Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2019/2020

wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów szkoły podstawowej. Wspólną mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Władysława Barcickiego w naszym parafialnym kościele rozpoczęliśmy rok szkolny. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitał dyrektor szkoły, pan Mateusz Makowski.

Pan dyrektor przedstawił sprawy organizacyjne, dokonał prezentacji nowo zatrudnionych nauczycieli. Podziękował pani Bożenie Szatan za dziesięć lat pracy na stanowisku dyrektora szkoły. W dalszej części przemówienia życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

8 NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

Na terenie naszej szkoły odbyła się VIII edycji Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydencka Para. Tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania była nowela „Katarynka”. Akcja czytania odbyła się w pomieszczeniu klasy VIII, w dniu 6 września 2019 roku. Obok dyrektora szkoły pana Mateusza Makowskiego , tekst czytali: Agata Wójcik, Danuta Mól, Martyna Prowancka, Zuzanna Rams, przedstawiciele Rady Rodziców Agnieszka Prowancka i Katarzyna Kurczek. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za udział w tak ważnym przedsięwzięciu jakim jest czytanie polskich dzieł literatury.

Organizatorzy: A. Wójcik

wrzesień:

MAŁOPOLSKIE TALENTY

Uczniowie naszej szkoły: Nikola Konieczna, Karina Kleczko, Martyna Prowancka, Julia Szymczyk, Kamil Kotnis, Jan Kyzioł, Mateusz Mazur, Bartosz Wymazała, Mateusz Wrzesień biorą udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich "MAŁOPOLSKIE TALENTY". Celem projektu jest rozwój uzdolnień oraz pogłębienie zainteresowań i aktywności edukacyjnej.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

KONKURS PLASTYCZNY

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu pn. „Odpoczywaj na wsi” zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Uczennica kl. V Julia Szymczyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia w dalszym etapie.

Organizatorzy: D. Mól

wrzesień:

ODBLASKOWA SZKOŁA

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w konkursie ,,ODBLASKOWA SZKOŁA'' organizowanym przez. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolski Kurator Oświaty. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Dla klas O- IV zaplanowany jest konkurs plastyczny ,, JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE” /PRACE – FORMAT DOWOLNY, TECHNIKA - DOWOLNA, TERMIN - DO 15.10.2019 / P.DANUTA MÓL/

Dla klas V- VIII zaplanowano KONKURS WIEDZOWY: ,,ZASADY RUCHU DROGOWEGO” /TEST WIEDZOWY DO DN. 15.10.2019 /P.HALINA MAKOWSKA /

UWAGA!!! NAGRODY ZA MIEJSCA I - III

 

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

wrzesień:

NOŚ ODBLASKI

22 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zebraniu wiejskim. Zachęcali zebranych i ich rodziny do noszenia odblasków w celu zwiększenia widoczności i poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jesienią i zimą piesi stają się często ofiarami wypadków. Jeżeli kierowca wcześnie zauważy pieszego jest w stanie szybciej zareagować. Jadąc z prędkością 80km/h widzi pieszego ubranego na ciemno z odległości 30-40 metrów. Już jeden element odblaskowy powoduje, że pieszy widoczny jest z odległości 120-160 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć przeszkodę.

A więc NOŚCIE ODBLASKI i bądźcie bezpieczni.

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

wrzesień:

KOCHANI NIE ŚMIECIMY! SPRZĄTAMY! ZMIENIAMY!

Kochani jesteście wspaniali! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej AKCJI „ SPRZĄTANIA ŚWIATA”. Temat tegorocznej akcji to: „ Nie śmiecimy- sprzątamy – zmieniamy”. Uczniowie posprzątali nielegalne wysypisko śmieci na terenie wsi Jeżówka. Po przeprowadzonej akcji dzieci jednogłośnie stwierdziły, że to mieszkańcy są odpowiedzialni za swoją miejscowość i jej czystość. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pani Iwonie Żelazny i Adamowi Ramsowi za udział w akcji.

Organizatorzy:A. Wójcik

wrzesień:

33. RAJD HARDEGO

27 i 28 września nasi uczniowie wzięli udział 33. Rajdzie Hardego.

Uczestnicy rajdu przenieśli się w czasie...było lato 1944 r. Oddział „Hardego" przygotowuje się do pewnej akcji w Jaroszowcu. Jako podkomendni Franciszka Skoczka ps. Waldas, kierownika punktu informacyjnego OP „Surowiec" w Olkuszu, musieli się tam udać jak najszybciej, dlatego pojechali pociągiem, który odjeżdża o 8:37 z dworca PKP w Olkuszu. Na stacji w Jaroszowcu czekała na nich łączniczka Krysia. Ona przekazała dalsze rozkazy.

Trasa rajdu: Olkusz, Jaroszowiec, Rabsztyn, Olkusz. Drugiego dnia uczestnicy maszerowali szlakiem Wolbrom – Udórz.

Rajd trwał dwa dni i był świetną przygoda z żywą historią. Wędrówka partyzanckimi ścieżkami, wykonywanie zadań i dotarcie do celu to ogromny sukces naszych uczniów. Trasy liczyły ponad 20 kilometrów i wymagały od uczestników ogromnej kondycji.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

wrzesień:

DZIEŃ CHŁOPAKA, DZIEŃ ZIEMNIAK

Było miło, smacznie i wesoło! Dziekujemy bardzo serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tak fajnego przedsięwzięcia. Wszystkim naszym chłopcom, życzymy wszystkiego najlepszego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Zabawa była super!

Organizatorzy: H. Makowska, A. Wójcik.

październik:

KOŁO SZACHOWO-WARCABOWE

W naszej szkole działa koło szachowo-warcabowe. Biorą w nim udział uczniowie klas 6-8. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy gry, a także ukierunkowani są na własny sposób myślenia. Gry te sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za własne decyzje. Ćwiczą pamięć, rozwijają wyobraźnię i logiczne myślenie.

Organizatorzy:D. Mól

październik:

GŁOŚNE CZYTANIE

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w konkursie zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Program kierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. Pierwszego października odbyły się klasowe obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z udziałem zaproszonych gości: pana dyrektora Mateusza Makowskiego i pani Danuty Mól. Wspólnie z wychowawczynią przeczytali dzieciom wybrane opowiadania z książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany -Gang Słodziaków”. Następnie odbyły się pogadanki oraz wspólne rozwiązywanie krzyżówek i zagadek. Miłą pamiątką tego uroczystego dnia i udziału w akcji „ Czytaj codziennie” był " Pluszowy Słodziak” i tematyczna zakładka do książki dla każdego uczenia.

Organizatorzy: B. Szatan.

październik:

ZNAMY TABLICZKĘ MNOŻENIA!

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA!

W piątek 4 października uczniowie klas 4 i 5 pod opieką Pana Marcina Domagały dołączyli do bezpłatnej akcji edukacyjnej „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. Jej celem było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W niecodzienny sposób można było przypomnień sobie właśnie tabliczkę mnożenia i zdać z niej krótki egzamin, zdobywając certyfikat i tytuł eksperta. Znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów wypadła bardzo dobrze, a najlepszymi ekspertami okazali się: Kinga Gajewska, Paulina Madej i Natalia Misiek z klasy czwartej oraz: Julia Szymczyk, Aleksandra Misiek i Brajan Stojek z klasy piątej.

Organizatorzy: M. Domagała

październik:

DZIEŃ NAUCZYCIELA, ŚLUBOWANIE KLASY I

14 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klasy I oraz uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela.

Występy, krótki test, uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Najmłodsi w bardzo pięknym programie artystycznym udowodnili, że zasługują na miano pierwszoklasisty. Wspólnie ze starszymi koleżankami wzięli udział w przedstawieniu, w którym pięknie śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Mateusz Makowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Następną bardzo miłą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej. W tym dniu uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za trud nauczania i wychowania.

Pan dyrektor także podziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i wręczył nagrody dyrektora szkoły dla Anny Barczyk, Haliny Makowskiej, Bożeny Szatan, Agaty Wójcik i Agnieszki Prowanckiej.

Nagrodę Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom otrzymała Pani Danuta Mól.

Organizatorzy: B. Szatan, D. Mól

październik:

BĄDŹ WIDOCZNY I BEZPIECZNY

W dniu 10 października Klasa VIII wręczyła kamizelki odblaskowe najmłodszym uczniom naszej szkoły z przesłaniem:

 

Jesteśmy bezpieczni spacerujemy w kamizelkach

 

W ramach akcji ,,Odblaskowa Szkoła” uczniowie wykonali gazetki zachęcające do noszenia odblasków

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

październik:

Happening ,,Noś odblaski”

Dnia 15 października 2019r. Odblaskowy korowód z transparentem ,,Noś odblaski” wyruszył sprzed szkoły pod opieką nauczycieli. Transparent niesiony przez dzieci nawoływał do noszenia odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Odblaskowa lekcja na drodze długo powinna pozostać w pamięci dzieci, jak również mieszkańców Jeżówki. Miejmy nadzieję, że kampania odniesie pozytywny efekt.

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

październik:

ZAKOŃCZENIE AKCJI "ODBLASKOWA SZKOŁA"

W dniu 29 października 2019 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony podsumowaniu akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” i rozstrzygnięciu konkursów: wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Zasady ruchu drogowego” oraz konkursu plastycznego ,,Jestem bezpieczny na drodze”.

Uczniowie klasy V przedstawili realizację i przebieg akcji, a wyróżnieni laureaci konkursów otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mateusza Makowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję , że podjęte działania przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

październik:

W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

24.10.2019 r. uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Na pierwsze spotkanie z biblioteką nasi najmłodsi przyszli razem z panią wychowawczynią. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę. Odgadywali zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wspólnie z panią bibliotekarką przeczytali wiersz „Pomidor”. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie. Aktu pasowania dokonał pan dyrektor Mateusz Makowski. Na pamiątkę tej uroczystości pierwszoklasiści otrzymali dyplom oraz książkę. Wszystkim małym czytelnikom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.

Organizatorzy:D. Mól

listopad:

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

Wyśpiewana niepodległość

7 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Wierzchowisku odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Pieśni Patriotycznej „Wyśpiewana niepodległość”. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, Ośrodek Kultury Biblioteka Polskiej Piosenki w Krakowie oraz dyrektor SP w Wierzchowisku Ewa Przyjemska – Kondziołka. W konkursie wzięło udział 75 uczestników. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność wysłuchać 44 piosenek.

Naszą szkołę reprezentowały: Natalia Misiek, Paulina Madej z klasy IV oraz uczennice klasy VIII: Zuzanna Rams, Martyna Stojek, Karina Kleczko. Wyróżnienie otrzymała Zuzanna Rams, która zaśpiewała utwór pt. „Cisza - Modlitwa Katyńska". Gratulujemy!

Organizatorzy: D. Mól

listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r. kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 roku gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała ojczyźnie szansę na walkę o niepodległość. Wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w śpiewanej lekcji poświęconej historii odzyskania niepodległości.

Organizatorzy:A. Wójcik

listopad:

KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie naszej szkoły: Martyna Prowancka, Jakub Nowak, Kacper Skoczeń wzięli udział w czwartej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego “Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”.

W tym roku zadaniem uczniów było zaprojektowanie maszyny przyszłości, która ze smogiem będzie walczyła według własnego pomysłu. Nad konkursem patronat objął: Małopolski Urząd Wojewódzki, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, WFOŚiGW w Krakowie, Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Dzielnica IV Prądnik Biały oraz Portal Rodzinny BabyGo.

Organizatorzy:A. Barczyk, A. Wójcik

listopad:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Uczniowie naszej szkoły: Martyna Prowancka, Karina Kleczko, Jakub Makowski wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. O godzinie 10.00 w kościele pw. św. Katarzyny w Wolbromiu odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
Po mszy świętej, przy dźwiękach orkiestry dętej uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod strażnicę OSP. Tam pod tablicą pamiątkową marszałka Józefa Piłsudskiego orkiestra zagrała hymn narodowy, delegacje złożyły wieńce.

Organizatorzy:A. Wójcik, Dyrektor szkoły Mateusz Makowski

listopad:

KONKURS PLASTYCZNY

Młodzież pamięta!

Organizatorzy: D. Mól

listopad:

KIERMASZ KSIĄŻKI

Na terenie naszej szkoły odbył sie kiermasz taniej książki.  Możliwość obejrzenia i wybrania ciekawej lektury jest dobrym początkiem do promowania czytelnictwa. „ Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”. Celem akcji było promowanie czytelnictwa. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Czytanie książek jest bardzo ważne. Rozwija wiele umiejętności, bogaci wyobraźnię.

Organizatorzy: A. Wójcik

listopad:

LEKCJA HISTORII

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji historii. Prezentacja, możliwość czynnego udziału w lekcji pozwoliły kolejny raz w tym miesiącu uświetnić 101. rocznicę odzyskania niepodległości.

Organizatorzy: Dyrektor szkoły M. Makowski

listopad:

NASZA MAŁA OJCZYZNA- JEŻÓWKA

Listopad to miesiąc pamięci o tych, którzy oddali życie w obronie niepodległości. Uczniowie naszej szkoły spotkali się z Panem Ryszardem Kyziołem, autorem kroniki Jeżówki.Była to fajna lekcja lokalnego patriotyzmu. Uczniowie poznali historię naszej wsi i miejscowości z nami sąsiadującymi. Autor kroniki zwrócił im uwagę, że bardzo ważne jest dbanie o zabytki materialne i przyrodnicze, które są historią naszych przodków. Pan Kyzioł odwiedził również klasę, w której kiedyś się uczył.

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

MIKOŁAJKOWY WYJAZD DO KINA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w mikołajkowym wyjeździe do Domu Kultury w Wolbromiu na film pt. " Czarownica". Po zakończeniu projekcji spotkali się z Mikołajem i jego pomocnikami.

Organizatorzy: A. Wójcik, H. Makowska, D. Mól

grudzień:

FINAŁ "ODBLASKOWEJ SZKOŁY"

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce zdobyli tytuł najlepszej szkoły w powiecie olkuskim w X Edycji Małopolskiego Konkursu promującego bezpieczeństwo uczniów na drodze : ODBLASKOWA SZKOŁA”. Gratulujemy!

W ramach całego przedsięwzięcia uczniowie wykonali wiele zadań:

22 września 2019 roku uczestniczyli w zebraniu wiejskim. Zachęcali zebranych i ich rodziny do noszenia odblasków w celu zwiększenia widoczności i poprawy bezpieczeństwa na drodze.

W dniu 10 października klasa VIII wręczyła kamizelki odblaskowe najmłodszym uczniom z przesłaniem: „Jesteśmy bezpieczni spacerujemy w kamizelkach” W ramach akcji ,,Odblaskowa Szkoła” uczniowie wykonali gazetki zachęcające do noszenia odblasków.

Dnia 15 października 2019 r. odblaskowy korowód z transparentem ,,Noś odblaski” wyruszył sprzed szkoły pod opieką nauczycieli. Transparent niesiony przez dzieci nawoływał do noszenia odblasków. Kierowcy i okoliczni mieszkańcy z zainteresowaniem obserwowali odblaskowy pochód. Odblaskowa lekcja na drodze długo powinna pozostać w pamięci dzieci, jak również mieszkańców Jeżówki. Miejmy nadzieję, że kampania odniesie pozytywny efekt.

W dniu 29 października 2019 r. odbył się apel poświęcony podsumowaniu akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” i rozstrzygnięciu konkursów: wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „Zasady ruchu drogowego” oraz konkursu plastycznego ,,Jestem bezpieczny na drodze”. Uczniowie klasy V przedstawili realizację i przebieg akcji, a wyróżnieni laureaci konkursów otrzymali z rąk Pana Dyrektora Mateusza Makowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Mamy nadzieję , że podjęte działania przez naszą szkołę w ramach akcji „ Odblaskowa Szkoła” przyczynią się do zachowania większego bezpieczeństwa naszych uczniów w drodze do i ze szkoły.

Zdobyty tytuł bardzo ucieszył wszystkich uczniów zaangażowanych w akcję.

Organizatorzy: D. Mól, H. Makowska

grudzień:

GÓRA GROSZA

Dziękujemy, że po raz kolejny wzięliście udział w akcji „ GÓRA GROSZA”. Grosze to prawdziwa pomoc dla tysiąca dzieci z instytucjonalnej czy rodzinnej pieczy zastępczej. Czasami jest to wsparcie materialne, czasami specjalistyczne.

Góra Grosza pozwala na prowadzenie małych domów i mieszkań dla usamodzielnianych wychowanków. Tam dzieci i młodzież bezpiecznie rozwijają się i planują swoją przyszłość, gdy trwa kryzys w ich rodzinie.

Celem akcji jest: uświadomienie uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk

grudzień:

SZKOLNE MIKOŁAJKI

Fajny dzień!

Organizatorzy: A. Wójcik, D. Mól, A. Barczyk, M. Domagała

grudzień:

MIKOŁAJ U NAJMŁODSZYCH

Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Mikołaj złożył wizytę najmłodszym. Gdy tylko gość wszedł do sali, na buziach przedszkolaków i pierwszoklasistów pojawiły się uśmiechy i radość. Wcześniej dzieci nauczyły się wielu piosenek i wierszy, które specjalnie dla Niego przygotowały. Mikołaj wszystkich obdarował prezentami. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja - ,,Do zobaczenia za rok”

Organizatorzy: A. Barczyk, D. Mól

grudzień:

KONKURS POETYCKI " NIESKOŃCZONOŚĆ"

Martyna Prowancka i Mateusz Mazur wzięli udział II Gminnym Konkursie Poetyckim „Nieskończoność”. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do twórczych zmagań z materią języka, wieloznacznością słów, wyjścia poza schematy.

PRACA MARTYNY PROWANCKIEJ

Często myślę o nieskończoności.
Czego dotyczy?
Życia czy miłości?
Kto o niej pisze?
Kto wie co oznacza?
Czy nasze życie do góry wywraca?
Czy jest dobrą wróżką,
sens życia przywraca?
Czy ostateczny koniec oznacza?
Bać się…
Śmiać się …
Płakać…
Wtapiam się w nieskończoność.
Pociąga mnie ta otchłań, nęci.
Zwolnić, stanąć, skręcić.
Nie!
Idę, chwili nie tracę.

 

PRACA MATEUSZA MAZURA

I jeszcze raz

Gdybym mógł umrzeć
więcej niż jeden raz.
NIESKOŃCZONOŚĆ!
Gdyby życie trwało,
trwało i końca nie miało.
NIESKOŃCZONOŚĆ!
Gdyby choć raz
zatrzymać czas.
NIESKOŃCZONOŚĆ!
Gdyby nie było tyle zła
wśród nas.
NIESKOŃCZONOŚĆ!
Trwaj dobra chwilo!
I jak mgłą mnie otulaj.
W NIESKOŃCZONOŚĆ!

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

KONURS PLASTYCZNY

Martyna Prowancka zdobyła wyróżnienie w wojewódzkim konkursie „Dbamy o nasze miasto – walczymy ze smogiem”. W czasie rozdania nagród organizatorzy podkreślili, że talenty plastyczne oraz kreatywność uczestników sprawiły, że wybór spośród setek nadesłanych prac był niesamowicie trudny. Gratulujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

SZKOLNA WIGILIA

20 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wigilijne. Uczniowie naszej szkoły kolędowali i zaprezentowali swoje klasowe możliwości wokalne. Po wspólnie wyśpiewanych jasełkach, życzeniach uczniowie usiedli do stołu, na którym nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw przygotowanych przez rodziców.

Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom i mieszkańcom Jeżówki składamy najserdeczniejsze życzenia. Na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego.

Organizatorzy: A. Wójcik

grudzień:

POMOCNA DŁOŃ

W naszej szkole stało się już tradycją, że w okresie świątecznym Samorząd Uczniowski organizuje pomoc żywnościową dla Ochronki „Betlejem” w Wolbromiu. W tym roku organizatorzy akcji zbierali żywność o dłuższym terminie ważności. Składamy serdeczne podziękowania za ogromne serce. Dziękujemy!

Organizatorzy: A. Wójcik, A. Barczyk

grudzień:

KONKURS LITERACKI

Uczniowie naszej szkoły Mateusz Mazur i Karina Kleczko wzięli udział w gminnym konkursie o Władysławie Reymoncie- polskim nobliście. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Gołaczewach. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Władysława Reymonta, rozbudzanie wrażliwości literackiej i uwrażliwienie na moc słowa pisanego. Konkurs polega na samodzielnym napisaniu wiersza tematycznie związanego z twórczością Władysława Reymonta.

Mateusz Mazur- II miejsce

Karina Kleczko – wyróżnienie.

Gratulujemy !

Organizatorzy:A. Wójcik.

grudzień:

WYCIECZKA DO KRAKOWA

Uczniowie klasy 7 i 8 w dniu 14 .01.2020 roku byli na wycieczce w Krakowie. Podczas wyjazdu zwiedzili Muzeum Lotnictwa Polskiego. Mieli możliwość zobaczyć pierwsze samoloty, które brały udział w pierwszej i drugiej wojnie światowej. Zwiedzili samolot, który służył polskim prezydentom. Kolejnym punktem wycieczki był Uniwersytet Jagielloński. Na Wydziale Chemii mieli okazję posłuchać wykładu o cieczach kriogenicznych i zobaczyć doświadczenia z ich użyciem.

Organizatorzy: J. Szczęśniak, A. Wójcik.

styczeń:

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Z okazji DNIA BABCI I DZIADKA, w naszej szkole, w sobotę 18 stycznia o godzinie 15:00 odbyła się wspaniała uroczystość. Była ona połączona z zabawą choinkową dla uczniów i tradycyjnie stała się imprezą wielopokoleniową.

Uroczystość rozpoczął Pan Dyrektor Mateusz Makowski, który serdecznie przywitał przybyłych gości i złożył życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. W pięknie udekorowanej sali uczniowie oddziału przedszkolnego i wszystkich oddziałów szkolnych przedstawili program artystyczny. Występy w postaci wierszy, skeczów, inscenizacji, piosenek i tańców bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa.

Następnie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły swoich bliskich do wspólnych zabaw i tańców. Zaś rodzice przygotowali dla dostojnych słodki poczęstunek. Wspólne tańce odbywały się pod opieką wychowawców oraz Pana Tomasza Kościelniaka –Wodzireja, zaproszonego przez Radę Rodziców, co uczniowie przyjęli z wielkim entuzjazmem. Zabawa choinkowa udała się doskonale. Wszyscy uczestnicy zmęczeni, ale pełni wrażeń rozeszli się do domów.

Dziękujemy Radzie Rodziców za współpracę i współudział w organizacji tej uroczystości.

Organizatorzy: B. Szatan, D. Mól, A. Barczyk, H. Makowska.

styczeń:

BEZPIECZNIE NA WSI

PRELEKCJA NA TEMAT BEZPIECZEŃSTWA NA WSI. Placówka terenowa KRUS w Wolbromiu przeprowadziła pogadankę dla uczniów naszej szkoły. Spotkanie oparte było o prezentację multimedialną oraz film edukacyjny "Gra o bezpieczne życie", promujące wśród uczniów pozytywne zachowania zwiazane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Uczniowie zostali zaproszeni do wzięcia udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz".

Organizatorzy: SP Jeżówka.

styczeń:

WALENTYNKI

14 lutego jest to dzień Świętego Walentego. Tego dnia osobie nam bliskiej możemy wysłać upominek lub kartkę . Tak właśnie od paru lat w naszej szkole działa poczta walentynkowa. W szkole panował miły nastój. Kartek do poczty walentynkowej wpłynęło mnóstwo. Listonosz walentynkowy miał sporo pracy .

Organizatorzy: A. Barczyk, J. Zyguła, A. Wójcik.

luty:

II EDYCJA PROJEKTU „MAŁOPOLSKIE TALENTY"

Rozpoczęła się rekrutacja uczniów do II edycji projektu „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny -Gmina Wolbrom” realizowanego w ramach Poddziałania 10.1.5. Wsparcie uczniów zdolnych Typ projektu C. – Rozwój uzdolnień oraz pogłębianie zainteresowań i aktywności edukacyjnej uczniów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Projekt „Małopolskie Talenty – I i II etap edukacyjny -Gmina Wolbrom” kierowany jest do wszystkich chętnych uczniów zdolnych (dot. klas 5-8 następnego roku szkolnego) z terenu gminy Wolbrom.

Organizatorzy: SP Jeżówka.

luty:

REKRUTACJA

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jeżówce informuje że w dniach:

  • od 2 marca 2020 r. do 5 marca 2020 r. będzie trwać rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej w Jeżówce
  • od 09 marca 2020 r. do 16.03.2020 r. będzie trwać rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy SP W Jeżówce
  • od 2 marca 2020 do 06 marca.2020 r. składanie dokumentów ( deklaracji ) o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego.

Wszelkie informacje można uzyskać u dyrektora szkoły lub na stronie internetowej w zakładce "Rekrutacja" Prosimy zainteresowanych o szybkie składanie wniosków ze względu na krótki czas rekrutacji.

Organizatorzy: SP Jeżówka.

luty:

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

I MIEJSCE Klaudia Nowak w miejsko-gminnych zawodach indywidualnych w tenisie stołowym rozegranych 26.02.2020 w Gołaczewach

II MIEJSCE Klaudia Nowak Emilia Gajewska w miejsko-gminnych zawodach drużynowych w tenisie stołowym rozegranych 26.02.2020 w Gołaczewach

III MIEJSCE Szymon Madej Bartosz Wróbel w miejsko-gminnych zawodach drużynowych w tenisie stołowym rozegranych 26.02.2020 w Gołaczewach

III MIEJSCE w miejsko-gminnych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt młodszych Natalia Dela, Emilia Gajewska, Magdalena Kołodziej, Nikola Konieczna, Klaudia Kotnis, Aleksandra Misiek, Klaudia Nowak, Natalia Papaj, Julia Szymczyk, Zawody Rozegrano dnia 19.12.2019 w Dłużcu.

IV MIEJSCE w miejsko-gminnych zawodach w piłce siatkowej chłopców młodszych Wiktor Dziubdziela, Piotr Konieczny, Daniel Kotnis, Szymon Madej, Paweł Makowski, Kryspin Witek, Bartosz Wróbel, Dorian Wróbel. Zawody rozegrano dnia 18.12.2019 w Dłużcu.

IV MIEJSCE w miejsko-gminnych zawodach w piłce siatkowej dziewcząt starszych Karina Kleczko, Nikola Konieczna, Katarzyna Łysek, Klaudia Nowak, Martyna Prowancka, Zuzanna Rams, Martyna Stojek. Zawody Rozegrano dnia 20.02.2020

IV MIEJSCE w miejsko-gminnych zawodach w piłce siatkowej chłopców starszych Szymon Duch, Piotr Konieczny, Kamil Kotnis, Jan Kyzioł, Jakub Makowski, Paweł Makowski, Mateusz Mazur, Bartosz Wymazała Zawody rozegrano dnia 25.02.2020

Uczniowie Martyna Prowancka, Martyna Stojek Kamil Kotnis, Bartosz Wymazała wzięli udział w zawodach powiatowych w tenisie stołowym. Zawody rozegrano 11.12.2019 w Olkuszu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: H. Makowska.

marzec:

JEŻOWIAKI

Koło Regionalne " Jeżowiaki" wspólnie z Kołem Gospodyń Wiejskich w Jeżówce wzięło udział w warsztatach tworzenia kwiatków z krepliny.

Organizatorzy:Koło Regionalne

marzec:

Powiatowe zawody w tenisie stołowym indywidualnym.

Na hali sportowej MOSiR w Olkuszu 11.03.2020 odbyły się powiatowe zawody w tenisie stołowym indywidualnym. Nasze uczennice Klaudia Nowak, Natalia Dela, Emilia Gajewska wzięły w nich udział.

II miejsce Klaudia Nowak

V miejsce Natalia Dela

Obie dziewczynki awansowały do rozgrywek rejonowych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy: H. Makowska

kwiecień:

Konkurs plastyczny.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat wspólpracują z Domem Kultury w Wolbromiu i chętnie uczestniczą w konkursach, które są tam organizowane. Tak było i tym razem, pomimo tegorocznych trudności związanych z pandemią koronawirusa i nietypową organizacją, wzięli udział w konkursie plastycznym „ Pocztówka Wielkanocna”.

Projektując pocztówkę, uczniowie wykazali się pomysłowością i niezwykle wysokim poziomem artystycznym wykonanych przez siebie prac. O pięknie prac wykonanych przez naszych uczniów świadczy fakt, że spośród ponad 100 nadeslanych pocztówek Jury nagrodziło również ich.

W kategorii klas I- III szkoły podstawowej : I miejsce – Kornelia Gawinek uczennica klasy I ( opiekun: Bożena Szatan) W kategorii klas IV- VI szkoly podstawowej: Wyróżnienie – Kinga Gajewska uczennica klasy IV ( opiekun: Danuta Mól)

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, przygotowanie i przesłanie prac do Domu Kultury. Wszystkie prace zostaną nagrodzone w odpowiednim czasie (o czym niezwłocznie zostaniecie poinformowani). Laureaci otrzymają nagrody, a pozostali uczestnicy upominki. Jesteśmy wdzięczni Rodzicom za pomoc.

Organizatorzy:B. Szatan, D. Mól

czerwiec:

“Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” - pobierz

 

“Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” 2 nowe laptopy dla Szkoły Podstawowej w Jeżówce Pan Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom przekazał nieodpłatnie Szkole Podstawowej w Jeżówce 2 laptopy DELL wraz z oprogramowaniem, do wykorzystania w kształceniu na odległość prowadzonym przez szkołę. Pozyskanie nowego sprzętu komputerowego było możliwe, dzięki temu, że wniosek “Zdalna szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” w Gminie Wolbrom przeszedł pozytywnie ocenę i uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 74 999,62 zł bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup laptopów dla placówek oświatowych. Zadanie realizowane jest w ramach: Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Oś I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.”

Organizatorzy:SP Jeżówka

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik