Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2011/2012

1 wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

10 wrzesień:

ODBLASKOWA SZKOŁA

                Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki w Jeżówce już po raz kolejny  przystąpiła do akcji "Odblaskowa szkoła", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów w drodze do i ze szkoły. W ramach tej akcji w naszej szkole będą odbywały się konkursy plastyczne i wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego oraz spotkania z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej.
 Uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Zakładu TRI Poland oraz funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Wolbromiu. Podczas pogadanki dzieci przypomniały sobie jak należy reagować w różnych sytuacjach na drodze. Największą atrakcją tego spotkania były prezenty. Dzieci od przedstawicielki Zakładu TRI Poland otrzymały książeczkę - kolorowankę pt.: "Bezpieczna droga do szkoły", odblaski od UMiG w Wolbromiu . Dużym przeżyciem dla uczniów była możliwość poznania pracy Strażnika Miejskiego, przymierzenie czapki  oraz obejrzenia: kajdanek i pałki.
Składamy serdeczne podziękowania przedstawicielom:  Zakładu TRI Poland,  Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom  oraz Straży Miejskiej, Policji za propagowanie przedsięwzięć  na rzecz bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły.

 

21 wrzesień:

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

   

 

30 wrzesień:

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września uroczyście obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Wszystkie dziewczyny naszej szkoły przygotowały piękny pokaz mody męskiej. Nasi wspaniali chłopcy otrzymali upominki. Po południu doskonale bawiliśmy się na dyskotece szkolnej.

   

4 październik:

WYCIECZKA DO OGRODZIEŃCA

4 października uczniowie klas IV -VI wzięli udział w wycieczce do Ogrodzieńca.
Zwiedzili:

Ruiny średniowiecznego zamku leżącego w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej wzniesionego w XIV-XV wieku przez ród Włodków Sulimczyków, później przebudowywanego. Zamek leży na najwyższym wzniesieniu Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej - Górze Zamkowej. Ruiny leżą na "Szlaku Orlich Gniazd" i są bardzo dużą atrakcją.

Park Miniatur , w którym zobaczyli Szlak Orlich Gniazd w skali 1:25 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Wszystkich uczestników wycieczki zachwyciły makiety zamków i warowni odtworzone zgodnie z prawdą historyczną.  Uwagę chłopców przyciągnęły  repliki machin oblężniczych z okresu średniowiecza m. in. katapultę, balistę - rodzaj kuszy na kołach, a także trebusz - efektowną machinę miotającą pociski, przypominającą mechaniczną procę.


Gród na Górze Birów, który jest rekonstrukcja drewnianej osady okresu wczesnego średniowiecza, jaka istniała w Ogrodzieńcu  do połowy XIII wieku.

 

Smoleń to ostatni punkt wycieczki. Zjedliśmy pyszne kiełbaski i pełni wrażeń, wiadomości wróciliśmy do domu.

11październik:

ŚLUBOWANIE KLASY I

Każdego roku, pierwszego września pierwszoklasiści przekraczają próg szkoły z niepokojem i troską, ale również z wielką radością. Szczególny to dzień, kiedy uczniowie klas pierwszych uroczyście ślubują, że godnie będą reprezentować swoją szkołę, cenić najwyższe wartości człowieka i Polaka, szanować swoich nauczycieli i wychowawców. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i muzyczne. Po uroczystym ślubowaniu na sztandar szkoły nastąpił najważniejszy moment uroczystości - pasowanie na ucznia, którego dokonał pani dyrektor obdarowując dzieci pamiątkowymi listami gratulacyjnymi i wyjątkowymi prezentami. Uczniowie: Bąk Mateusz, Gajewska Wiktoria, Gomułka Kamil, Madej Weronika, Pietrzyk Katarzyna, Stojek Sandra, Żelazny Amelia zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów szkoły. To ważna chwila w życiu każdego dziecka. Życzymy pełnoprawnym już uczniom szkoły dużo mądrości i sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

13 październik:

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim pracownikom naszej szkoły serdeczne życzenia wielu sukcesów zawodowych, satysfakcji z pracy, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

"SŁOWO - WDZIĘCZNOŚĆ ZA ICH TRUD..."

W czwartek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi zostały wręczone Nagrody Dyrektora Szkoły. Uczniowie klasy III, IV i VI  pod kierunkiem p. Agaty Wójcik i Jolanty Wieczorek przygotowali program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki i satyryczne "lekcje wytrzymałości". Program artystyczny obejrzeli również zaproszeni goście: ks. A. Kazior, radny Sejmiku Małopolskiego Jacek Soska, radny Rady Miejskiej w Wolbromiu Józef Łysek, sołtys M. Grudzień . Ten dzień był prawdziwym świętem szkoły i wszystkich, którzy związali z nią swoje życie na długie lata.

 

   

21październik:

UDZIAŁ POCZTU SZTANDAROWEGO W OBCHODACH 10 ROCZNICY NADANIA IMIENIA GIMNAZJUM NR 1 W WOLBROMIU

Uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Wolbromiu obchodzili uroczyście 10 rocznicę nadania szkole imienia Św. Królowej Jadwigi. Z tej okazji została odprawiona specjalna jubileuszowa msza św. w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny w Wolbromiu, a następnie uroczystości kontynuowano w budynku szkoły. Nasza szkołę reprezentowali: K. Wójcik, W. Smędra, P. Dziubdziela. 
W uroczystościach uczestniczyły również: pani dyrektor mgr Bożena Szatan i mgr Agata Wójcik.

24 październik:

DZIEŃ PAPIESKI

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Jeżówce zorganizowali szereg imprez związanych z DNIEM PAPIESKIM.  Na terenie szkoły odbył się konkurs plastyczny poświęcony życiu Karola Wojtyły. Rozstrzygnięcie konkursu poprzedził uroczysty apel „ Jan Paweł II – człowiek modlitwy” zorganizowany przez p. A. Barczyk i E. Misiek.

 

5 listopad:

SPACER ŚLADAMI TADEUSZA KOŚCIUSZKI

Uczennice z klasy 6 przygotowują się do udziału w konkursie: "O wolność Rzeczypospolitej. Tadeusz Kościuszko i książę Józef Poniatowski - żołnierze wolności". W ramach przygotowań 22 października  uczestniczyliśmy  w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, gdzie wysłuchaliśmy  trzech  wykładów o dokonaniach Tadeusza Kościuszki. 5 listopada zwiedziliśmy Kopiec Kościuszki i poznaliśmy jego historię. Zwróciliśmy też uwagę na siedzibę radia RMF, która znajduje się pod kopcem. Efektem tych wyjazdów do Krakowa będzie wzbogacenie  naszej wiedzy o Patronie Szkoły.

 

 

8 listopad:

ŚNIADANIE DAJE MOC

„Śniadanie daje moc”

8 listopada 2011 r. – Dzień Zdrowego Śniadania

 

Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, Szkoła Podstawowa w Jeżówce włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Akcja ta ma na celu zwiększenie świadomości o zdrowym odżywaniu dzieci. Objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas I-III wspólnie z wychowawcami przygotowywali uroczyste drugie śniadanie mając na uwadze by wszystkie produkty były odpowiednio dobrane, tak żeby w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów. Zadbali o to, aby śniadanie było pożywne, zdrowe

i smaczne. Uczniowie dzielili się z innymi, spróbowali nowych smaków, dowiedzieli się, co często jedzą na śniadanie inni i dlaczego właściwe śniadanie jest takie ważne.

W przygotowaniach ochoczo pomagali rodzice. Przeprowadzono również pogadanki na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Uczniowie poznali też 12 zasad zdrowego odżywiania. Wszyscy z apetytem zjedli zdrowy posiłek.

9 listopad:

ODBLASKOWA SZKOŁA

Konkurs „Odblaskowa szkoła”

Organizatorami konkursu są: 

Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Małopolski Urząd Marszałkowski.

Patronat honorowy objęli:

Wojewoda Małopolski – Stanisław Kracik

Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Roman Ciepiela

Małopolski Komendant Wojewódzki Policji – insp. Andrzej Rokita

Małopolski Kurator Oświaty – Aleksander Palczewski

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jeżówce przystąpiła do  II edycji konkursu „Odblaskowa szkoła”.

Celem konkursu jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów poprzez obowiązkowe korzystanie przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Konkurs adresowany jest do dyrektorów szkół, nauczycieli, lokalnych władz samorządowych i rodziców. Daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły, zaś rodzice, władze samorządowe i inne organizacje działające na naszym terenie mają nas wspierać w tym działaniu. Prosimy rodziców o pomoc w realizacji zadań tego konkursu. Bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły jest jednym z najważniejszych zadań realizowanych w Szkole Podstawowej w Jeżówce. Udział w akcji „Odblaskowa Szkoła”, skłoni nauczycieli do jeszcze większego poszerzenia działań w tym zakresie. Tym samym jeszcze bardziej zadbają o bezpieczeństwo uczniów.

Udział naszej szkoły w konkursie polegał będzie na wykonaniu wielu zadań konkursowych min. na wyposażeniu uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe, zorganizowaniu ogólnoszkolnego konkursu plastycznego i konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przygotowaniu spotkań z funkcjonariuszami Policji,  przedstawicielem Straży Miejskiej, zakładu TRIPOLAND oraz przedstawicielem Urzędu Miasta i Gminy Wolbrom, lokalnej promocji idei konkursu na stronie internetowej szkoły oraz  w prasie lokalnej a także inne ciekawe imprezy i zabawy promujące bezpieczeństwo dzieci na drogach.

Mamy nadzieję, że udział naszej szkoły w konkursie „Odblaskowa szkoła” przyczyni się do większego bezpieczeństwa uczniów i uchroni ich od nieszczęśliwych wypadków. Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie. Życzymy powodzenia!

 

listopad:

EUROPEJSKI PROGRAM - OWOCE W SZKOLE

Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczy w programie "Owoce w szkole", który skierowany jest do uczniów klas I - III szkół podstawowych. Celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, na etapie na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne realizowane w szkołach podstawowych. W naszej szkole prowadzona jest działalność propagująca zdrowe odżywianie. Uczniowie klas I-III pod czujnym okiem wychowawców przygotowały pyszne i zdrowe soki z marchewek i jabłek. W czasie pracy, która okazała się świetną zabawą, dzieci poznały właściwości odżywcze owoców i warzyw oraz sposoby zdrowego i ekologicznego odżywiania. Wspólna degustacja soku sprawiła uczniom dużą przyjemność. Zobaczcie sami!

 

11 listopad:

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Narodowe Święto Niepodległości - obchodzone każdego roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania w 1918 roku niepodległości przez Polskę. To bardzo ważne święto dla każdego Polaka. Uczniowie naszej szkoły przygotowali z tej okazji wiele ciekawych imprez.

Uczniowie klasy VI pod opieką pani dyrektor i A. Wójcik wzięli udział w gminnych obchodach tego święta. Pan Mateusz Makowski i pani D. Mól przygotowali niezwykłe widowisko słowno - muzyczne opowiadające o walecznej drodze Legionów marszałka Józefa Piłsudskiego do Niepodległości. Uczniowie przygotowali kotyliony i udekorowali klasy. Była to jedyna w swym rodzaju piękna lekcja patriotyzmu, podczas której - co najważniejsze - w głównych rolach - rolach nauczycieli wystąpiła w dużej mierze młodzież.

 

6 grudnia:

MIKOŁAJKI

Dla wszystkich uczniów naszej szkoły w dniu 6 grudnia z okazji Mikołajek przygotowano wiele atrakcji. Klasy starsze zorganizowały KLASOWE MIKOŁAJKI, a maluchy bardzo cierpliwie czekały na wizytę Mikołaja. Wcześniej nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci powitały gościa piosenką. Nawiązała się ciekawa rozmowa, w której dzieciaki obiecały Mikołajowi, że się poprawią. Na koniec po zapewnieniach, że będą się starały zachowywać grzecznie w domu i w szkole, Mikołaj obdarował je oczywiście prezentami.

Kolejną bardzo ciekawą atrakcją był pobyt wszystkich uczniów naszej szkoły w KLUBIE PLANETA w Charsznicy. Uczniowie mogli skorzystać z różnych atrakcji: dyskoteki, basenu. Również i tam odwiedził uczniów naszej szkoły Mikołaj. Zabawa była super!

 

grudzień:

KAMPANIA WODNA ORGANIZOWANEGO PRZEZ POLSKĄ AKCJĘ HUMANITARNĄ

Samorząd Uczniowski naszej szkoły włączyli się do projektu prowadzonego przez Gimnazjum nr 1 w Wolbromiu KAMPANIA WODNA organizowanego przez Polską Akcję Humanitarną. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem niedoboru wody pitnej na świecie. Ze sprzedaży kropel wody i toreb uczniowie uzyskali kwotę 285 zł, którą przekazali organizatorom akcji.

 

grudzień:

AKCJA POMOCNA DŁOŃ

Samorząd Uczniowski już po raz kolejny zorganizował zbiórkę żywności dla OCHRONKI "BETLEJEM" w Wolbromiu. Akcja POMOCNA DŁOŃ miała na celu zbiórkę żywności i przyborów szkolnych. Zebrano kilka kartonów żywności, które opiekunowie SU przekazali dla Ochronki " Betlejem". Wszystkim darczyńcom dziękujemy.

 

grudzień:

GÓRA GROSZA

"Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak jeśli uzbieramy olbrzymią "górę grosza", to naprawdę możemy zebrać ogromny fundusz".
W ramach akcji GÓRA GROSZA uczniowie naszej szkoły pomagają dzieciom . Zebrane środki zostaną wykorzystane na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Kolejne edycje tej akcji są znane i lubiane wśród uczniów naszej szkoły. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują za wielkie zaangażowanie.

 

grudzień:

W FABRYCE BOMBEK

W dniu 06.12.2011r. uczniowie klasy V S.P. Jeżówka wraz z wychowawczynią Ewą Micyk odwiedzili wytwórnię bombek w Miechowie. Już o godz.8.00 zaczęła się nasza mała przygoda w zaczarowanym miejscu.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejsca, w którym ze szklanych rurek powstają różne kształty bombek. W srebrzarni każda bombka pokrywana jest "srebrem" od środka w celu jej wzmocnienia. W dekoratorni podziwialiśmy pracę pań ,które zdobieniem wyczarowują przepiękne ozdoby choinkowe.

Sami tez próbowaliśmy swoich sił w tej twórczej dyscyplinie biorąc udział w warsztatach zdobienia bombek. Najpierw malowaliśmy pędzelkiem wzór na bombce, po czym obsypywaliśmy to miejsce brokatem w wybranym kolorze. Ozdobiona bombkę każdy z nas zabrał na pamiątkę, by gdy przyjdzie czas zawiesić ją na świątecznej choince. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

21 grudzień:

WIGILIA

" DO SZOPY." pod takim hasłem 21 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe całej społeczności szkolnej, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Wśród przybyłych gości byli: ksiądz proboszcz A. Kazior, sołtys wsi Jeżówka Magdalena Grudzień, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Przygotowane przez uczniów przedstawienie jasełkowe pod kierunkiem : S. Kowal, A. Wójcik, M. Makowskiego, E. Micyk przybliżyło tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Pani Dyrektor Bożena Szatan złożyła życzenia uczniom, rodzicom, gościom i nauczycielom dzieląc się ze wszystkimi opłatkiem. Ciepłe słowa miłości, dobroci i Bożego błogosławieństwa na święta i nadchodzący Nowy 2012 rok do wszystkich zebranych skierował ksiądz proboszcz A. Kazior.

Po podzieleniu się opłatkiem wszyscy uczestnicy spotkania zasiedli do bogato zastawionych zgodnie z tradycją stołów, które przygotowali rodzice.

 

8 styczeń:

DO SZOPY...

Uczniowie naszej szkoły wystąpili w parafialnym kościele z pięknymi jasełkami, które przybliżyły wszystkim mieszkańcom Jeżówki tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ksiądź proboszcz A. Kazior zaprosił wszystkich uczniów na poczęstunek, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy jasełek składają serdeczne podzienkowanie proboszczowi za ciepłe przyjęcie, mieszkańcom za brawa, a rodzicom za pomoc w przygotowaniach.

 

18 styczeń:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Styczeń, zimowy miesiąc, pełen chłodnych dni. Są jednak takie dwa dni, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez.

Dnia 18 stycznia klasy O- III pod opieką swoich wychowawców / H. Makowskiej, D. Mól, A. Barczyk, J. Wieczorek/ przygotowały wspaniałą imprezę. Oprócz montażu słowno - muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków.

W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci przygotowały również dla nich poczęstunek.

Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy, którą w tym dniu prowadził przybyły do szkoły wodzirej.

 

19 styczeń:

MIEJSKO-GMINNY PRZEGLĄD GRUP JASEŁKOWYCH

/informacje ze strony UMiG Wolbrom/

19 stycznia odbył się Miejsko-Gminny Przegląd Grup Jasełkowych zorganizowany przez Dom Kultury w Wolbromiu pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. W zmaganiach tych wzięło udział 8 grup szkolnych i 1 grupa przedszkolna. Przegląd ma na celu promowanie i kultywowanie zwyczajów karnawałowych oraz obrzędów jasełkowych. Jury w składzie: Henryka Rogal - kierownik zespołu regionalnego "Łobzowianie", Bogusław Gwiazda - emerytowany nauczyciel sztuki, scenograf oraz Urszula Witek - przedstawiciel Referatu Komunikacji Społecznej i Promocji UMiG Wolbrom, oceniając zaprezentowane przedstawienia pod względem oryginalności scenariusza, realizacji, scenografii, kultury słowa, ruchu scenicznego i oprawy muzycznej - przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Grand Prix: OREW za spektakl "Magia Świąt" przygotowany pod kierunkiem pań - J. Kyć, J. Gorgoń, K. Pogłódek, E. Marchaj.

II miejsce: ZS w Dłużcu za spektakl "Nadzieja" pod kierunkiem pań - U. Latacz i M. Gamrot.

II miejsce: "Teatr bez nazwy" z Gimnazjum Nr 3 za spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Urszuli Marcinkowskiej.

III miejsce: Grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Jeżówce za spektakl "Do szopy ..." pod kierunkiem pań - Sylwi Kowal, Agaty Wójcik, Ewy Micyk.

III miejsce: Grupa teatralna z ZS Pod Lasem za spektakl "Przy żłobku" przygotowany pod kierunkiem pań - Jolanty Gamrot, Magdaleny Grelewicz, Małgorzaty Wolskiej.

Przyznano również następujące wyróżnienia: Szkoła Podstawowa w Chełmie - spektakl "Misterium Bożonarodzeniowe" pod kierunkiem pań - Lidii Mąkol, Jolanty Pałki. Szkoła Podstawowa w Kąpielach Wielkich - spektakl "Bóg się narodził" przygotowany przez panie - Joannę Duch, Annę Świerczek. Szkoła Podstawowa w Porębie Górnej - spektakl "Bóg się rodzi" przygotowany przez panią Marię Kantor. Wyróżnienie specjalne otrzymało Przedszkole w Jaroszowcu za przedstawienie jasełkowe przygotowane przez panią Barbarę Dregan.

 

28 styczeń:

CHOINKA SZKOLNA

W snieżną i mroźną sobotę odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Zaproszonym gościom, rodzicom uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny przygotowany przez panie E. Misiek, A. Barczyk, D. Mól, H. Makowską.

Przy świetnej muzyce zespołu Sabiny Podsiadło dzieci naszej szkoły bawiły się do późnych godzin. Zorganizowano wiele ciekawych zabaw i konkursów. Rada Rodziców ufundowała poczęstunek.

 

29 styczeń:

FINAŁ MIEJSKO-GMINNEGO PRZEGLĄDU GRUP JASEŁKOWYCH

Opiekunowie grupy biorącej udział w konkursie grup jasełkowych: Sylwia Kowal i Agata Wójcik odebrały nagrodę w FINALE MIEJSKO - GMINNYM PRZEGLĄDZIE GRUP JASEŁKOWYCH w Wolbromiu.

 

6 luty:

WALENTYNKI

Dzień Zakochanych obchodziliśmy w naszej szkole trochę wcześniej. 6 lutego z okazji WALENTYNEK Samorząd Uczniowski pod opieką pani A. Barczyk, A. Wójcik i pana M. Makowskiego zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Ubrani na czerwono bawiliśmy się świetnie na szkolnej dyskotece.

 

7 luty:

KONKURS CZYTELNICZY

7 lutego 2012 r. uczennice naszej szkoły Karolina Wójcik, Wiktoria Smędra pod opieką pani A. Wójcik wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym "Na szlaku szkolnej przygody" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 3 w Wolbromiu. Głównym celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, ale także doskonalenie znajomości różnych form wypowiedzi pisemnej. Uczennice naszej szkoły musiały wykazać się doskonałą znajomością czterech powieści przygodowych: "Sposób na Alcybiadesa", "Tomek w Gran Chaco", "Ryby śpiewają w Ukajali" oraz "Pan samochodzik i templariusze" .

Organizatorzy konkursu przyznali trzy nagrody główne oraz 7 wyróżnień. Laureaci zostali nagrodzeni ciekawymi powieściami młodzieżowymi, dyplomami oraz gadżetami ufundowanymi przez UMIG Wolbrom. Pozostali wyróżnieni uczestnicy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

Zwycięzcy Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Na szlaku szkolnej przygody":

  1. Przemysław Nocoń - ZS nr 2 w Wolbromiu
  2. Karolina Wójcik - SP w Jeżówce
  3. Julian Haberka - ZS nr 2 w Wolbromiu
  4. Paweł Mazurek - ZS w Gołaczewach
  5. Mikołaj Smok - ZS w Dłużcu
  6. Wiktoria Smędra - SP w Jeżówce
  7. Oliwia Bryzik - ZS w Dłużcu
  8. Dominik Kołodziejczyk - ZS w Gołaczewach

 

luty:

KONKURS AKADEMIA PRZEZORNEGO UCZNIA

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Jeżówce przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu przeznaczonego dla uczniów klas 0 - V. Konkurs Akademia Przezornego Ucznia organizowany jest w ramach VI ogólnopolskiej edycji akcji "Na Wszelki Wypadek", która organizowana jest przez TER Enterprises ( Biuro Obsługi Szkód Powypadkowych) w Gdańsku.

Konkurs prowadzony jest w ramach ogólnopolskiego programu pod nazwą "Bądź mądry przed szkodą, w szkodzie i po szkodzie", mającego na celu podnoszenie świadomości dzieci i nauczycieli w zakresie bezpiecznego uczestnictwa w życiu codziennym, w szczególności w domu, w szkole i w ruchu drogowym oraz umożliwienie uczestnikom Konkursu wskazania bezpiecznych zachowań. I etap wewnątrzszkolny polegał na wykonaniu pracy plastycznej z wykorzystaniem różnych programów graficznych pt. "Bądź mądry przed szkodą", przedstawiającej bezpieczne zachowanie się dzieci w życiu codziennym. Opiekunem konkursy jest pani Jolanta Wieczorek.

Prace zostały ocenione w trzech przedziałach klasowych:

1. Kategoria Maluchy - Laureatką w tej kategorii została Wiktoria Gajewska uczennica klasy I.

2. Kategoria Średniaki - Laureatem w tej kategorii został Karol Mazur uczeń klasy III.

3. Kategoria Starszaki - Laureatką w tej kategorii została Patrycja Kotnis uczennica klasy V.

Zwycięzcy I etapu zostali zakwalifikowani do etapu wewnątrzwojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

17 luty:

KONKURS PLASTYCZNY

W wyniku przeprowadzonych eliminacji na szczeblu gminnym XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem: "20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą, tak nas malują" prace dwóch uczennicach naszej szkoły Karoliny Wójcik i Natalii Nowak zostały nagrodzone.

Wytypowane prace z terenu gminy wezmą udział w eliminacjach powiatowych, które przeprowadzone zostaną najpóźniej do dnia 30 marca 2012 roku. Gratulujemy !

 

21 marzec;

PRZEGLĄD SZKOLNEJ TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ WOLBROM 2012

21 marca nasz ZESPÓŁ TEATRALNY JEŻOWIACZKI wziął udział w Przeglądzie Szkolnej Twórczości Artystycznej Wolbrom 2012 z spektaklem pt. ” Z sumieniem na Ty”( opiekunowie: pani Agata Wójcik, pani Ewa Micyk, pani Sylwia Kowal).

 

22marca:

MIASTO WODNE-GRA MIEJSKA

22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Gimnazjum nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi we współpracy z Polską Akcją Humanitarną zorganizowało grę miejską- MIASTO WODNE o puchar Wojewody Małopolskiego – pana Jerzego Millera. Był to kolejny etap akcji pod hasłem „KAMPANIA WODNA- STUDNIA DLA POŁUDNIA”. Celem całej akcji jest uświadomienie społeczeństwu problemu braku wody pitnej na świecie i potrzeby jej oszczędzania oraz trudnej sytuacji w krajach afrykańskich, głównie w Sudanie Południowym, gdzie w wielu rejonach ludzie nie mają dostępu do wody, lub jest on ograniczony, czego następstwem jest głód. W grze wzięły udział uczennice naszej szkoły: M. Misiek, M. Gomułka, W. Smędra i K. Wójcik podo opieką pani A. Wójcik. Uczniowie oprócz ciekawie spędzonego czasu mieli także możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie problemów, z którymi borykają się mieszkańcy Sudanu

 

27 marzec:

TEATRALIA

/informacja z MOK w Olkuszu/

W dniach 27-28 marca w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyły się Teatralia, czyli przegląd dokonań dziecięcych i młodzieżowych zespołów dramatycznych organizowany rokrocznie przez olkuskie Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w ramach Powiatowego Festiwalu Kultury. Amatorskie teatry ze szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i ośrodków kultury z całego powiatu zaprezentowały 22 spektakle. Oceniało je jury w składzie: Adam Radosz – reżyser i teatrolog, Michał Skiba – aktor i instruktor teatralny, Magdalena Medyńska – reprezentująca Starostwo Powiatowe w Olkuszu.

Po dwóch dnia wielogodzinnych przeglądów i burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące nagrody: w kategorii szkół podstawowych:

I nagroda - Szkolne Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej za spektakl „Cudowna lampa Alladyna”,

II nagroda- Zespół Teatralny „Arlekin” ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Olkuszu za spektakl „Zaczarowane cukierki”.

III nagroda- Zespół Teatralny „Bajkoludki” ze Szkoły Podstawowej w Braciejówce za spektakl „Sen Doroty”,

wyróżnienia otrzymali:

- Szkoła Podstawowa Nr 1 Koło Teatralne IV-VI w Wolbromiu za spektakl „Kruszynka”,

- Szkoła Podstawowa w Jeżówce za spektakl „Życie”,

- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wolbromiu Koło Teatralne I-III za spektakl „Nie ma tego złego…”.

Jury z satysfakcją stwierdziło duże zainteresowanie amatorską sztuką teatralną, coraz większe zaangażowanie dzieci i młodzieży w pracę nad spektaklami.

 

3 kwiecień:

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Nasi najstarsi koledzy przystąpili do sprawdzianu w dobrych humorach. Życzymy im dobrych wyników.

4 kwiecień:

PALMY, PISANKI I INNE TRADYCYJNE OZDOBY WIELKANOCNE

W tegorocznym konkursie plastycznym, zatytułowanym „Palmy, pisanki i inne tradycyjne ozdoby wielkanocne”, zorganizowanym przez Dom Kultury w Wolbromiu udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Wszystkie prace zachwycały pomysłowością. Jury postanowiło przyznać 17 równorzędnych wyróżnień, zwracając szczególną uwagę na samodzielne wykonanie prac. Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Wyróżnienia otrzymali:

Natalia Sajdak-opiekun: pani Danuta Mól

Kacper Skoczeń-opiekun: pani Halina Makowska

Pozostali uczestnicy otrzymali bilety do kina za udział w konkursie.

 

kwiecień:

WARTO BYĆ DOBRYM

,,Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra" - Platon.

W roku szkolnym 2011/2012 roku Szkoła Podstawowa im Tadeusza Kościuszki w Jeżówce włączyła się do udziału w ogólnopolskim konkursie " Warto być dobrym ". Jej organizatorem jest Stowarzyszenie Rodziców Na Rzecz Pomocy Szkołom " Przyjazna Szkoła ". Głównym celem konkursu jest promowanie pozytywnych wzorców postaw wśród dzieci i młodzieży, a także zwiększenie zainteresowania wolontariatem. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu w szkole jest górski rower, który, razem z banerem promującym akcję, znajduje się na górnym korytarzu (I piętro) i przypomina dzieciom i rodzicom o trwającym konkursie.

Na zajęciach i lekcjach wychowawczych, nauczyciele przedstawili uczniom klas " 0 " - VI warunki uczestnictwa w konkursie. Dzieci dowiedziały się również o właściwych wzorach postaw - dlaczego warto być dobrym dla innych, jak można pomagać - rodzinie, sąsiadom, społeczności lokalnej i całemu światu dzięki idei wolontariatu. Uczniowie rywalizują ze sobą w wypełnianiu jak największej ilości dobrych uczynków w trzech obszarach.

. Pomoc drugiemu człowiekowi /JA I BLIŹNI/

. Zaangażowanie w środowisku klasy, szkoły społeczności lokalnej /JA I SPOŁECZNOŚC/

. Działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska /JA I ŚWIAT/

W czerwcu, uczniowie, biorąc pod uwagę największą aktywność w czynieniu dobra, wybierają reprezentanta klasy, który będzie finalistą konkursu w klasie. Na zakończenie roku, podczas uroczystej gali, spośród finalistów z poszczególnych klas zostanie wylosowany laureat konkursu, który otrzyma główną nagrodę - górski rower. Pozostałe dzieci otrzymają tytuł członka klubu Oki skupiającego te dzieci w kraju, które w trakcie roku wywiązały się z warunków konkursu. Więcej szczegółów na stronie organizatora www.wartobycdobrym.pl

kwiecień:

FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”

/informacje ze strony Domu Kultury w Wolbromiu/

W dniu 19 kwietnia 2012 r. w Domu Kultury odbył się XXVII Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”, będący prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych, działających w szkołach podstawowych, gimnazjach, ośrodkach i klubach kultury województwa małopolskiego.

Celem Festiwalu było stworzenie możliwości konfrontacji, wymiany doświadczeń, twórczych poszukiwań inscenizacyjnych, scenograficznych oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci i młodzieży.

Jury festiwalu w składzie: pan Włdzimierz Jasiński- aktor i reżyser teatralny, pan Jacek Milczanowski- aktor, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych oraz pan Bogusław Gwiazda – scenograf i emerytowany nauczyciel Zespołu Szkół w Wolbromiu, wyłoniło następujących zwycięzców:

Pierwsze miejsce: spektakl pt. „Cudowna lampa Alladyna„- Szkolne Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej w Porębie Dzierżnej ( opiekunowie: pani Agnieszka Maj, pani Jadwiga Marchaj, pan Wiktor Fuglewicz)

Drugie miejsce: spektakl pt. ”Nie ma tego złego”- Szkolne Koło Teatralne z Szkoły Podstawowej Nr 1 w Wolbromiu
( opiekunowie:pani Agnieszka Gardeła, pani Agnieszka Kołodziej)

Trzecie miejsce: spektakl pt. ” Z sumieniem na Ty”- Jeżowiaczki, Szkoła Podstawowa w Jeżówce ( opiekunowie: pani Agata Wójcik, pani Ewa Micyk, pani Sylwia Kowal)

GRATULUJEMY NASZYM KOLEŻANKOM I KOLEGOM ORAZ ICH OPIEKUNOM!

 

23 kwiecień:

TROPAMI KULTUR. FRANCJA

Nasze koleżanki Natalia Nowak i Magdalena Misiek pod opieką pani A. Wójcik wzięły udział w siódmej edycji Powiatowego Konkursu "Tropami kultur". Poświęcony on był kulturze, sztuce i architekturze Francji już za nami.

Projekt realizowany był przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Olkuszu we współpracy z Centrum Języków Obcych IMPULS, został także objęty honorowym patronatem Starosty Olkuskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z powiatu olkuskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej inspirowanej kulturą Francji.

Jury w składzie: Tatiana Redel - Dyrektor Centrum Języków Obcych IMPULS, Anna Kajda - artysta plastyk, Jerzy Kantorowicz - artysta plastyk przyznało: 3 wyróżnienia, które otrzymali:

Mikołaj Goc z SP 10 w Olkuszu, Karolina Niedziela z SP w Suchej, Weronika Nagawiecka z SP nr 5 w Olkuszu.

I miejsce zdobyła: Natalia Nowak z SP w Jeżówce,

II miejsce zdobyła: Karolina Jędrocha z SP w Kluczach

III miejsce zdobyła: Maryla Piechowicz SP w Witeradowie.

Uczestnicy konkursu wzięli również udział w warsztacie języka francuskiego, prowadzonym przez panią Katarzynę Skotniczną z Centrum Języków Obcych IMPULS.

 

kwiecień:

DZIEŃ ZIEMI

Uczniowie klas I- III przygotowali pod opieką swoich wychowawczyń pani: D. Mól, J. Wieczorek, A. Barczyk przedstawienie z okzaji DNIA ZIEMI.

Dzień Ziemi obchodzony jest 22 kwietnia. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety dlatego musi czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji.

Nasi najmłodsi przypomnieli nam jak należy postępować: zasadź drzewo, zbierz makulaturę, zbierz niepotrzebne szkło i wyrzuć do specjalnego kontenera, zbierz puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddaj do skupu, pozbieraj śmieci. Jeśli dziś zauważysz że ktoś wyrzuca coś na ziemię zwróć mu uwagę.

 

3 maj:

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYUTUCJI 3 MAJA

3 maja 1791 roku została uchwalona Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była ona pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, drugą po amerykańskiej na świecie, doniosłym dziełem myśli polskiego Oświecenia.

W szczególnie podniosłej atmosferze uczestniczyliśmy w obchodach tego święta w Wolbromiu. Uczniowie klasy VI pod opieką pani dyrektor B. Szatani, A. Wójcik i pana M. Makowskiego wzięli udział w gminnych obchodach tego święta w Wolbromiu.

Święto 3 maja jest świętem radosnym. W całej Polsce odbywają się wiosenne imprezy, koncerty, rodzinne majówki. Pan Mateusz Makowski i pani A. Barczyk przygotowali niezwykłe widowisko multimedialne opowiadające o Konstytucji 3 Maja.

 

9 maj:

WYCIECZKA KLASY VI DO WISŁY

W dniach od 09.05 - 11.05.2012r. uczniowie klasy VI pod opieką p. Elżbiety Misiek i p. Jolanty Wieczorek zwiedzali piękne, górskie zakątki Wisły i Ustronia. W czasie pobytu zwiedziliśmy centrum Wisły, miejsca w którym mieszkał wybitny, polski skoczek Adam Małysz. W promieniach słońca wędrowaliśmy wraz z nurtem rzeki Wisły.

Atrakcją dla dzieci był wyjazd na Czantorię, oraz wędrówka po górach. Po kilkunastu godzinach wędrówki wróciliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń. Po smacznym obiedzie szybko zregenerowaliśmy siły i wieczorem bawiliśmy się na dyskotece w rytm ulubionej muzyki. Czas spędzony w gronie koleżanek i kolegów szybko minął i trzeba było wracać. Najważniejsze, że pozostaną wspomnienia.

 

maj:

KONKURS- TRYPTYK WIELKANOCNY

 

 

maj:

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

W naszej szkole nie lubimy nudy. Wiosna, słońce, zielona trawa. Wszystko to zachęca do działania. Do głowy przychodzą nam nowe pomysły. 15 maja postanowiliśmy ogłosić również w naszej szkole świętem polskiej niezapominajki. Klasy 2 i 5 zorganizowały uroczysty apel. W humorystyczny sposób przypomniały o szacunku jakim powinniśmy darzyć przyrodę, zachować od zapomnienia ważne chwile, miejsca, sytuacje.

11 lat temu redaktor radiowej jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski zapoczątkował tę akcje trochę na przekór Walentynkom. Niezapominajka od dzisiaj będzie Nam kojarzyć się z pięknem naturalnego środowiska, potrzebą jego ochrony, z miłością, radością życia, wzajemna życzliwością.

Jak nam piszą stare bajki-Polacy kochają niezapominajki! Jesteśmy częścią Europy, dorzućmy więc do wspólnego bukietu angielskich hiacyntów, holenderskich tulipanów i francuskich narcyzów garść polskich NIEZAPOMINAJEK.

 

7 czerwca:

PIKNIK RODZINNY

7 czerwca 2012r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce odbyła się wspólna rodzinna impreza. Jej główne cele to - sport, rozrywka i integracja wszystkich mieszkańców wsi. Swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Miasta i Gminy Jan Łaksa, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Jacek Soska, Przewodniczący Rady Miejskiej Włodzimierz Żurek, radny Rady Miejskiej Jacek Łysek oraz sołtys wsi Magdalena Grudzień.

O godzinie 15-tej pani dyrektor Bożena Szatan serdecznie powitała zaproszonych gości, rodziców, dzieci i życzyła wspaniałej zabawy. Wśród wielu zorganizowanych atrakcji znalazły się: występy artystyczne w wykonaniu uczniów szkoły, pokaz umiejętności dzielnych strażaków z OSP Jeżówka, konkursy sportowe dla dorosłych, młodzieży i dzieci , które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dla najmłodszych niezwykłą frajdą okazały się dmuchane zamki, stoiska z zabawkami, watą cukrową i lodami. Nie zabrakło również innych smakołyków. Zaś całą imprezę uświetnił zespół muzyczny MATIZ.

Okazało się jednak, że najwięcej uśmiechu na twarzach dzieci i nie tylko wywołały konkurencje, w których zaangażowani byli rodzice i rodzeństwo. Ojcowie pokazali swoją siłę. Mamy wykazały się wyjątkową zręcznością, a młodzież ogromnym poczuciem humoru i szybkością w biegach przełajowych. Festyn rodzinny stał się dla wszystkich źródłem wielkiej radości i wspaniałej zabawy. Ponadto przyczynił się do zacieśniania więzi rodzinnych, sąsiedzkich i umożliwił wykorzystanie wolnego czasu mieszkańców w sposób aktywny i efektywny.

Wprawdzie organizatorem pikniku była szkoła, ale w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy włączyli się rodzice, uczniowie, lokalne władze i organizacje działające na terenie naszej miejscowości.

WSZYSTKIM BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ UDZIELONĄ POMOC !!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA ZAWODÓW SPORTOWYCH:
"WEŹ MNIE TATO NA BARANA" - bieg taty z dzieckiem
Miejsce I: JERZY KOTNIS i KAMIL KOTNIS
Miejsce II: ROBERT MAŚLISZ i GABRIELA MAŚLISZ
Miejsce III: MAREK MISIEK i PAULINA MISIEK

"MOJA MAMA WSZYSTKO UMIE"- bieg mamy z dzieckiem
Miejsce I: ANETA BĄK i MARTYNA BĄK
Miejsce II: AGATA WÓJCIK i KAROLINA WÓJCIK
Miejsce III: SABINA PODSIADŁO i KONRAD PODSIADŁO
"SZYBCY I WŚCIEKI" - BIEG PRZEŁAJOWY CHŁOPCÓW (szkoła średnia/ gimnazjum)
Miejsce I: DAMIAN RUDY
Miejsce II: PIOTR ŻEBRAK
Miejsce III: PAWEŁ BŁAUT
"SZYBCY I WŚCIEKI" - BIEG PRZEŁAJOWY CHŁOPCÓW( szkoła podstawowa)
Miejsce I: ANDRZEJ KAŁWA
Miejsce II: BARTŁOMIEJ MUCHA
Miejsce III: BARTOSZ WÓJCIK

"SZYBKIE I PIĘKNE" - BIEG PRZEŁAJOWY DZIEWCZĄT (szkoła średnia/ gimnazjum)

Miejsce I: ALEKSANDRA KRĘŻEL
Miejsce II: KATARZYNA SOSKA
Miejsce III: KAROLINA SAJDAK
"SZYBKIE I PIĘKNE" - BIEG PRZEŁAJOWY DZIEWCZĄT( szkoła podstawowa)
Miejsce I: KAROLINA WÓJCIK
Miejsce II: KINGA SĄKÓL
Miejsce III: WERONIKA CHMURA

"MAMA KONTRA TATA".
Zawody w przeciąganiu liny wygrały silne mamy.
Wręczono również puchary dla NAJAKTYWNIEJSZEJ RODZINY:
Miejsce I: ANETA I ANDRZEJ BĄK
Miejsce II: BEATA I ADAM RAMS
Miejsce III: JOANNA I ROBERT MAŚLISZ

 

29 czerwca:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012

Uczniowie klasy VI!

Gratulujemy wam ukończenia szkoły. Jesteście wolni od nauki i szczęśliwi. Kończy się pewien etap waszego życia, czeka was nowa szkoła, nowi nauczyciele i koledzy. Życzymy wam, by każda nowa przyjaźń okazała się szczera i wierna. Nowi nauczyciele niech będą wyrozumiali i sprawiedliwi. Niech innym będzie dobrze z wami, a wam z nimi. Mamy nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych do naszych wspólnych chwil.

Nasi absolwenci: Paweł Dziubdziela, Monika Gomułka, Mariola Grudzień, Kamil Kałwa, Patryk Kotnis, Piotr Kurpiś, Katarzyna Mazur, Magdalena Misiek, Bartłomiej Mucha, Jan Rosół, Dominik Sajdak, Wiktoria Smędra, Karolina Wójcik.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim uczniom, nauczycielom za rok pracy. Rodzicom za owocną współpracę. Życzyła udanych wakacji. Wręczono liczne nagrody i dyplomy. Zakończono akcję "Warto być dobrym".

Uczniowie Szkoły Podstawowej im Tadeusza Kościuszki w Jeżówce wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Warto być dobrym", zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Pięćdziesięciu uczniów zadeklarowało chęć spełniania dobrych uczynków w trzech obszarach: ja i bliźni, ja i społeczeństwo, ja i świat.

Przez cały drugi semestr zdeklarowani ochotnicy pomagali rodzicom w pracach domowych, kolegom w nauce, starszym osobom w robieniu zakupów i sprzątaniu. Aktywnie uczestniczyli w życiu klasy i szkoły. Zbierali surowce wtórne, promowali zdrowy styl życia i dbali o środowisko naturalne. Dyrektor Szkoły Bożena Szatan na uroczystym apelu podziękowała wszystkim uczniom i rodzicom za udział w ogólnopolskiej akcji. Podkreśliła, że wszystkie dzieci, które przystąpiły do akcji wykazały się dużą kreatywnością, wytrwałością, odwagą w promowaniu dobra, zaskakiwały pomysłami w jaki sposób można pomóc drugiemu człowiekowi.

Ponieważ nie sposób ocenić czyje "dobre uczynki" są ważniejsze czy lepsze zwycięzcę akcji wyłoniono w drodze losowania. Tego ważnego i oczekiwanego aktu dokonała pięcioletnia Kasia, która wylosowała kopertę z nazwiskiem laureata. Największą szczęściarą okazała się uczennica klasy II Gabriela Maślisz. Pani Dyrektor Bożena Szatan przekazała dziewczynce rower górski ufundowany przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła. Gabrysia przyłączyła się m. in. do akcji: ,,Każdy grosz wrzucam do skarbonki i oddaję co roku na akcję ,,Góra Grosza", ,,Nasz świat wygląda piękniej, gdy wokół nas jest czysto, dlatego chętnie segreguje śmieci i namawiam do tego innych", od dwóch lat przekazuje produkty spożywcze i materiały na rzecz dzieci z Ochronki z siedzibą w Wolbromiu i namówiła rodziców do przekazania 1% podatku na rzecz fundacji. Zachęcamy inne szkoły do promowania dobra.

Koordynator: H. Makowska

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik