązu, narzędzia i przedmioty domowego użytku, uprząż wielbłądzią itp.

W Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć kolekcję sprzętu strażackiego, samochodów, konnych sikawek, hełmów, toporów i mundurów strażackich. W muzeum zgromadzono wiele sztandarów z najstarszym sztandarem strażackim ufundowanym w 1885 roku. W gablotach prezentowane są medale i odznaczenia, stare monety i minerały. W osobnej sali zgromadzono pamiątki związane z walką o wolność Polski. Do najstarszych eksponatów Muzeum należy dzwon alarmowy z 1647 roku.

Uczestników wycieczki zachwyciły również zbiory Muzeum Regionalnego PTTK w Olkuszu z dziedziny etnografii, górnictwa, historii, numizmatyki. Kolejnym punktem wycieczki był zamek w Rabsztynie. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizatorzy: E. Misiek, E. Micyk, A. Wójcik.

 

16 październik:

DZIEŃ PAPIESKI

„JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY”

Śmierć Jana Pawła II była niewątpliwie osobistym przeżyciem dla każdego człowieka. Dzień 16 października czy 2 kwietnia na zawsze już pozostaną rocznicami wspomnienia Człowieka o rozpromienionym obliczu, radosnym uśmiechu, wzroku pełnym troski.

Jan Paweł II jako źródło naszej siły na zawsze pozostanie w naszych sercach jako ten, który zawsze wierzył w piękno naszych marzeń, serc. 16 października 2012 r. odbył się w naszej szkole XII Dzień Papieski. Hasło, które przyświecało temu wydarzeniu brzmi: „Jan Paweł II – Papież rodziny”.

Uroczysty apel, wspólne śpiewanie przybliżyło naszym uczniom sylwetkę Jana Pawła II. W ramach obchodów tego święta na terenie szkoły odbyły się liczne konkursy.

Konkurs plastyczny:

    • Miejsce I – Magdalena Kowalczewska
    • Miejsce II – Krystian Sitko
    • Miejsce III – Damian Makowski, Magdalena Pypno, Kamila Latacz

Konkurs poetycki:

    • Miejsce I – Patrycja Kotnis
    • Miejsce II- Agata Makowska

Konkurs wiedzy o życiu Jana Pawła II:

    • Najlepszy wynik uzyskali: Karol Mazur, Szymon Rosół, Bartłomiej Posyłek, Tomasz Posyłek

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Organizatorzy: E. Misiek, A. Wójcik

 

 

18 październik:

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dnia 18 października 2012r. odbyło się uroczyste przyjęcie do braci uczniowskiej uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce. W uroczystości udział wzięła p. dyrektor, grono pedagogiczne, licznie zgromadzeni rodzice, oraz uczniowie naszej szkoły. Uroczystość prowadziła pani Jolanta Wieczorek. Pani dyrektor powitała uczniów życząc im sukcesów w nauce, zapewniając o tym, że nasza szkoła jest przyjaznym miejscem, w którym będą czuć się dobrze. Uczniowie solidnie przygotowali się do tej uroczystości. Pod kierunkiem wychowawczyni uczyli się piosenek i wierszy, które zaprezentowali zebranym gościom. Poznawali również prawa i obowiązki ucznia. Moment ślubowania poprzedziły wspólne występy oraz konkurencje sprawdzające umiejętności i wiedzę oraz sprawność fizyczną. Uczniowie musieli też wypić szklankę bardzo kwaśnego, ale zarazem pysznego soku. Egzamin zdali na szóstkę. Również uczniowie klas szóstych powitali swoich młodszych kolegów wierszami.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez pierwszoklasistów. Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Również rodzice i uczniowie klasy VI wręczyli najmłodszym upominki. Po części oficjalnej na wszystkich zgromadzonych gości czekał poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak ważnej uroczystości. Jesteśmy przekonani, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Organizator: J. Wieczorek

 

 

23 październik:

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

23.10.2012 tradycyjnie w naszej szkole odbyło się „ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIEKA”. NA początku imprezy można było skosztować wyśmienitych ,, duszaków” przygotowanych przez rodziców. Potrawa smakowała jak z najlepszej kuchni świata (wszystkie składniki dostarczył nam Komitet Rodzicielski oraz rodzice naszych uczniów – za co serdecznie dziękujemy).

Dzieci klas młodszych prezentowały piosenki o tematyce jesiennej, natomiast klasy starsze przystąpiły do konkursu „KRÓL I KRÓLOWA JESIENI”.

Zwycięzcami zostali: Natalia Sajdak, Bartosz Posyłek.

W chwilę zadumy wprowadził nas Alan Kałwa śpiewając utwór „Żółty jesienny liść”. Wspólna dyskoteka była świetną okazją do integracji społeczności szkolnej. Mamy nadzieje, że ten wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim radość i dostarczył pozytywnych wrażeń.

Organizatorzy: Elżbieta Misiek, Halina Makowska

 

 

25 październik:

WYCIECZKA DO KRAKOWA

25 października 2012 roku klasy 0-3 wspólnie z rodzicami pod opieką wychowawców uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Uczniowie udali się najpierw do fabryki cukierków CIUCIU gdzie zapoznali się z ręczną produkcją słodyczy. Dodatkową atrakcją była degustacja.

Celem naszej podróży był także był TEATR GROTESKA w którym odegrano sztukę „Dokąd pędzisz koniku?”. Była to poetycka opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i poszukiwaniu własnego ja. Główny bohater Mały Konik bardzo chce być dorosły, ale dojrzałości nie osiąga ani próbując dotrzymać tempa Dużemu Koniowi, ani w radosnym, z pozoru, Wesołym Miasteczku. Konik spotyka na swej drodze Chłopca, który tak jak on poszukuje swego miejsca w świecie i nie godzi się na życie w niewoli. Przyjaciele wspólnie decydują się na ucieczkę i przeżywają kolejne przygody, które często wystawiają na próbę siłę ich charakterów. Dzięki przyjaźni i młodości udaje im się wyrwać się z ram Wesołego Miasteczka i pogalopować w stronę wolności i szczęścia...

Czas spędzony w Krakowie z całą pewnością należy uznać za udany. Wróciliśmy do domów troszkę zmęczeni, ale pełni żywych wspomnień.

Organizator: Halina Makowska

 

5 listopad:

"JAŚ I MAŁGOSIA"

5 listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Jaś i Małgosia” Najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo wzruszyła historia rodzeństwa.

 

9 listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada mieszkańcy gminy Wolbrom świętowali 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły: Patrycja Kotnis, Natalia Nowak, Andrzej Kałwa pod opieką pani dyrektor B. Szatan i A. Wójcik podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczyli w gminnych obchodach tego święta.

Obchody zainaugurowało złożenie wiązanek kwiatów, ustawienie wart honorowych w miejscach pamięci narodowej. O godzinie 10.00 w kościele św. Katarzyny odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

 

8 listopad:

ŚNIADANIE DAJE MOC!

W tym roku szkolnym uczniowie klas 0-3 naszej szkoły już po raz kolejny przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „ŚNIADANIE DAJE MOC”. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W dniu 8 listopada, czyli w Dniu Zdrowego Śniadania, uczniowie klas 0-3 z wychowawcami i z pomocą rodziców zorganizowali wspólne, pożywne śniadanie. Wcześniej na lekcjach poznawali zasady zdrowego żywienia i przygotowywali prace plastyczne na ten temat.

W czwartek, 8 listopada nasi uczniowie udali się więc w podróż do Krainy Zdrowia, a dokładnie do KRAINY OWOCÓW, WARZYW I MLEKA. Śniadanie było pyszne i zawierało to co najzdrowsze.

Organizatorzy: wychowawcy klas 0 – III

 

 

listopad:

KIERMASZ KSIĄŻKI

Szkolna biblioteka po opieką pani A. Wójcik po raz kolejny przygotowała kiermasz książki. Uczniowie bardzo chętnie wzięli w nim udział. Sami mogli wybrać ulubioną książkę, bo „Książki to także świat, i to świat, który człowiek sobie wybiera, a nie na który przychodzi”.

 

listopad:

ANDRZEJKI

W ten jedyny wieczór w roku wosk, miska z wodą albo but na progu zdradzą, czy w przyszłym roku czekają cię miłość i pieniądze!

Dawniej w wigilię imienin św. Andrzeja panny, wzdychające za zamążpójściem, wróżyły sobie w różny sposób. Łapały gąsiora w obejściu, zawiązywały mu oczy i stawały wkoło niego - ta, do której ptak podszedł, miała jako pierwsza stanąć na ślubnym kobiercu. Dziś, gdy w wielu miejscach trudno znaleźć jakiegokolwiek gąsiora, z niektórych wróżb trzeba zrezygnować. Ale wiele innych dotrwało do naszych czasów. Tak jak lanie wosku, układanie butów do drzwi. Andrzejkowa dyskoteka przeplatana wróżbami w naszej szkole była dla uczniów klas IV – VI ogromną radością.

Organizatorzy: A. Wójcik, E. Misiek, M. Makowski

 

grudzień:

GÓRA GROSZA

W szkołach i przedszkolach w całej Polsce od 26 listopada do 7 grudnia trwa XIII edycja akcji Góra Grosza. Nasi uczniowie bardzo chętnie przystapili do akcji. Zbierali grosze, które utworzyły ogromna górkę. Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA, która została usypana pomoże wielu potrzebujacym. Zebrno kwotę 281 zł 83 grosze. Organizatorzy akcji bardzo serdecznie dziękują wszystkim uczniom.

Organizatorzy; A. Wójcik, M. Makowski

 

19 grudzień:

DO SZOPY...

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie, rodzice, zaproszeni goscie, którzy każdego roku udowadniają, że wydarzenia kulturalne naszej szkoły nie są im obojętne. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor B. Szatan zaczęło się przedstawienie jasełkowe.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazującego scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców , przeplatana była kolędami, tańcem tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji.

Sztuka zaprezentowana przez uczniów bardzo się spodobała zaproszonym gościom i społeczności szkolnej. Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia. Później odbyły się łamanie opłatkiem. Wspólnie zasiedliśmy do kolacji wigilijnej, którą przygotowali rodzice ... i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.

Organizatorzy: E. Misiek, A. Wójcik

 

9 styczeń:

PRZEGLĄD GRUP JASEŁKOWYCH

9 stycznia 2013 roku w Domu Kultury w Wolbromiu odbył się coroczny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych pod patronatem Burmistrza MiG Wolbrom - Jana Łaksy. Nasi uczniowie przedstawili jasełka pod tytułem „ A nadzieja znów wstąpi w nas”, przygotowane pod opieką: A. Wójcik, E. Misiek.

Jury Przeglądu w składzie: Henryka Rogal, Agnieszka Salamon, Greta Fałda, Ewelina Plewa z ogromnym uznaniem doceniło pracę włożoną w przygotowanie przedstawień oraz różnorodność rozwiązań reżyserskich i scenograficznych, nawiązujących zarówno do tradycji jak i współczesności.

Zdobyliśmy II miejsce. Wszystkim małym aktorom zespołu” Jeżowiaczki” gratulujemy!

Organizatorzy: E. Misiek, A. Wójcik

 

2 luty:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA, CHOINKA:

Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. I chociaż 21 i 22 stycznia wypadł w tym roku w czasie ferii zimowych, to uczniowie naszej szkoły nie zapomnieli o tych, dzięki którym każdemu robi się cieplej na sercu.

W Szkole Podstawowej w Jeżówce zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisanąw harmonogram imprez szkolnych, dlatego w sobotę 2 lutego do naszej szkoły licznie przybyli szacowni goście, by podziwiać występy swoich wnucząt i wspólnie bawić się na zabawie choinkowej zorganizowanej z okazji kończącego się karnawału.

Uroczystość rozpoczęta przez panią dyrektor, która złożyła wszystkim babciom i dziadkom serdeczne życzenia przebiegała w miłej i tanecznej atmosferze, a czas tak przyjemnie spędzony w gronie radosnych maluchów szybko upłynął. Po występach, wspólnej zabawie i poczęstunku każdy trochę zmęczony, ale pełen emocji i wrażeń udał się do własnego domu. Wszystkim gościom bardzo dziękujemy za przybycie, rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu, pięknych balowych strojów oraz za pomoc w przygotowaniu słodkiego poczęstunku. Do zobaczenia za rok !

 

luty:

WALENTYNKI:

Walentynki, Walentynki, tęsknią chłopcy i dziewczynki, każdy dziś cichutko marzy, co otrzymać chciałby w darze…

Wiele walentynek otrzymali uczniowie naszej szkoły w Dniu Zakochanych. Poczta Walentynowa pozwoliła organizatorom na wyłonienie szkolnej WALENTYNKI I WALENTEGO. Zostali nimi PAULINA MISIEK i SZYMON STOJEK.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali prezentacji przedstawiciela PKO S.A o sposobie oszczędzania i zarządzania swoimi oszczędnościami.

Nasza szkoła przystąpiła do programu SKO.

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk, M. Makowski

 

luty:

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

PROGRAM PRZEDSZKOLNEJ EDUKACJI ANTY TONIOWEJ

(REALIZOWANY W NASZEJ SZKOLE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM OD 30 STYCZNIA 2013 ROKU DO 16 LUTEGO 2013 ROKU) PROGRAM TEN MA NA CELU WYKSZTAŁCENIE U DZIECI ŚWIADOMEJ UMIEJĘTNOŚCI RADZENIA SOBIE W SUTUACJACH, W KTÓRYCH INNE OSOBY PALĄ PRZY NICH PAPIEROSY.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, bierne palenie oznacza między innymi:

Zaburzenia rozwoju psychoruchowego.

Zaburzenia zachowania dziecka.

Zmniejszoną gotowość szkolną mniejszą odporność na infekcje.

PROSZĘ NIE PAL PRZY MNIE!

Organizatorzy: H. Makowska

 

marzec:

DZIEŃ KOBIET

Mali i trochę więksi mężczyźni naszej szkoły przygotowali wiele atrakcji kobietkom z okazji ich święta. Był wspaniały pokaz mody kobiecej w wykonaniu chłopców, piękne życzenia i upominki.

 

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk, M. Makowski

marzec:

BLIŻEJ HISTORII...

W szkole gościli przedstawiciele bractwa rycerskiego, którzy przybliżyli uczniom ideał rycerza bez skazy: dobrego chrześcijanina, wiernego swojemu władcy, uprzejmego wobec dam i broniącego słabszych. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak wyglądało pasowanie na rycerza oraz jakie warunki trzeba było spełnić aby nim zostać. Zapoznali się z używaną przez rycerstwo bronią i obejrzeli pojedynek rycerski. Dowiedzieli się też, jak w średniowieczu karano nierycerskie zachowania...

 

marzec:

"ŚWIĘTA WOJNA"- STOP AGRESJI

15 marca teatr Moralitet z Krakowa zagrał dla naszych uczniów spektakl "Święta wojna", ukierunkowany na przeciwdziałanie przemocy i agresji wśród młodzieży. W przedstawieniu pokazano jak poważne konsekwencje niesie ze sobą przemoc. Ukazano też pozytywne wzorce i idee, że warto w życiu mieć pasje i marzenia, warto dążyć do postawionych celów.

 

kwiecień:

PRZEGLĄD SZKOLNEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ WOLBROM 2013

10 kwietnia 2013 r. w Domu Kultury w Wolbromiu odbył się Przegląd Szkolnej Twórczości Artystycznej, o charakterze konkursu mającego na celu promowanie wszelkich działań szkół w zakresie edukacji kulturalnej, a także aktywizację młodzieży oraz promowanie młodych talentów. Podczas przeglądu uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zaprezentowali spektakle i popisywali się umiejętnościami wokalnymi. W Przeglądzie wzięły udział szkoły z gminy Wolbrom. Nasi najmłodsi uczniowie wystąpili z przedstawieniem „Królewna Śnieżka”, które przygotowały panie D. Mól, A. Barczyk, J. Wieczorek. W kategorii wokalnej jury przyznało III miejsce: Gabriela Maślisz.

 

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk, D. Mól, J.Wieczorek

 

kwiecień

WITAJ WIOSNO !

„Marzanno, Marzanno, Ty ze słomy panno, koleżanko zimy dzisiaj Cię spalimy. Dzisiaj Cię żegnamy a wiosnę witamy!”

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie pożegnali zimę ( która w tym roku wyjątkowo nas nie chce opuścić), a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Dzieci z Marzanną i kolorowymi plakatami spotkały się na placu przed szkołą wesoło krzycząc: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Po krótkim spacerze nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. Mamy nadzieję, że wiosna już teraz szybko do nas zawita.

kwiecień

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce początek obchodów to rok 1990. W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły w sposób bardzo czynny wzięli udział w tym święcie. Na wcześniej posprzątanym placu szkolnym wspólnie z rodzicami sadzili drzewka.

 

kwiecień

„Bezpiecznie na wsi – powiedz STOP upadkom!

Na terenie naszej szkoły odbył się szkolny etap III Ogólnopolskiego Konkurs Plastycznego dla dzieci, którego celem było promowanie zasad ochrony życia i zdrowia dzieci na terenach wiejskich, szerzenie wiedzy o bezpieczeństwie i higienie pracy rolniczej oraz kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci w czasie ich zabaw w otoczeniu prac osób dorosłych w gospodarstwie rolnym. Konkurs poprzedzony został prelekcją przedstawiciela KRUS z Wolbromia.

 

maj

UROCZYSTA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTO NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

30 kwietnia 2012r. w godzinach przedpołudniowych w Szkole Podstawowej w Jeżówce na sali gimnastycznej odbyła się pełna doniosłości akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odśpiewano hymn narodowy a uczniowie klasy III i VI zaprezentowali wyjątkową lekcję historii . Program artystyczny był montażem słowno-muzycznym, składającym się z pieśni patriotycznych, wierszy wybitnych polskich poetów i historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Całej uroczystości towarzyszyła okolicznościowa prezentacja multimedialna.

 

Organizatorzy: E. Micyk, A. Barczyk

maj

TRYPTYK WIELKANOCNY

Etap powiatowy:

Gabriela Maślisz- klasa III- miejsce II

Jakub Wójcik- klasa V - wyróżnienie

 

Organizatorzy: A. Wójcik, E. Misiek

maj

WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

Dnia 15 maja 2013 roku wyjechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Wrocławia z kolegami i koleżankami ze Szkoły Podstawowej z Kąpieli Wielkich . Podczas drogi autokarem pani pilot opowiadała nam o ciekawych miejscach mijanych po drodze.

Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie. Pan przewodnik opowiedział nam o krasnoludkach, których jest już ponad trzysta. W godzinach wieczornych udaliśmy się na nocleg. Dużo wrażeń dał nam spacer na wrocławski rynek, którego zabytkowe kamienice pięknie prezentują się po zmroku. Pierwsza atrakcją następnego dnia była Panorama Racławicka, która zachwyciła każdego z nas. Odwiedziliśmy piękny gotycki kościół , Halę Stulecia, fontanny multimedialne oraz Ogród Japoński, który pysznił się kwitnącymi azaliami i różanecznikami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Górę Św. Anny i tam poznaliśmy historię klasztoru.

Wrocław zachwycił wszystkich uczestników wycieczki. Zapewne wielu z nas marzy o powrocie i dokładniejszym przyjrzeniu się temu miastu , gdyż kryje ono jeszcze wiele niespodzianek, o czym zapewniali nas organizatorzy tej bardzo udanej wycieczki.

 

maj

ZIELONA SZKOŁA

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odpoczywali i uczyli się na zielonej szkole w Ustroniu Morskim. Poznaliśmy historię Kołobrzegu, przyrodę Morza Bałtyckiego. Z latarni w Gaskach podziwialiśmy panoramę Bałtyku. Nasze atrakcje: skansen chleba, rejs statkiem, wycieczka do Kołobrzegu, rowerowe wycieczki, ognisko, Gąski - latarnia, Piracka Przygoda, zabawy i konkursy na plaży.

 

czerwiec

NAUKA DOBREM NAJWYŻSZYM

W roku szkolnym 2012-2013 w naszej szkole przeprowadzone były zajęcia dodatkowe w ramach:

„Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III szkół podstawowych w gminie Wolbrom” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działania 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty”, Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”

,,Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych z uwzględnieniem nauk matematyczo - przyrodniczych /Projekt ten został zakończony ,,Warsztatami z budowy i programowania robotów dla dzieci i młodzieży Wolbromia”

Gimnastyka korekcyjna.

Zajęcia na krytej pływalni w Wolbromiu.(Dodatkowe zajęcia z gimnastyki korekcyjnej)

Zgodnie z założeniami projektu uczestnikami byli uczniowie i uczennice klas I – III, u których zdiagnozowano indywidualne potrzeby i problemy, mogące stanowić istotną barierę w dalszym rozwoju, oraz uzdolnieni uczniowie i uczennice potrzebujący indywidualnego podejścia. Udział uczestników w projekcie został potwierdzony przez rodzica lub opiekuna prawnego poprzez podpisanie Deklaracji uczestnictwa w projekcie i Oświadczenia uczestnika projektu o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Dzieci objęte projektem bardzo chętnie brały udział w dodatkowych zajęciach. Uczniowie i uczennice klas I-III wykonywały ćwiczenia, doskonaliły technikę liczenia, zgłębiały wiadomości matematyczne i przyrodnicze, a także uczestniczyli w zajęciach korekcyjnych. Do nauki często wykorzystywane były formy zabawowe, które aktywizowały do pracy i dążyły do ukończenia ćwiczenia. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się proste doświadczenia, które często były wstępem do dyskusji oraz rozwiązywania problemów w sposób twórczy. W wyniku realizacji założeń programowych uczniowie wyposażeni zostali w niezbędne sprawności, umiejętności, wiadomości i postawy.

 

czerwiec

II PIKNIK RODZINNY JEŻÓWKA 2013

Wspólna rodzinna zabawa odbyła się w niedziele, 16 czerwca w Jeżówce. Sport, zabawa i rozrywka to główne cele imprezy. Piękna pogoda, bogaty program i wspólna zabawa stały się wspaniałą atrakcją spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych. Festyn rozpoczął się o godzinie 1400. Pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała przybyłych gości, rodziców i dzieci. Swoją obecnością zaszczycili nas Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska, Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Jan Łaksa, radny Rady Miejskiej Józef Łysek, sołtys wsi Magdalena Grudzień. Organizatorem pikniku była szkoła wspólnie z Ochotnicza Strażą Pożarną w Jeżówce. Patrząc na licznie zebranych wokół remizy na usta cisnęło się hasło ,,miło i wesoło przyjaciół mieć wokoło”.

Zorganizowano wiele atrakcji. Były występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, pokazy walk, degustacje potraw. Dla najmłodszych niezwykłą frajdą były dmuchane zamki i stoiska z zabawkami. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się także konkursy sportowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci:

„ RODZINNY TOR PRZESZKÓD”
„MAMA, TATA I JA”- SZTAFETA BIEG PRZEŁAJOWY CHŁOPCÓW BIEG PRZEŁAJOWY DZIEWCZĄT
„FORMUŁA 1- MÓJ TATA KIEROWCA RAJDOWY”
STRAŻACY I RESZTA ŚWIATA- MECZ PIŁKI NOŻNEJ

Najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci wywołały konkurencje, w których zaangażowani byli również rodzice. Mamy wykazały się ogromną zręcznością, ojcowie pokazali swoją siłę. Młodzież wykazała się ogromnym szybkością w biegach przełajowych. Mecz piłki nożnej wygrali dzielni i szybcy chłopcy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeżówce.

Tytuł „NAJBARDZIEJ USPORTOWIONA RODZINA” otrzymali:
Miejsce I- Józef, Barbara Musiał
Miejsce II- Anna, Paweł Posyłek
Miejsce III- Andrzej, Aneta Bąk

Całą imprezę uświetnił zespół muzyczny Scenic. Uczestnicy festynu wspólnie bawili się na zabawie.

W przygotowanie i przeprowadzenie imprezy włączyli się również rodzice, uczniowie, lokalne władze i organizacje działające na terenie naszej miejscowości. Festyn rodzinny okazał się dla wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. W tym dniu można było skorzystać z pysznych potraw przygotowanych przez panie z Rady Rodziców i Koła Gospodyń Wiejskich w Jeżówce. Wszystkim sponsorom, organizatorom pikniku dziękujemy za pomoc i zachęcamy do dalszej współpracy.

 

czerwiec

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany przez uczniów i nauczycieli dzień zakończenia roku szkolnego 2012/2013. Był to czas wytężonej pracy, zabawy i szkolnych imprez całej społeczności szkolnej.

Gratulujemy serdecznie uczniom osiągniętych wyników w nauce, sukcesów sportowych, nabycia nowych umiejętności i kompetencji.

Pani dyrektor Bożena Szatan podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły i dzieciom za rok wytężonej i sumiennej pracy. Szczególne podziękowania skierowała również do rodziców za zaangażowanie, służenie radą, pomocą i wspieranie działań szkoły. Wszystkim życzyła, aby rozpoczynający się czas wakacji był okazją do należnego odpoczynku oraz oderwanie się od obowiązków szkolnych a także czasem radości oraz mądrego i bezpiecznego wypoczynku. W czasie uroczystości program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy VI, którzy stali się absolwentami naszej szkoły.

PODSUMOWANIE PRACY W ROKU SZKOLNYM 2012/2013 - prezentacja PowerPoint

 

 

 

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik