Dla rodziców

Wydarzenia rok szkolny 2019/2020

wrzesień:

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2 września 2019 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów szkoły podstawowej. Wspólną mszą świętą celebrowaną przez księdza proboszcza Władysława Barcickiego w naszym parafialnym kościele rozpoczęliśmy rok szkolny. Dzieci i ich rodziców, zebranych w sali gimnastycznej, przywitał dyrektor szkoły, pan Mateusz Makowski.

Pan dyrektor przedstawił sprawy organizacyjne, dokonał prezentacji nowo zatrudnionych nauczycieli. Podziękował pani Bożenie Szatan za dziesięć lat pracy na stanowisku dyrektora szkoły. W dalszej części przemówienia życzył wszystkim uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

8 NARODOWE CZYTANIE POLSKICH NOWEL

Na terenie naszej szkoły odbyła się VIII edycji Narodowego Czytania, któremu patronuje Prezydencka Para. Tegoroczną odsłoną Narodowego Czytania była nowela „Katarynka”. Akcja czytania odbyła się w pomieszczeniu klasy VIII, w dniu 6 września 2019 roku. Obok dyrektora szkoły pana Mateusza Makowskiego , tekst czytali: Agata Wójcik, Danuta Mól, Martyna Prowancka, Zuzanna Rams, przedstawiciele Rady Rodziców Agnieszka Prowancka i Katarzyna Kurczek. Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim za udział w tak ważnym przedsięwzięciu jakim jest czytanie polskich dzieł literatury.

Organizatorzy: A. Wójcik

wrzesień:

MAŁOPOLSKIE TALENTY

Uczniowie naszej szkoły: Nikola Konieczna, Karina Kleczko, Martyna Prowancka, Julia Szymczyk, Kamil Kotnis, Jan Kyzioł, Mateusz Mazur, Bartosz Wymazała, Mateusz Wrzesień biorą udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich "MAŁOPOLSKIE TALENTY". Celem projektu jest rozwój uzdolnień oraz pogłębienie zainteresowań i aktywności edukacyjnej.

Organizatorzy: SP Jeżówka

wrzesień:

KONKURS PLASTYCZNY

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach projektu pn. „Odpoczywaj na wsi” zorganizowało konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych. Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów wypoczynku na polskiej wsi i kreowanie wizerunku obszarów wiejskich jako turystycznego rynku oferującego zróżnicowane i całoroczne atrakcje. Uczennica kl. V Julia Szymczyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Życzymy powodzenia w dalszym etapie.

Organizatorzy: D. Mól

wrzesień:

ODBLASKOWA SZKOŁA

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła kolejny raz weźmie udział w konkursie ,,ODBLASKOWA SZKOŁA'' organizowanym przez. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z Małopolską Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Małopolski Kurator Oświaty. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczniów w ruchu drogowym.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach.

Dla klas O- IV zaplanowany jest konkurs plastyczny ,, JESTEM WIDOCZNY NA DRODZE” /PRACE – FORMAT DOWOLNY, TECHNIKA - DOWOLNA, TERMIN - DO 15.10.2019 / P.DANUTA MÓL/

Dla klas V- VIII zaplanowano KONKURS WIEDZOWY: ,,ZASADY RUCHU DROGOWEGO” /TEST WIEDZOWY DO DN. 15.10.2019 /P.HALINA MAKOWSKA /

UWAGA!!! NAGRODY ZA MIEJSCA I - III

 

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

wrzesień:

NOŚ ODBLASKI

22 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zebraniu wiejskim. Zachęcali zebranych i ich rodziny do noszenia odblasków w celu zwiększenia widoczności i poprawy bezpieczeństwa na drodze. Jesienią i zimą piesi stają się często ofiarami wypadków. Jeżeli kierowca wcześnie zauważy pieszego jest w stanie szybciej zareagować. Jadąc z prędkością 80km/h widzi pieszego ubranego na ciemno z odległości 30-40 metrów. Już jeden element odblaskowy powoduje, że pieszy widoczny jest z odległości 120-160 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć przeszkodę.

A więc NOŚCIE ODBLASKI i bądźcie bezpieczni.

Organizatorzy: H. Makowska, D. Mól

wrzesień:

KOCHANI NIE ŚMIECIMY! SPRZĄTAMY! ZMIENIAMY!

Kochani jesteście wspaniali! Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej AKCJI „ SPRZĄTANIA ŚWIATA”. Temat tegorocznej akcji to: „ Nie śmiecimy- sprzątamy – zmieniamy”. Uczniowie posprzątali nielegalne wysypisko śmieci na terenie wsi Jeżówka. Po przeprowadzonej akcji dzieci jednogłośnie stwierdziły, że to mieszkańcy są odpowiedzialni za swoją miejscowość i jej czystość. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pani Iwonie Żelazny i Adamowi Ramsowi za udział w akcji.

Organizatorzy:A. Wójcik

wrzesień:

33. RAJD HARDEGO

27 i 28 września nasi uczniowie wzięli udział 33. Rajdzie Hardego.

Uczestnicy rajdu przenieśli się w czasie...było lato 1944 r. Oddział „Hardego" przygotowuje się do pewnej akcji w Jaroszowcu. Jako podkomendni Franciszka Skoczka ps. Waldas, kierownika punktu informacyjnego OP „Surowiec" w Olkuszu, musieli się tam udać jak najszybciej, dlatego pojechali pociągiem, który odjeżdża o 8:37 z dworca PKP w Olkuszu. Na stacji w Jaroszowcu czekała na nich łączniczka Krysia. Ona przekazała dalsze rozkazy.

Trasa rajdu: Olkusz, Jaroszowiec, Rabsztyn, Olkusz. Drugiego dnia uczestnicy maszerowali szlakiem Wolbrom – Udórz.

Rajd trwał dwa dni i był świetną przygoda z żywą historią. Wędrówka partyzanckimi ścieżkami, wykonywanie zadań i dotarcie do celu to ogromny sukces naszych uczniów. Trasy liczyły ponad 20 kilometrów i wymagały od uczestników ogromnej kondycji.

Organizatorzy: A. Wójcik, M. Makowski

wrzesień:

DZIEŃ CHŁOPAKA, DZIEŃ ZIEMNIAK

Było miło, smacznie i wesoło! Dziekujemy bardzo serdecznie wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tak fajnego przedsięwzięcia. Wszystkim naszym chłopcom, życzymy wszystkiego najlepszego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. Zabawa była super!

Organizatorzy: H. Makowska, A. Wójcik.

październik:

KOŁO SZACHOWO-WARCABOWE

W naszej szkole działa koło szachowo-warcabowe. Biorą w nim udział uczniowie klas 6-8. Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy gry, a także ukierunkowani są na własny sposób myślenia. Gry te sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dzieci i młodzieży. Wyrabiają umiejętność panowania nad sobą, uczą wytrwałości i poczucia odpowiedzialności za własne decyzje. Ćwiczą pamięć, rozwijają wyobraźnię i logiczne myślenie.

Organizatorzy:D. Mól

październik:

GŁOŚNE CZYTANIE

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczą w konkursie zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka. Program kierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania. Pierwszego października odbyły się klasowe obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z udziałem zaproszonych gości: pana dyrektora Mateusza Makowskiego i pani Danuty Mól. Wspólnie z wychowawczynią przeczytali dzieciom wybrane opowiadania z książki „Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany -Gang Słodziaków”. Następnie odbyły się pogadanki oraz wspólne rozwiązywanie krzyżówek i zagadek. Miłą pamiątką tego uroczystego dnia i udziału w akcji „ Czytaj codziennie” był " Pluszowy Słodziak” i tematyczna zakładka do książki dla każdego uczenia.

Organizatorzy: B. Szatan.

październik:

ZNAMY TABLICZKĘ MNOŻENIA!

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Organizatorzy: M. Domagała

październik:

DZIEŃ NAUCZYCIELA, ŚLUBOWANIE KLASY I

14 października w naszej szkole odbyło się Ślubowanie klasy I oraz uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela.

Występy, krótki test, uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia. Cała uroczystość miała bardzo podniosły charakter. Najmłodsi w bardzo pięknym programie artystycznym udowodnili, że zasługują na miano pierwszoklasisty. Wspólnie ze starszymi koleżankami wzięli udział w przedstawieniu, w którym pięknie śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

Po złożeniu ślubowania, dyrektor szkoły Mateusz Makowski dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Następną bardzo miłą chwilą dla dzieci było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków. Uroczystość została zakończona słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców uczniów z klasy pierwszej. W tym dniu uczniowie klasy czwartej i piątej przygotowali krótki program artystyczny, w którym podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za trud nauczania i wychowania.

Pan dyrektor także podziękował wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienną pracę i wręczył nagrody dyrektora szkoły dla Anny Barczyk, Haliny Makowskiej, Bożeny Szatan, Agaty Wójcik i Agnieszki Prowanckiej.

Nagrodę Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom otrzymała Pani Danuta Mól.

Organizatorzy: B. Szatan, D. Mól

 


 
 

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Jeżówce

Aktualizacja: Agata Wójcik